Моето момче-Рей!

Снимки на вашите любимци
Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » вт фев 26, 2008 9:06 pm

Бях обещала да ви кажа когато получа някакви документи на майката, бащата, бабата , дядото- въобще някакви данни свързани с Рей и неговите предци! Преди седмица може би получих 4 листчета - ксерокопия на документи,които трябваше да ми помогнат да разбера малко повече за моето мишле! "Документите" ми бяха дадени от обща позната, която живее в блока на жената от която взех Рей! Това което имам е родословие на дядото, на бащата , родословна справка на бабата и паспорт на майката! Няма да ви казвам, че аз НИ6TO не разбирам от такива документи,НО дори аз забелязах, че родословието на дядото е на лабрадор... Написано с ясни,черни,печатни букви -ЛАБРАДОР РЕТРИВъР! Ако някои има желание да види някои от въпросните листчета да ми пише ЛС и ще му ги покажа, не е нещо велико, но просто от любопитство, ако някои иска да погледне за какво става въпрос! Сега ако приема родословието за истинско(аз няма как да знам дали е или не е,защото то е ксерокопие,а и аз както вече казах не съм никакъв разбирач на тази тема) моя мил мечо е ...мммм.... как да го кажа точно- голден лаб ретривър-YESSS!!! Ако пък реша че родословието е фалшиво- Рей отново си остава с неясен произход и порода приличаща на голден ретривър! Ако трябва да съм честна още преди да получа тези "документи",още когато се бях сетила да питам за родословие(беше доста след като го бях взела,ноември месец 07) и ми казаха че няма бях разочарована,мислех си, че сега няма да може да ходим по изложби,че няма да може да си има бебета...сетих се за всичко което не можеше да прави - никога преди това не се бях сетила да го водя на изложба,чак след като разбрах, че не мога ми стана ...малко тъжно!Не си мислете, че съм се разочаровала от Рей4о - не бих могла, той милинкия дори не разбира за какво става въпрос ! По-скоро бях ...(опитвам се да си подбирам думите, за да няма недоразумения)... Бях обидена, че не ми беше казано когато го купих,бях ядосана, че не съм попитала, че не съм се интересувала... 2 дни по-късно вече ми беше минало,нещата така или иначе нямаше как да бъдат променени!Бях провела няколко разговора, в които ми беше обяснено,че всъщност родословията са много скъпи,че БГРК не признава никое куче,за голден освен своите собствени , че за да намеря женска за моя Рей трябва само да излезна и да пообиколя градинките и да търся някоя, която да прилича на него- и още МНОГО глупости и лъжи!!!
В момента съм чудесно, минаха няколко дни откакто аз си мисля за това, че Рей може да има лабрадорски дядо и че е един много красив,мил,добър,сладък,чудесен mix :)
Когато преди седмица видях въпросното роедословие отново ми стана болно... но да ви кажа честно като знам в момента този космат евентуален голден-лаб колко много ме обича и колко много аз го обичам - отново бих го купила точно него! Дано да е жив и здрав,дано хората да не се занимават с развъждане като не им е работа, дано тези ,които си купуват кученца да питат,ДАНО да се промени всичко това и все по малко да се чувстват излъгани от такъв вид "търговци"
Благодаря на Красен за времето, което отдели да ми обясни всичко, с което трябва да съм наясно от тук нататък!
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » вт фев 26, 2008 9:34 pm

Браво, Йоана - много добре написано!!!

Както вече казах, фактите не могат да се променят за съжаление. За радост, обаче, имаш куче, което е страхотно, здраво е и се обичате взаимно. Това според мен неутрализира лошото чувство.

Желая ви щастие с Рей и гостенката! 8)

Потребителски аватар
Joana
Потребител

Мнение от Joana » вт фев 26, 2008 10:06 pm

Той отдавна ми плени сърцето, няма как - ще се обичаме до последно
Изображение

Потребителски аватар
Хулиган
Потребител
Регистриран: пет юни 29, 2007 1:49 pm

Мнение от Хулиган » вт фев 26, 2008 11:50 pm

Споко Йоана,
както книжка кола не кара, така и родословие куче не прави.
Не казвам, че трябва да се кара без книжка или да се насърчава развъждането на кучета без родословия. Имам предвид, че веднъж кучо влезне ли в къщи, наличието на родословие не го прави по хубав и не ни кара да го обичаме повече. Родословието е важно когато се взима кучето, най-вече като доказателство, че родителите отговарят на условията за развъждане и следователно, риска от наследствени заболявания е по-малък.

