Календар 2011

Снимки на вашите любимци
Mira
Потребител
Регистриран: нед ное 13, 2005 5:58 pm

Мнение от Mira » ср дек 15, 2010 10:43 am

Обичаш ли ме,обичай и моите кучета!

Изображение

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Регистриран: вт юни 17, 2008 6:18 am
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » ср дек 15, 2010 10:44 am

Има смисъл в това, което Мишето казва, но за съжаление вече наистина е късно. По - добре да го запомним и да го имаме впредвид за другата година. В случая регламентът позволява аз, Мелина и Любомир да участваме с по 3 снимки всеки. И на всичките кучето ще е едно. Разбира се, ние няма да го направим...

Потребителски аватар
Toni
Потребител
Регистриран: вт ное 21, 2006 7:19 pm

Мнение от Toni » ср дек 15, 2010 10:48 am

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
joro9
Потребител
Регистриран: пет дек 12, 2008 11:20 pm

Мнение от joro9 » ср дек 15, 2010 10:51 am

Melina написа:...ама на календара пише "Български Голдън Ретривър Клуб".
следователно идеята би трябвало да бъде за се покажат клубните кучета. Нищо лично към останалите - нали всички ни обединява обичта към породата. И заради това членуваме в този клуб (поне аз изповядвам тази идея)
Изображение

Потребителски аватар
Nade
Потребител
Регистриран: вт дек 22, 2009 1:54 pm

Мнение от Nade » ср дек 15, 2010 11:04 am

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » ср дек 15, 2010 11:15 am

joro9 написа:
следователно идеята би трябвало да бъде за се покажат клубните кучета. Нищо лично към останалите - нали всички ни обединява обичта към породата. И заради това членуваме в този клуб (поне аз изповядвам тази идея)
Правилно! Само да уточня, че "клубни" кучета са всички кучета, собственост на членове на клуба... без значение от наличие/отсъствие на родословие.

Потребителски аватар
KBK and Ashley
Потребител
Регистриран: нед авг 09, 2009 9:21 pm

Мнение от KBK and Ashley » ср дек 15, 2010 12:33 pm

Според мен започва да се бяга малко в страни от първоначаланта идея за календара и накрая пак ще има сърдити и ще има остри реплики. Честно казано би трябвало да се подразбира, че не трябва всеки регистриран потребител от едно и също семейство да праща снимка на едно и също куче, не е коректно спрямо останалите.Трябва ли да го има написано като правило????Не мисля, че е необходимо да се води чак такава "битка" за това "на календара да има колкото се може повече снимки на МОЕТО куче" . Ако някой толкова държи да си направи личен календар! А за клубното куче и това, което не членува в клуба .... аз си имам друго мнение, което ще споделя следващ път

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 10:52 am
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » ср дек 15, 2010 2:08 pm

Красен написа:
joro9 написа:
Правилно! Само да уточня, че "клубни" кучета са всички кучета, собственост на членове на клуба... без значение от наличие/отсъствие на родословие.
Наистина се разминахме в разбиранията за календара. :? Това, че календара се издава от БГРК и че кучетата са от форума на БГРК, без значение дали членуват или не. Ако ще е само с клубни кучета, нека да са само тези с родословие. Това разирам аз под клубни и така ще се насърчава купуването на качествени кучета, а не от зооборси и магазини.

KBK and Ashley, радвам се, че някой е разбрал за какво говоря!!! :wink:
GOLDEN RETRIEVER AGILITY TEAM
Изображение

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » ср дек 15, 2010 2:27 pm

Честно казано и на мен ми се стори малко нередно да се качват повече от три снимки на едно и също куче... Но в случая е по-скоро липса на усет отколкото проблем в правилата... Не е справедливо спрямо останалите участници.

