Календар за 2008г.

Снимки на вашите любимци
Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » вт дек 04, 2007 3:45 pm

Аз също смятам, че снимката не е най-подходяща за месец февруари, но не мислите ли, че не е много коректно след като вече толкова хора са гласували за нея сега да се каже, че всъщност не я харесвате!!! Смятам че ако сте имали повече претенции е можело по-рано да ги кажете... Хората тъкмо са се зарадвали на факта, че са избрали техните кучета и изведнъж- ми много sorry ама ще сменим снимката,защото се сетихме,че през февруари вали сняг!

А и никъде в самата тема не беше казано, че снимката с повече от 1 голдъна трябва да е зимна

Неси
Потребител
Регистриран: чет ное 10, 2005 2:51 pm

Мнение от Неси » вт дек 04, 2007 4:33 pm

На мене лично цялата тази полемика ми се вижда доста излишна.
Календара няма как да не стане хубав, просто защото на него ще са нашите кучета - т.е. най-хубавите на света. А това, че месец февруари ще е с плаж, а не със сняг - е, здраве да е...

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 10:52 am
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » ср дек 05, 2007 10:30 am

Защо тогава ги избираме? Слагайте които паднат, той календара пак ще стане хубав... :? Все тая... Мен може да не ме броите! Валя ако искаш изтегли моите снимки "правени с телефон".
GOLDEN RETRIEVER AGILITY TEAM
Изображение

Marini
Потребител
Регистриран: ср авг 16, 2006 1:44 pm

Мнение от Marini » ср дек 05, 2007 11:51 am

Очевидно тематиката за месец февруари е проблемна, нека организаторът - Валя - да реши дали :
1.ще се смени тематиката и ще се пуснат нови снимки за този месец (предполагам, че всички ще помогнат с идеи)
2.идеята на lgdani от Пон Дек 03, 2007 9:04 pm става

Би могло да се удължи времето за прикачване на снимки за месец февруари, защото самата аз познавам хора, които си гледат у дома повече от два голдъна, а да не говорим за случайни снимки повреме на разходки, срещи и игри с други голдъни, които несъмнено част от нас имат, но очевидно точно като мен нямат възможност да прикачат. Но ако се допусне, все някой ще се мобилизира и ще се появат още поне 1-2-3 снимчици...Съзнавам, че на това не може да се разчита много :? ...

Всъщност на Валя надали ще й се занимава още с тази трудоемка работа, така че нека тя да прецени дали нещата да останат такива, каквито са.

Но съм съгласна с mi6eto_i_ashley за качеството на снимките и много се надявам в тазгодишния календар да няма отрязани кучешки крака или опашки или нещо друго и излишно в кадър, или пък размазано, прекалено малко куче до съседната снимка, изобразяваща голям пес и т.н.

P.s. Между другото, декемврийски, януарски и февруарски снимки нямам да сложа, точно защото през тези месеци водим Сахара на море, когато не е жега, няма хора и може да плува на спокойствие... Бих прикачила как морето е обвито в мъгла, а на брега се въргалят купчини полуизгнили мъртви есенни листа, в които кучето си суши козината, търкайки се... Но това е изключение, хората зимата обикновено са по други места и затова нека останем в стандарта, освен ако някой не иска да предложи нещо наистина изключително...

Поздрави :wink:

Marini
Потребител
Регистриран: ср авг 16, 2006 1:44 pm

Мнение от Marini » ср дек 05, 2007 11:54 am

И mi6eto_i_ashley, не се сърди, имаш много хубави снимки, правени с телефон, особено "червената шапчица" :D :D

freya
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 12:43 pm

Мнение от freya » ср дек 05, 2007 1:17 pm

Неси написа:На мене лично цялата тази полемика ми се вижда доста излишна.
Календара няма как да не стане хубав, просто защото на него ще са нашите кучета - т.е. най-хубавите на света. А това, че месец февруари ще е с плаж, а не със сняг - е, здраве да е...
Абсолютнооооо съм съгласен с Неси (т.е. Ива, макар че и Неси сигурно мисли така, но нали не може да пише на компютър с лапи....). :D Абе що не измислят компютър за писане с лапи, тогава гледай как щяха да ни изтипосат косматите ни приятели!
:wink: :wink: :wink:
:P :P Искам да изкажа възхищение от работата, която Валя е свършила и върши. Нещата бяха изпипани отлично, а това, че за даден месец няма подходящи снимки вината НАЙ-МАЛКО е в нея. Просто вместо да седим на топло и мързеливо, е трябвало да излезем с косматите навън и да снимаме.... Друг е въпросът, че миналата година февруари напомняше на май и сняг нямаше.... Така че нека спрем с "обиди" и "обидени".
Нека се съгласим, че лоши снимки са ненаправените снимки. Това не е форум за фотографи професионалисти или фотоконкурс, нито изложба за кучета със състезателен характер. Всеки праща снимки на своето любимо животно, както и където е могъл, (ако е могъл, щото са доста щури) да го снима.
Вярно е, че може да се иска още от снимките, защото все пак един календар е нещо като визитката на клуба, но нали затова е гласуването. Всички имаме очи, естетически възприятия, ще отсеем, което не е толкова сполучливо, за да останат най-интересните и добри снимки. Затова е редно да се пращат всякакви снимки, а форумът сам да определи кое става и кое не. Технически ще е трудно от снимка с ниска резолюция да се направи добро изображение като за печат, но пък календарът не е с чисто търговска цел, така че и тук може да има компромиси.
С две думи нека се РАДВАМЕ на снимките на любимите ни животни, не да ги превръщаме в тема за спор и лоши отношения. Би било глупаво и ще ни се смеят кучетата!
Браво Валя, сигурен съм че тази година календарът ще е стъпка напред!
Фрея-Белята (и Данчо, който мисли като Фрея)
Всички гризат, някои гризат повече!

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » ср дек 05, 2007 2:57 pm

Благодаря на всички за думите ви! Тъй като форумът ни е много е демократично място, ще направя една нова тема за гласуване с предложенията за месец февруари. Не съм аз тази, която ще взима еднолични решения, този конкурс е наш, с нашите кучета. Не ми е проблем след това да изпълня това, което е решило мнозинството, заела съм се с тази задача, ще я довърша до края.
misheto_i_ashley, само не разбрах ти за какво се обиди, ама ти си знаеш.

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » съб дек 15, 2007 11:05 am

Днес до 17:00 часът се гласува, след това обявявам резултатите :D

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » съб дек 15, 2007 5:01 pm

Край на гласуването! Моля, модератор или Админ да заключат темите.
Благодаря!

Отговори