Пожелавам ти, твоя голдо-голдо-лаб да е много здрав, останалото е бял кахър ;)
Х-Рей
Изображение
Каквото има за изяждане, трябва да се изяде!

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » ср фев 27, 2008 8:25 am

Йоана, мога само шапка да ти сваля, защото за възрастта си(сега да не се обидиш :lol: ) си много по-разумна от много възрастни!!! Уважние за всичко, което написа! Най-важното е да са ни живи и здрави, нищооо друго няма значение!
Да намачкаш от мен голдъно-лаба-сладура Рей! :D

Потребителски аватар
yani65
Потребител
Регистриран: пет мар 31, 2006 9:06 pm

Мнение от yani65 » ср фев 27, 2008 10:49 am

Йоана, смятам, че родословията които са ти пратили нямат нищо общо с Рей. Гледайки снимките на Рей не виждам нищо общо с лабрадор. Много хора не правят никаква разлика между лабрадор и голден ретриверите, в това число и ветериниарни лекари. Не знам от къде са издадени родословията и от кая година са тези документи, но преди време документите се издаваха във ветеринарната служба /на Ботевградско шосе , преди моста Чавдар/ само срещу заплащане и снимка на животинката, а за порода пишеха това което каже собственика. Ветеринарния лекар пише ваксината и слага печет и дори не поглежда какъв паспорт му се носи. Моя сладур също няма родословие защото кучилото не било регистрирано, но родителити имали такива, а и всички документи, че са здрави. Исках да ми дадат поне копия от тях, за да съм сигурна ,че ще е от здрави родители,но така и не ги получих от Велико Търново. И тъй като кучо е подарък на майка ми от колежките и радвам се, че тези две години и 7 месеца от раждането си не е имал никакви здравни проблеми, освен че е малко злояд и капризен към храната. Пожелавам ти Рей също да е здрав и жизнен, което е много важно, за да сте дълго време щастливи заедно.
ОБИЧАМ ВИ ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
goldroks
Потребител
Регистриран: съб ное 03, 2007 5:44 pm

Мнение от goldroks » ср фев 27, 2008 7:00 pm

Ами относно името на породата имам идея :idea: . Веднъж нарекоха кучето ми така и ... Голдън лабрадор :lol: ( макар, че Рей въобще не прилича на лабрадор). Абе най-важното е да е жив и здрав а пък другото... може и без него :)
Изображение

Потребителски аватар
Joana
Потребител

Мнение от Joana » ср фев 27, 2008 7:23 pm

Много сте мили всички! Ние сме си добре,и аз, и Рей, и чара-която вече си има къща, бих я снимала да ви я покажа, но понеже вуйчо ми я направи е малко мръсна и по-нататък ще се хвалим с нея(някой трябва да я поизмие,че то си е срамота-този някой ще съм аз при всички полoжения) Сестра ми днес има рожден ден и ще трябва да се измисли и нещо по-специално и на косматите другари,така че се очертава една приятна вечер! Иначе за това дали е голден лаб Рей4о Бей4о-аз няма как да кажа...има си хора,които изучават стандарта на породата и само тяхната оценка може да ми каже дали прилича/отговаря на него... Това което ни е по-важно е да е здрав, това ще стане ясно след известно време, а до тогава ще стискаме палци да си е ок! Иначе аз годините си ги харесвам,няма как да ме бидиш Валя спокойно,иначе ме ласкаеш много с това,което каза но трябва да призная,че целия "разум" е изцяло възоснова на това което съм прочела тук,дори и с леко закъснение!

Потребителски аватар
Joana
Потребител

Мнение от Joana » чет фев 28, 2008 12:40 pm

Ние си намерихме първия кърлеж и понеже никoй от нас вкъщи до момента не беше вадил такава гад настана малка суматоха-Дай книгата,чети,бързо,уаааа!
Така се случи, че кученцето беше малко позалято с олио и горкия изглеждаше мноооого зле :roll: -лъскав,тъмен спластен,абе зле си беше... и днес ни се наложи да се изкъпем веднага след като се прибрах от училище!
Изображение
Не можах да го позная-та той имал хубава козина :shock: !!!Пухкав,чист в момента е само за мачкане душицата :D ! Решила съм като се позатопли времето оше и да повторим цялата гимнастика и с дворната дама, че и тя не е в блестящо състояние :oops: !
Иначе те си се чустват добре и мръсни,не държат на подобни глезотии-баня,да бе :? !
Само правят бели по двора, разнасят се чержета,чупят се купи за вода, копаят дупки - рай за мърльовците!
Изображение
Дано хазяиката да не идва скоро, че само мога да си представя колко ще е очарована :!:
Изображение

Потребителски аватар
vlads
Потребител
Регистриран: пон май 07, 2007 11:51 pm

Мнение от vlads » чет фев 28, 2008 1:16 pm

Йееее, ама тази Чара много хубава къщичка си има бреее, браво на вас!
Радвам се, че се забавлявате страхотно, супер сте си тримата!

