нов член - АЛАЙ

Споделете всичко за вашите любимци
Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » нед дек 14, 2014 10:51 am

Кастрация! Рей бягаше, когато надуши женска и нищо не можеше да го спре, изключително опасно и неприятно е! След кастрацията всичко се оправи, той стана много по игрив и обожава да е около нас по време на разходка.
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Димитър Цветков
Потребител
Регистриран: ср ное 27, 2013 6:48 pm

Мнение от Димитър Цветков » пон дек 15, 2014 9:38 am

Благодаря! Мислили сме за кастрация, но решихме да изчакаме поне докато Алай направи едно поколение. А доколкото виждам от различните мнения в подобни теми все още му е рано да става татко. Пък и няма много женски около нас. Явно ще трябва да почакаме докато стане на 2 години и след това да го кастрираме. Колкото до женските в парка - явно това е проблема. Имаше преди около месец две кучки които бяха разгонени. Но Алай досега не беше обръщал внимание на женските. Давам си сметка, че е пораснал и съвсем нормално е да почне да се "интересува" от нежните създания :lol: През последните дни нещата като че ли почнаха да се оправят, но неизпълнението на команди продължава. Тази сутрин, на разходка, два пъти излиза от парка и се замотава около блоковете. Проблем ми е, че няма как да го спра. А когато го викам и той дойде, смятам, че не е правилно да бъде наказан. Нищо, че преди това е бил непослушен. Някак дистанционно трябва да намеря начин да го "наказвам" когато не слуша. МИсля си като временна мярка да го вържа с дълго въже за да може да тича, но и да мога да го спра като реши да "забегне" нанякъде. И - котките. Просто не знам как да се оправям с това. Види ли котка - няма удържане. Аз съм 90 килограма и ми се налага да се хващам за нещо за да не ме повлича. Команда "не" не действа по никакъв начин. Другите собственици на кучета ме успокояват , че е временно. Но проблемът е, че като подгони котка понякога гонитбата прминава през улицата и се излага на реалната опасност да бъде блъснат. А разходка на каишка не е разходка за него. Трябва да се натича на воля за да е спокоен после в къщи.

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Регистриран: вт юни 17, 2008 6:18 am
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » пон дек 15, 2014 10:12 am

А защо сте решили, че трябва да даде поне едно поколение. Ако сте чели внимателно темите във форума, бихте разбрали защо това е силно непрепоръчително! Аз бих Ви посъветвала да го кастрирате възможно най-скоро.

Потребителски аватар
joro9
Потребител
Регистриран: пет дек 12, 2008 11:20 pm

Мнение от joro9 » съб яну 10, 2015 12:19 pm

Като за начало може да започнете обучението му отначало. Не се безпокойте - ако е знаел някои команди ще стане по-бързо. Няма как да се справете 100% ако наистина е имало разгонена женска, но ще облекчите значително положението си. Започнете с идването при повикване, задържането на място за по-продължителен период Комбинирайте с игра и се снабдете с търпение. Важното е да знаете, че битката не е загубена. При нас с Лъки успеваемостта е 9 от 10 случая.
Изображение

Отговори