нов член - АЛАЙ

Споделете всичко за вашите любимци
Димитър Цветков
Потребител
Регистриран: ср ное 27, 2013 6:48 pm

нов член - АЛАЙ

Мнение от Димитър Цветков » чет ное 28, 2013 10:33 pm

Здравейте, да ви представя един млад сладур. Роден на 3 септември по паспорт. Вече е една садмица с нас. По принцип е подарък за голямата дъщеря, но радва всички. Имаме близнаци на 4 години, които малко по-трудно го възприемат, но се надявам, че ще свикнат с него и после няма да можем да ги откъснем от него. Засега нямаме особени проблеми с хигиената. Всичко е 50/50 - :lol: Започнахме и обучение благодарение на прочетеното във форума. Благодаря на всички които помагат с мнения и съвети.
ИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » чет ное 28, 2013 10:48 pm

Добре дошли!

Brego
Потребител
Регистриран: пет фев 10, 2012 9:56 am

Мнение от Brego » пет ное 29, 2013 9:36 am

Добре дошли! Алай е много сладък малък бонбон! Да ви е жив и здрав много да го обичате и слушате :)

Потребителски аватар
REX
Потребител
Регистриран: пет апр 12, 2013 5:10 pm

Мнение от REX » пет ное 29, 2013 9:38 am

Малък сладур :)

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » пет ное 29, 2013 10:00 am

Добре дошли!Алай е голям сладур! :)
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » пет ное 29, 2013 10:38 am

Добре дошли!
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
maggie
Потребител
Регистриран: пет мар 15, 2013 11:34 am

Мнение от maggie » пет ное 29, 2013 1:50 pm

Хехе колко е мъничък в това легло сега :))

Димитър Цветков
Потребител

Мнение от Димитър Цветков » пон дек 09, 2013 6:52 pm

Алай расте. Изпълнява няколко команди. Продължаваме обучението защото яде всичко каквото докопа. Вече опита сурови картофи, банан, няколко листа хартия. Но пък няма видими проблеми със храносмилането. Да ни е жив и здрав. Имаме малък проблем с най-малката ни дъщеря. Страхува се. Брат и /близнака/ е доста по-дружелюбен. Заиграва се понякога, а някога бяга. Детска му работа, предполагам че ще свикнат и тогава тежко му на кучето.
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Petia
Потребител
Регистриран: ср фев 27, 2013 5:43 pm

Мнение от Petia » пон дек 09, 2013 9:05 pm

Добре дошли много хубава голяма глава има :) Това с яденето на всичко което докопа не е много хубаво макар , че две мой колежки си взеха кучета в момента са на 1 години и двете ги оставят без проблем във вкъщи и не правят бели , но не мога да кажа същото и аз , все пак се надявам това ръфане да отмине :) защото определено не е приятно
Можем да съдим какво е сърцето на човек по отношението му към животните

Димитър Цветков
Потребител

Мнение от Димитър Цветков » пон дек 09, 2013 10:46 pm

Благодаря Петя. Проблемът е че след обяд всички сме навън и няма кой да седи с него. Има си играчки, въжето е любимо. Но докато ни няма яде всичко което докопа. Яде в буквалния смисъл. Стремим се да няма нищо достъпно , но все пак имаме и двама 4 годишни "звяра" дето все "забравят" да си приберат играчките. Иначе с хигиената сме OK. Ходи си редовно в банята. Ама е бебе все още. Днес в 17,30, като се прибрахме с децата от дестката градина всичко изглеждаше добре. Ама после като се почна едно ходене по ГОЛЯМА нужда.... явно е изял някаква целофанена опаковка. Излизаха парчета по 5-6 мм. Направо ме хвана страх. Сега вече всичко е спокойно. Народа спи, включително кучето в моите крака. То си е и време за лягане де. Благодаря за отзивите. Лека нощ.

Димитър Цветков
Потребител

нов член - АЛАЙ

Мнение от Димитър Цветков » нед яну 12, 2014 7:34 pm

Нашето куче расте. Вече можем да излизаме навън. Всичко вече е спокойно в къщи. Децата свикнаха, даже се налага да ги спираме да не го тормозят. Много умно животно се оказа. Изпълнява командите "седни", "долу", "дай лапа", "на място". В момента учим команда "ред" /да се движи до човека който го води/. Много сме доволни всички в къщи от новия член на семейството. Ето някой снимки.
веднага след трета ваксина
Изображение
гордата собственичка ги гушка, но и той не остава длъжен
Изображение
първо излизане на двора
Изображение
и първата разходка в парка
Изображение
за начало - 512 стъпала нагоре, за да се научи да се качва по стълби
Изображение
след качването следва слизане и бързане към чешмата в парка
Изображение
след 3 часовата разходка даже не му се играе с новата играчка
Изображение
това е. Да са ни живи и здрави домашните любимци. На всички от форума- Честита нова година! Здраве и късмет! И много радост с любимите кучета!

Потребителски аватар
Brani and Max
Потребител
Регистриран: вт май 12, 2009 11:59 am

Мнение от Brani and Max » нед яну 12, 2014 8:31 pm

Много сте сладурски, но не бих ви съветвала да го натоварвате така по стълби. До навършване на годинка ставите на подрастващото голдънче трябва да се щадят много :)

Потребителски аватар
Petia
Потребител
Регистриран: ср фев 27, 2013 5:43 pm

Мнение от Petia » нед яну 12, 2014 11:05 pm

Страхотен е ! А за въпроса с яденето на всичко и аз имам голям проблем . Моята красавица е вече на една годинка и 1 месец , но все още останели сама дори и за 30 мин. има големи щети в апартамента . Но приех , че това е част от нейния характер , ако ме няма дълго през деня я оставям при майка ми , ако е само за няколко часа нейно величество седи в клетка .
Можем да съдим какво е сърцето на човек по отношението му към животните

Димитър Цветков
Потребител

Мнение от Димитър Цветков » съб дек 13, 2014 11:39 am

След дълго мълчание, естествено пораснахме. Сега Алай е на 1 година и 3 месеца. Вече тежи 40 кила. Едвам го удържам. Тук са някой снимки правени през изминалата година.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
И след снимките да споделя. От около месец насам кучето изобщо не слуша когато сме навън. Имам възможност да го разхождам по час и половина сутрин и още час, понякога и повече вечер. Когато го пусна става неуправляем. Търчи където си иска. Не реагира на никакви команди. Идва при мен когато сам реши. Пробвах с лакомства да му ангажирам вниманието и да възвърна предишната дисциплина. Не се получава. Даже кренвирша, който е върховно лакомство за него, не действа. Иска ми се да го напляскам като не слуша , но и това е невъзможно, защото не мога да го хвана. Когато пък му подам команда "Ела тук" и след десето повикване той дойде няма как да го наказвам, защото реално е изпълнил командата. В небрано лозе съм. Дайте съвет как да процедирам. Като последна мярка съм решил да търся нашийник с ел. импулси. Виждал съм по кучкарниците. Но все отлагам защото смятам това за наистина последна мярка за възпитание. Предварително благодаря на всички.
Последна промяна от Димитър Цветков на съб дек 13, 2014 12:24 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » нед дек 14, 2014 12:03 am

Най-вероятната причина е това, че надушва разгонени женски. При мъжките на тази възраст е доста сериозен проблем.
Обикновено кастрацията доста помага за решаване на проблема, но с информация от първа ръка могат да се включат собствениците на мъжки кучета :)

Отговори