Предложение за календар 2012

Снимки на вашите любимци

Въпреки че евентуалния организатор на календара решава регламента нека видим какво е мнението на хората във форума.

Анкетата завърши на чет окт 27, 2011 11:15 pm

Този вариант ми допада
14
82%
Не ми харесва регламента
3
18%

Общо гласове: 17

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » пет окт 21, 2011 5:28 pm

Хм, в какъв смисъл не е ограничено? Мисля, че кучета без родословие не могат да бъдат членове на клуба, или греша? Тъй като родословието и развъдника са основни точки във формуляра за членство...

Иначе според мен календарът трябва да е за всички и да е достъпен срещу скромна сума и на не-членове. И за снимките според мен е редно да няма ограничение кое куче е родословно, кое е клубно, кое е участвало в изложби и т.н. Пак ще дам пример с миналогодишния- любимата ми снимка беше с не-клубно и мисля неродословно куче.

Но пак казвам, аз само изказвам мнение, не съм в позиция да го налагам :)

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » пет окт 21, 2011 5:55 pm

Абсолютно грешно. ВСЕКИ може да е член на клуба, дори да няма куче!!!

Стига, че ще тегля една майна на целия календар най-накрая! Кой говори за родословни и неродословни, бе, хора?! ВСЕКИ голдън може да е на календара. Айде спрете се, че сериозно почна да ми писва от простотии!!!

П.П. А за предложението на Жоро съм съгласна.

П.П.П. Ако не може да се членува без родословно куче, предлагам да свалим председателя от поста :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител
Регистриран: нед яну 25, 2009 10:31 am

Мнение от ana_crime » пет окт 21, 2011 6:11 pm

Минала година календарите се продаваха на нечленове за 2 лева, имаше вариант и да се пратят с куриер. На училището, когато Ели или Маруся носеха се подаряваха, на юлската специалка също се подаряваха. И моето мнение е, че трябва подборът на снимките да е по-сериозен и да са по-разнообразни (пример с таз-годишния три снимки да сладки спящи бебета).
Мели, ти не се ядосвай, знаеш, че ще помагаме както можем, за да стане тази година хубав календар :)

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » пет окт 21, 2011 6:16 pm

Да ти кажа, на косъм съм въобще да не се занимавам. Правиш, струваш, хвърчиш, губиш си сума ти време...и накрая само те хранят, мрънкат и плюят. Или не четат какво е изписано по темата. Аман. За какво да правя нещо, което никой не оценява?

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Регистриран: вт авг 11, 2009 7:25 pm
Контакти:

Мнение от gvpekov » пет окт 21, 2011 6:55 pm

Е как аз го оценявам! Даже ти се възхищавам за търпението и нервите, ако бях аз отдавна да съм теглил една богословия на всичко и да не се занимавам. Все пак идеята на темата не беше да се създадат пак спорове (още по малко съм си мислил че пак ще видя думите "родословни" "неродословни" и в тази тема), а да се обмисли вариант да се направи по-хубав календар за да му се радваме повече ...

ПП
Аз мисля да приключа с писането по темата моето мнение е казано ясно в първия пост от тук нататък ще се съобразявам с правилата които се приемат.
Георги Пеков
www.milinkamuk.com

If you think dogs can't count, try putting three dog biscuits in your pocket and then giving Fido only two of them. ~Phil Pastoret

Math is like love : a simple idea but it can get complicated.

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » пет окт 21, 2011 11:15 pm

Melina написа:П.П.П. Ако не може да се членува без родословно куче, предлагам да свалим председателя от поста :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Готово, поемай.

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК

Мнение от Красен » пет окт 21, 2011 11:17 pm

ana_crime написа:на юлската специалка също се подаряваха...
Юлска специалка???

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител
Регистриран: нед яну 25, 2009 10:31 am

Мнение от ana_crime » съб окт 22, 2011 1:35 am

Където юли, там и юни :) поне сезона съм оцелила...

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » съб окт 22, 2011 12:19 pm

Красен написа:
Melina написа:П.П.П. Ако не може да се членува без родословно куче, предлагам да свалим председателя от поста :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Готово, поемай.
A, няма се отървеш толкова лесно.

