Помогнете моля ви!

За вселената и всичко останало
Потребителски аватар
ana_crime
Потребител
Регистриран:нед яну 25, 2009 10:31 am

Мнение от ana_crime » чет фев 04, 2010 6:52 pm

Ако родителите ти не искат, няма как да ги убедиш. Всички сме били малки и сме прилагали десетки доводи в полза на нещо, което мнооого желаем. Първото куче в семейството ми взехме, когато бях на 6 години, второто (негов син) - когато станах на 14. За тях въпреки обещанията ми не бих казала, че се грижех, малкият дори живя година и нещо само с мен и ми беше голяма мъка. Сега е щастлив с мама и тати. В момента съм на 25 и живея с 4 месечна прекрасна голдънка, за която се грижа сама. Чакам за нея от 4-5 години като бях решила, че преди да си взема куче трябва да имам а) инженерна диплома и б) шофьорска книжка + собствен автомобил. И вярвай ми няма по-голямо щастие и по-голяма отговорност от това да се имаме с моята Рая.
Замисли се дали това импулсивно желание ще е с теб през следващите няколко години, които поне при мен бяха доста буйни.
Не ни се сърди, но и не очаквай подкрепа от хора, които добре осъзнават какво значи да имаш голдън ретривър.

Потребителски аватар
borisg
Потребител
Регистриран:вт яну 05, 2010 6:37 pm
Контакти:

Мнение от borisg » чет фев 04, 2010 7:07 pm

защо не изчакаш да станеш на 14, когато можеш да вършиш и някаква работа и да си изкарваш собствени пари сам? Мисля, че хем ще имаш време дотогава, за да разбереш малко повече за взаиомоотношенията на човека с кучето, хем и ще си се научил на повече отговорност и ще взимаш малко по зрели решения тогава. А тъй като 3 години наистина са много, за да чакаш за нещо което силно желаеш, то си задоволи временно желанието с друго животинче, по-малко и следователно по-лесно за отглеждане от един 11 годишен мъж :) Коте, морско свинче, зайче... има избор :)

Потребителски аватар
IcOoO
Потребител
Регистриран:съб яну 30, 2010 6:44 pm

Мнение от IcOoO » чет фев 04, 2010 7:11 pm

borisg написа:защо не изчакаш да станеш на 14, когато можеш да вършиш и някаква работа и да си изкарваш собствени пари сам? Мисля, че хем ще имаш време дотогава, за да разбереш малко повече за взаиомоотношенията на човека с кучето, хем и ще си се научил на повече отговорност и ще взимаш малко по зрели решения тогава. А тъй като 3 години наистина са много, за да чакаш за нещо което силно желаеш, то си задоволи временно желанието с друго животинче, по-малко и следователно по-лесно за отглеждане от един 11 годишен мъж :) Коте, морско свинче, зайче... има избор :)
Парите не са проблем.За отговорноста си прав и мисля да те послушам.А те и друго животно не искат само риби дават и аз имам де. Ама щом не е голдън друго няма да е

Потребителски аватар
Gigity
Потребител
Регистриран:чет яну 14, 2010 7:00 pm

Мнение от Gigity » чет фев 04, 2010 7:23 pm

Амии аз живея и в апартамент и в къща лятото в къща зимата в апартамент !!!

Потребителски аватар
kari2009
Потребител
Регистриран:нед яну 17, 2010 2:34 pm

Мнение от kari2009 » чет фев 04, 2010 7:30 pm

Да ,но ти през цялото време си с него и се грижиш за него, а не го оставяш на баба си и дядо си да го гледат.

Потребителски аватар
borisg
Потребител
Регистриран:вт яну 05, 2010 6:37 pm
Контакти:

Мнение от borisg » чет фев 04, 2010 7:31 pm

IcOoO написа:Парите не са проблем.За отговорноста си прав и мисля да те послушам.А те и друго животно не искат само риби дават и аз имам де. Ама щом не е голдън друго няма да е
виж, аз мисля, че за някакъв дребосък като коте, зайче или морско свинче, няма да ти направят проблем. Въпрос на упоритост :lol:
А за рибите имам много лошо мнение. За мен това са животни, които могат да служат само на хора, изпаднали в дълбока депресия. Ужасно е да не можеш да си играеш с животинче, когато ти се прииска. За това и не обичам риби и папагали. :D

Потребителски аватар
IcOoO
Потребител

Мнение от IcOoO » чет фев 04, 2010 8:33 pm

borisg написа:
IcOoO написа:Парите не са проблем.За отговорноста си прав и мисля да те послушам.А те и друго животно не искат само риби дават и аз имам де. Ама щом не е голдън друго няма да е
виж, аз мисля, че за някакъв дребосък като коте, зайче или морско свинче, няма да ти направят проблем. Въпрос на упоритост :lol:
А за рибите имам много лошо мнение. За мен това са животни, които могат да служат само на хора, изпаднали в дълбока депресия. Ужасно е да не можеш да си играеш с животинче, когато ти се прииска. За това и не обичам риби и папагали. :D
И аз така ам те са ми отдавна и сърце не ми дава да ги изхвърля.

Потребителски аватар
IcOoO
Потребител

Мнение от IcOoO » чет фев 04, 2010 8:35 pm

kari2009 написа:Да ,но ти през цялото време си с него и се грижиш за него, а не го оставяш на баба си и дядо си да го гледат.
То няма да е са постоянно амо за 1-2 месеца докато свърша училище.

