Irish Duncan McLeod

Споделете всичко за вашите любимци
Irish Duncan McLeod
Потребител
Регистриран: ср юли 30, 2014 7:46 pm

Irish Duncan McLeod

Мнение от Irish Duncan McLeod » чет юли 31, 2014 5:36 am

Здравейте!
От 4 дни имам малък пухкав приятел, с когото искам да ви запозная - Айриш Дънкан Маклауд, сиреч Ирландският боец :lol:
Доста почетох из форума, и въобще из интернет пространството преди да се сдобия с малкия пакостник, но изникват все повече и повече въпроси, тъй като не съм гледала малко куче преди.
Та, накратко за него... на 50 дни е, минала му е първата ваксина и предстои втората на 4ти. Остава малко време до тогава, но се чудя дали да го заведа на ветеринар преди това само да го види (тъй като ще е различен от този, който е бил първата ваксина). Не че има някакви оплаквания, като изключим едни неприятни газове от време на време и лош дъх, не знам дали е от храната - храним го с Пурина Про План за бебета и изглежда доста му харесва (или пък просто той си е лакомник). На изхода всичко е наред, но се чудя дали да я сменя с Роял Канин, до колкото разбрах и двете са от висок клас, но май Рояла е по-разпространена и тачена.
Абе, общо взето от всякъде всичко е наред - това май е най-умното и същевременно игриво куче. Мислех, че ще е стресирано след като го взехме от майката и братята му толкова малък, ала от момента, в който влезна вкъщи изглежда толкова щастлив! :D Дори ме изуми още първият час, както си играехме стана и отиде на хавлията (която в последния момент се сетих да сложа за тоалетна) и просто се изпишка. Аз се бях подготвила за голяма борба относно пишкането, но без никакви обяснения си върши работата почти изцяло там. Е, акането е друг въпрос, но поне си е избрал кухнята за тази цел, където са плочки. Със спането сам също нямаме проблем, като си легна стои пред вратата на стаята ми около 1-2 минути, скимтейки, но бързичко осъзнава, че целият апартамент е на негово разположение и офейква :lol: За тези 4ри дни се научихме да сядаме, да даваме лапа и да връщаме топката в замяна на лакомство. Само все още не ми се получава да го накарам да чака за храната, разбере ли, че ще яде полудява и напада купичката в движение :)
А, щях да забравя, имам още един въпрос - разбрах, че не трябва да го къпя все още, но тъй като обикаля и се въргаля навсякъде и по терасата, ми се иска да го измия само с вода, засега се ограничавам само с навлажнена кърпа, ала това не върши кой знае каква работа - та, как мислите мога ли да го позаплакна преди срещата ни с ветеринаря или да поизчакам?

Ох, извинявам се, хич не беше "кратичко" това представяне, но усещам, че само за него искам да говоря, та поне тук мога да намеря съмишленици, които да ме изтърпят :oops:
А ето го и красавеца: Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » чет юли 31, 2014 8:49 am

Здравейте и добре дошли!

За храната - Роял е по-популярна, но лично не я препоръчвам като най-добра. Опитайте Nutram, ANF и други канадски храни. Правят се от продукти, годни за човешка консумация и за сега май са най-качественото на което съм попадала :)

Поздрави!

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » чет юли 31, 2014 7:45 pm

Прекрасен е малкият сладур!Много да ви радва,а вие споделяйте снимки и разкази как расте. :wink:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » пет авг 01, 2014 9:19 am

Добре дошли!
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Отговори