КАК СЕ КАЧВАТ СНИМКИ ВЪВ ФОРУМА

Снимки на вашите любимци
Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Регистриран:вт авг 11, 2009 7:25 pm
Контакти:
КАК СЕ КАЧВАТ СНИМКИ ВЪВ ФОРУМА

Мнение от gvpekov » съб авг 15, 2009 5:14 pm

На няколко места забелязах ,че има проблеми с качването на снимки и реших да го обясня ...
ако има подобна тема която не съм видял моля модераторите да преместят или изтрият тази...

1 трябва да направите снимките си в подходящ размер за да не се разтяга форума поне при повечето потребители (тоест под 800 пиксела по хоризонтал , приема се че вече не се ползва по ниска разделителна способност от 800х600 пиксела )

2 трябва да се качат снимките някъде - www.album.bg www.facebook.com www.multiply.com и тн.

Изображение

3 отваря се конкретна снимка албума където е качена

Изображение

4 с дясното копче на мишката се щрака върху снимката и след това се щрака върху "Properties"/"Свойства"

Изображение

5 отваря се ново прозорче което има графа "Address"/"URL"/"Location" (кое от трите ще бъде при вас зависи от това кой браузър ползвате)
срещу тази графа стои адреса на снимката , трябва да го копирате
(тоест ловите адреса с мишката , като внимавате да хванете целия адрес тъй като обикновено част от него не се вижда, после с дясното на мишката върху хванатия текст и щракате "Copy"/"Копирай" )

Изображение

6 там където обикновено пишете страници (в бялата лента) поставяте копирания адрес ( с дясното на мишката върху въпросната лента и щракате на "Paste"/"Постави" ) след което натискате "enter" на клавиатурата , ако всичко е на ред трябва да видите само снимката на бял фон

Изображение

Изображение

7 тук във форума когато искате да поставите снимката пишете [ img] ( без интервала в скобите) след което поставяте адреса на снимката (аналогично на точка 6 , но в полето където пишете а не в лентата за адрес на страница) след което пишете [/img] никъде не трябва да има интервал
тоест
[ img]http://proba.album.bg/golden1.jpg[/img]
(без интервала във първата скоба)

Изображение

Изображение

P.S.
На снимките съм го правил през Mozilla Firefox и съм взел снимка от album.bg , но и в другите страници е абсолютно същото .

Успех на всички и много хубави снимки на домашните любимци .
:lol:

Ако отново не излизат снимките погледнете да не сте сложили отметка на "Изключи BBCode в това мнение" ТАМ НЕ ТРЯБВА ДА ИМА ОТМЕТКА !!!
Последна промяна от gvpekov на пон авг 17, 2009 10:50 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран:ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » съб авг 15, 2009 5:47 pm

Браво, много добре обяснено!
Има една друга подобна тема, но тя не е така добре илюстрирана и синтезирана, така че мисля, че тази тук е прекрасна и ще я запазя.
Само ще преместя темата във фотогалерията и ще я направя важна :D

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Контакти:

Мнение от gvpekov » съб авг 15, 2009 7:19 pm

То може и да се добавят още неща как се слага картинка за подпис аватар и така нататък ... има какво още да се допълни :)

Пуснах и още една според мен полезна тема :
http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=1716

Ако някой има въпрос по която и да е от двете теми да пише ЛС , с радост ще помогна :)

Valia & Kara
Потребител
Регистриран:съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » съб авг 15, 2009 7:26 pm

Браво за темата!

офф-топик:
Извинявайте, но на една от картинките за илюстрация се вижда куче, което е цялото в кръв. Организираните боеве с животни е обявено за престъпление от българското законодателство. Ако може да смените снимката.

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Контакти:

Мнение от gvpekov » съб авг 15, 2009 7:30 pm

не съм я забелязал даже сега ще я цензурирам
просто взех първия албум който видях след малко ще я цензурирам
P.S
Мерси за забележката :)

EDIT:
Вече е променена (за тези които вече са отваряли темата със старите снимки да натиснат REFRESH)

Потребителски аватар
люлюш
Потребител
Регистриран:съб апр 04, 2009 5:05 pm
Контакти:

Мнение от люлюш » вт авг 18, 2009 9:48 pm

gvpekov много хубава тема,добре обяснено!

Можели само да вметна нещо?
gvpekov писа в темата на Сър Алекс,където потребителя пуснал темата имаше следния проблем:когато качваше снимка му излизаше само кода без да отваря снимката,ето така:
Изображение

След като го посаветва да си включи (да махне тикчето пред кода) BBCode снимките вече се отваряха без проблем:
Изображение

Благодарение на gvpekov вече и аз мога да качвам снимки или да си сложа подпис,за това за новорегистрираните потребители(дори и сегашните),които имат също този проблем просто да си включат(махнат тикчето пред кода) BBCode и ще могад да качват снимките без проблем :)

п.п.Съжелявам за офф-а

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Контакти:

Мнение от gvpekov » вт авг 18, 2009 9:56 pm

люлюш да аз го добавих в самата тема в края с удебелен шрифт ,но е хубаво пак да се повтори :) така по-лесно ще се запомни :) :lol:

Потребителски аватар
люлюш
Потребител
Регистриран:съб апр 04, 2009 5:05 pm
Контакти:

Мнение от люлюш » ср авг 19, 2009 1:12 pm

Уж я прочетох от горе до доло темата,но явно не както трябва,съжелявам :)

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Контакти:

Мнение от gvpekov » ср авг 19, 2009 1:37 pm

важно е да има полза от темата а дали се е повторило нещо не е проблем :) както казах даже е по-добре така :)

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Контакти:

Мнение от gvpekov » нед окт 03, 2010 8:38 pm

вижте последния ред на 1вия коментар този по тъмния ...

Потребителски аватар
Ushko
Потребител
Регистриран:ср апр 06, 2011 8:25 am
Контакти:

Re: КАК СЕ КАЧВАТ СНИМКИ ВЪВ ФОРУМА

Мнение от Ushko » нед апр 10, 2011 9:39 pm

На мен не ми излиза снимката на цял екран след като я поставя
Ползвам Google Chrome. Дали това е проблемът? Защото опитах и с Internet Explorer, но и там не стана...

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Контакти:

Мнение от gvpekov » пон апр 11, 2011 9:47 am

Въпроса е на кой сайт е качена снимката и какъв точно е адреса който копираш .( най-лесно е да пуснеш линка тук за да мога да ти отговоря ). Иначе не съм пробвал с хром - след няколко часа ще проверя и ще обновя темата ако има различия.

джеса
Потребител
Регистриран:пет апр 08, 2011 11:47 pm

Мнение от джеса » пон апр 11, 2011 9:23 pm

на мен също не ми излизат снимките. Пробвах и с хром и с мозила, и с експлорър, но не става. Ето пример ИзображениеКопирам URL адреса на снимката, както съм го правил и в други форуми, но тук снимката не излиза. Дали сървъра на Снимка бг прави някакви номера, знам ли. отметката на bb-code е махната. Не виждам причина просто.
Последна промяна от джеса на вт апр 12, 2011 5:40 pm, променено общо 6 пъти.

Заключена