Потребителски аватар
kari2009
Потребител
Регистриран:нед яну 17, 2010 2:34 pm

Мнение от kari2009 » чет фев 04, 2010 8:46 pm

Кой ти е казал да ги изхвърляш? И щом мислиш тях да изхвърлиш сега,каква е гаранцията ,че няма да постъпиш така и с кученцето ако след това решиш,че искаш друго животинче.:( Моето мнение е да си вземеш кученце след някоя и друга година като порастнеш малко :wink:

Потребителски аватар
IcOoO
Потребител

Мнение от IcOoO » чет фев 04, 2010 8:56 pm

kari2009 написа:Кой ти е казал да ги изхвърляш? И щом мислиш тях да изхвърлиш сега,каква е гаранцията ,че няма да постъпиш така и с кученцето ако след това решиш,че искаш друго животинче.:( Моето мнение е да си вземеш кученце след някоя и друга година като порастнеш малко :wink:
Значи сме на едно мнение :wink: и аз няма да ги изхвърлям просто ще са без мен 1-2 месеца.

Потребителски аватар
hrissito&buddy
Потребител
Регистриран:пон сеп 03, 2007 7:56 pm
Контакти:

Мнение от hrissito&buddy » пет фев 05, 2010 4:57 pm

icoo,

Не мога да ти дам съвет как точно ще се развият нещата. Пожелавам ти в най-скоро време да сбъднеш мечтата си. Но имай търпение, не става бързо!
Не може да вземеш куче без съгласието на родителите ти. Да речем, че ще го храниш и разхождаш. Но то има нужда да се заведе и на ветеринар, да се ваксинира, не дай боже се разболява. Това е свързано с разходи, с возене с кола и т.н.

При нас нещата стояха по същия начин - дъщеря ми, която тогава беше на 11, искаше куче. И ние, родителите, казахме точно като твоите - "Обичаме кучетата, искаме да имаме, но не и докато сме в апартамент. Нямаме условия. Купи си хамстер."

След няколко дни тя се появи с няколко обяви за продажба на къщи в района, в който живеехме. Отне ни малко време да приемем идеята. И така, лека-полека се случиха нещата - продадохме апартамента, купихме къща, ремонтирахме я, и след 2 години вече имахме и куче.

Успех с убеждаването на родителите! Много хора гледат кучета в апартаменти, но това си е сериозен ангажимент, така че не се сърди на вашите, ако не са готови да се нагърбят с това.

Потребителски аватар
IcOoO
Потребител

Мнение от IcOoO » пет фев 05, 2010 5:17 pm

hrissito&buddy написа:icoo,

Не мога да ти дам съвет как точно ще се развият нещата. Пожелавам ти в най-скоро време да сбъднеш мечтата си. Но имай търпение, не става бързо!
Не може да вземеш куче без съгласието на родителите ти. Да речем, че ще го храниш и разхождаш. Но то има нужда да се заведе и на ветеринар, да се ваксинира, не дай боже се разболява. Това е свързано с разходи, с возене с кола и т.н.

При нас нещата стояха по същия начин - дъщеря ми, която тогава беше на 11, искаше куче. И ние, родителите, казахме точно като твоите - "Обичаме кучетата, искаме да имаме, но не и докато сме в апартамент. Нямаме условия. Купи си хамстер."

След няколко дни тя се появи с няколко обяви за продажба на къщи в района, в който живеехме. Отне ни малко време да приемем идеята. И така, лека-полека се случиха нещата - продадохме апартамента, купихме къща, ремонтирахме я, и след 2 години вече имахме и куче.

Успех с убеждаването на родителите! Много хора гледат кучета в апартаменти, но това си е сериозен ангажимент, така че не се сърди на вашите, ако не са готови да се нагърбят с това.
При нас няма място за къщи аз съм в Ж.К и няма място разбираш нали?Ама ще чакам и ще се надявам.

mia_181
Потребител
Регистриран:пет апр 24, 2009 5:38 pm

Мнение от mia_181 » пет фев 05, 2010 10:20 pm

И на мен мама не ми даваше. Успях да я навия да ми вземе кученце след като завърша 7 клас , тоест като ми свършат изпитите.Покажи и , че можеш да поемеш отговорност.Примерно мин.год мама не искаше и да чуе за куче , но като доста време не споменявах за куче , а след това я попитах тя ми каза че ще помисли и хоп нави се. Пробваи ;)
От мен един съвет по добре го вземи кат станеш малко по-голяма.Майка ти ще ти има повече доверие.

Потребителски аватар
IcOoO
Потребител

Мнение от IcOoO » съб фев 06, 2010 10:43 am

mia_181 написа:И на мен мама не ми даваше. Успях да я навия да ми вземе кученце след като завърша 7 клас , тоест като ми свършат изпитите.Покажи и , че можеш да поемеш отговорност.Примерно мин.год мама не искаше и да чуе за куче , но като доста време не споменявах за куче , а след това я попитах тя ми каза че ще помисли и хоп нави се. Пробваи ;)
От мен един съвет по добре го вземи кат станеш малко по-голяма.Майка ти ще ти има повече доверие.
Мерси ще пробвам.

Потребителски аватар
goldroks
Потребител
Регистриран:съб ное 03, 2007 5:44 pm

Мнение от goldroks » съб фев 06, 2010 12:19 pm

Аз бях същата :)
Успях с много постоянство.
Обаче се откажи от уговорката, че напълно сам ще си гледаш кучето и т.н. Освен средствата които изисква, също и разходките... всеки ден! Сутрин, вечер... Честно ти казвам, ако не е майка ми да ми помага с разходките не знам какво ще правя. То се свиква предполагам, но когато се е налагало за известно време само аз да я извеждам, храня и т.н. направо ти писва. Поне двама трябва да сте :)

А според мен по-големият проблем за стоенето на село е грижите които ще полагат баба ти и дядо ти за кучето, защото често имат съвсем друга представа за домашно куче, която включва верига, хляб и кокали. Но ако са съгласни да гледат животинката по "вашите" правила то кучето ще бъде много щастливо на село.

Заключена