Пожелавам успех на всички! Снимките са много хубави и съм сигурна, че ще стане прекрасен календар :)

Потребителски аватар
vardarg
Потребител
Регистриран: чет ное 04, 2010 11:34 am

Мнение от vardarg » ср дек 15, 2010 2:32 pm

Както е тръгнало,следващото правило за календара ще бъде,кучето да има поне 3 първи места по изложби.Не мога да разбера наличието на родословие прави ли едно куче по-красиво,по-умно или по- обичано? Колко процента от съфорумците са членове на федерацията?
Колко процента от членовете имат родословие? И ако този форум е създаден за само за членове на федерацията,моля отменете ми регистрацията.
Лично мое мнение е ,че всяко куче има право да участва в конкурса.
Помнете ,че България не е само София,Варна ,Пловдив...и по една или друга причина не всеки има възможност да членува,но всеки обича кучето си!
Извинявам се ако съм засегнал някой.
Купи си куче - това е единствения начин да получиш истинска любов за пари.

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » ср дек 15, 2010 7:06 pm

Моля ви, ако продължавате с недоволството, Мелина наистина ще се откаже от тази хубава идея догодина :( Правилата са си правила, нека не ги обсъждаме пред свършен факт, ако трябва да направим нова тема за правилата догодина, но тук това е излишен спам. Аз не съм забелязала кои са многото снимки на едно и също куче, но на мястото на собствениците бих махнала част от снимките, да да спре мрънкането. Но и да останат, не мисля, че някой ще пострада толкова заради 3 снимки повече. Дали не справедливо и т.н. в случая няма значение, нека се фокусираме върху календара и гласуването (което междудругото не знам как ще става, но сигурно до утре ще има бутони :lol: ).

В крайна сметка всичко е въпрос на вкус, може някое куче да присъства и 100 пъти, и да не се хареса, а друго да се хареса само от една снимка. Тъй че просто късмет на всички и дано се получи хубав календар :)

Аз съм вече толкова раздвоена, че ако имам само един глас, не знам какво да правя, дали да гласувам за моето гардже, или за някои други, които също много ми харесаха. Междудругото ако съм разбрала правилно и всеки гласува само за 1 снимка, няма ли опасност да изберем по-малко от 12, т.е. всички гласове да отидат да кажем в 5 снимки? :roll: не знам, сигурно е друга идеята, ще видим...

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » ср дек 15, 2010 7:46 pm

vardarg написа:Както е тръгнало,следващото правило за календара ще бъде,кучето да има поне 3 първи места по изложби.Не мога да разбера наличието на родословие прави ли едно куче по-красиво,по-умно или по- обичано? Колко процента от съфорумците са членове на федерацията?
Колко процента от членовете имат родословие? И ако този форум е създаден за само за членове на федерацията,моля отменете ми регистрацията.
Лично мое мнение е ,че всяко куче има право да участва в конкурса.
Помнете ,че България не е само София,Варна ,Пловдив...и по една или друга причина не всеки има възможност да членува,но всеки обича кучето си!
Извинявам се ако съм засегнал някой.
...Боже, Боже, Боже, моля те, помогни ми...
КОЙ тука дискриминара пак?!?!? НИКОЙ!
Айде стига, че не ми се разправя пак за родословия, който нещо не е наясно, да седне да чете.
МНОГО почна да ми писва.
В началото писах - на когото не му харесва нещо, ДА НЕ УЧАСТВА!!!
Това са условията, това е положението!
Айде със здраве, и сериозно ви казвам - още едно мрънкане и скандал и и тоя календар няма да стигне до печат. Не искам да съм лоша, не искам да поставям ултиматуми, ама взе да ми писва - човек се опитва да направи нещо, а среща само оплювания...засрамете се! Или си го направете сами! :evil:
Последна промяна от Melina на ср дек 15, 2010 8:03 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » ср дек 15, 2010 8:01 pm

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 1764_n.jpg
Изображение

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 3963_n.jpg
Изображение

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 5517_n.jpg
Изображение

(За последната снимка уверявам себе си и всички останали, че имам достатъчно голям размер, просто е на друг компютър)

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » ср дек 15, 2010 8:09 pm

нее никакво отлагане на календара, всички обещават да се държат прилично, налиии :roll: Хайде чакам вече гласуването ;) Става все по-трудно...

dj_jorjy
Потребител
Регистриран: чет сеп 23, 2010 12:17 am

Мнение от dj_jorjy » ср дек 15, 2010 8:12 pm

korneliq написа:нее никакво отлагане на календара, всички обещават да се държат прилично, налиии :roll: Хайде чакам вече гласуването ;) Става все по-трудно...
Точно така хайде да идва момента на истината(гласуването)

Отговори