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 10:52 am
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » нед окт 23, 2011 9:50 am

Аз тази година няма да се включвам в "състезанието" за календара, но пък исках да предложа нещо. :wink: Тук, в този форум има чудесни любители-фотографи (имащи чудесна техника за снимане)- да не посочвам :lol: Защо не направим една (полу)професионална фотосесия на най-хубавите клубни кучета? :roll: Мисля, че няма как да стане готов за тази година, заради сезоните (всеки сезон си има тема), но може да е предложение за клубен календар 2013 :) Имам разни идеи за самите снимки... :) Предполагам сте виждали чудесните бебешки снимки на Надя Джамбазова например :wink: Неееещо в този стил ми идва на идея :)
GOLDEN RETRIEVER AGILITY TEAM
Изображение

yosarian
Потребител
Регистриран: ср ное 17, 2010 7:17 pm

Мнение от yosarian » нед окт 23, 2011 11:40 pm

Като се уточни дизайна аз предлагам предпечатар и добра оферта за печат. На Мишето идеята е добра, но наистина няма време тази година. Макар, че може да се пробва една есенна сесия. За всичко останало съм ЗА. А миналгодишния календар е много миличък. Някой го е подарил на педиатърката на децата и всeки път като ходим при нея децата крещят - "Това бебе със синя панделка е нашето." :) Така, че ние си го харесвахме, защото е много личен:)
Бъдеща, нетърпелива, очарована...

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » пон окт 24, 2011 10:16 am

Боже, Боже, колко нерви за едното ми предположение, че членове на клуба могат да бъдат само родословни кучета. Виждаше ми се логично, при положение, че във формуляра фигурира родословие и развъдник и че клубът е на именно тази порода, а не се казва "приятели на кучето". Обаче съвсем слабо ме интересува кой може да участва в клуба и кой- не, коментирах изказването календарът да е достъпен само за членове. И повторих многкратно, че не ангажирам никого с мненията си.

И имам спомени, че всяка година има нерви на тема календар и всяка година се стига до "няма да се занимавам" и потребителите започват "ама хайде моля те, недей така" и следват спорове, сълзи, сополи... Не разбирам не може ли да става всичко малко по-спокойно?

Ако наистина виждате нещо нападателно, обидно и основа за истерии в по-горния ми пост, най-учтиво ви моля да го премахнете. Явно говорим на различни езици и за всеки има чувствителни теми и думи, които не иска да чува. Явно проблемът е у мен , че често заради мои въпоси и коментари следват яростни постове и нерви... Ще опитам да огранича участието си, щом действам така на някои от другите потребители. Омръзна ми да се чувствам виновна, без да виждам основания за това.

Надявам се календарът да се получи хубав, в което не се и съмнявам. Мисля, че трябва да оставим на организаторите да решат всичко и да приемем каквото предложат.

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК

Мнение от Красен » пон окт 24, 2011 11:25 am

korneliq написа:Боже, Боже, колко нерви за едното ми предположение, че членове на клуба могат да бъдат само родословни кучета.
Всъщност, нито родословни, нито неродословни кучета могат да членуват в клуба. Никакви кучета не могат. Нито пък други животни. В клуба членуват хора, без значение дали имат родословно, неродослвно куче, голдън ретривър, друга порода или въобще нямат куче.

И това си го пише съвсем ясно в Устава на БГРК.
korneliq написа: Обаче съвсем слабо ме интересува кой може да участва в клуба и кой- не
Да, явно. Иначе поне горното щеше да е ясно.

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » пон окт 24, 2011 1:20 pm

Въздържам се от коментар.

Потребителски аватар
lubomihaylov
Потребител
Регистриран: вт фев 12, 2008 9:35 pm

Мнение от lubomihaylov » пон окт 24, 2011 9:45 pm

korneliq
Пуснато на: Пон Окт 24, 2011 2:20 pm Заглавие:
Въздържам се от коментар.
Аз бих си спестил такъв отговор, освен ако не искам последната дума да е моя! :)

Заключена