За кърлежите мога да ти предложа да не използвате "бабините" методи за вадене. Като го полееш с олио създаваш един маслен филм върху кърлежа, който не му позволява да диша, но...при вадене винаги има голяма вероятност да отдели в раничката всичките гадости, които носи в себе си. Затова ти препоръчвам да попитате вашия ветеринар - има един специален спрей с който се пръскат кърлежите преди да се извадят, че даже предлагат и специални пинсети за вадене. Аз лично още не съм се снабдил с такива работи, но мисля скоро да го направя ;-)

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » чет фев 28, 2008 4:10 pm

Йоана, хайде да те видим на специалката, там ще има специалист по породата, който ще оцени Рейчо? :D
Не знам дали не сте говорили вече, но дали не е възможно да се провери дали това родословие не е фалшиво? Не че, това ще промени нещо, но все пак...
И да ти в жива и здрава сестричката!!! Да се наслаждава на детството си, добрите приятели и много игри! И Рей по-малко да я ядосва :wink:
И готина комбина са Рей и Чара, на един акъл :lol:

Потребителски аватар
Joana
Потребител

Мнение от Joana » чет фев 28, 2008 4:54 pm

Ами Vlads ще попитаме още утре, че този кърлеж е най-вероятно от двора, защото ми казаха, че те се разхождат/живеят по тревата и задължително ще трябва да се запасим с различни по-истински препарати за вадене на тея буби гнусни :evil: ! Иначе вчера просто си бяхме неподготвени!
Tези двамата сега са си заедно и такъв мързел ги мъчи-лежат пред вратата и се гледат влюбено! Иначе за специалката Валя...ще помислим, че ние имаме малко проблеми с концентрацията покрай други кучета!А и се притесняваме на нови места-голямо е шубе още помня как паднах по стълбите на стадиона на локо София ,паникьоса се малко Рей и задърпа доста силно маймуната-добре че имам меко д*пе иначе много щеше да ме заболи!
Има начин да се провери дали има такова куче(за родословието говоря) и да стане ясно дали е фалшиво,Красен ми даде адреса, и аз трябваше да пусна номера на родословието ,за да видя какво ще ми се покаже,ако е въведено де,но аз нещо не се справих и се отказах :oops:
ще се опитаме да дойдем на училище, но не може да обещаем-прекалено сме зависими от родителските тела, а те не се радват много като им повръщаме в колите :roll: ,освен това неделя е единствения им ден за поспиване и малко повече молби са нужни, за да ги накарам да ме закарат !

Потребителски аватар
Joana
Потребител

Мнение от Joana » чет фев 28, 2008 5:56 pm

Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Потребителски аватар
goldroks
Потребител
Регистриран: съб ное 03, 2007 5:44 pm

Мнение от goldroks » чет фев 28, 2008 6:13 pm

Joana написа:Ние си намерихме първия кърлеж и понеже никoй от нас вкъщи до момента не беше вадил такава гад настана малка суматоха-Дай книгата,чети,бързо,уаааа!
Така се случи, че кученцето беше малко позалято с олио и горкия изглеждаше мноооого зле :roll: -лъскав,тъмен спластен,абе зле си беше... и днес ни се наложи да се изкъпем веднага след като се прибрах от училище!
И ние бяхме същите първия път- паникьосани,и т.н.
Ами ние също си вадим кърлежите с олио и пинсети :roll:
Изображение

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » пет фев 29, 2008 11:17 am

Мислете за специалката, но силно препоръчвам да дойдете. Хем топ английски съдия, хем ще се запознаеш с много хора от форума и ще се научат полезни неща. Има време да тренирате за концентрацията от сега :D Пък и вие ще сте за експерна оценка, там няма да се очаква професионално да си представиш кучето. Но в краен случай, ела само за да гледаш, то има време до тогава де :wink:
А за училището, скоро там ще е едно зелено, има река, кеф :D
Хубава снимка на щурчо!

Отговори