Корона вирус

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
kera i eva
Потребител
Регистриран: чет окт 09, 2008 9:03 am

Мнение от kera i eva » нед ное 23, 2008 2:26 pm

Май и се размина...След две нощи в клиниката, ни се обадиха да си я вземем да ги оттървем от този звяр :lol: . От един час си е в къщи и ще пие антибиотици 10 дни. Преди това похапа малко снежец да усети вкуса на свободата. Изглежда като да си е старото игриво диваче. Папка, тича и се лигави. Около месец няма да си играем с набори, за да не им излезе и на тях през носа. Та така ... сега сме в дебнене на всичко, което излиза и влиза в нашата Кера.

sharkov
Потребител
Регистриран: съб сеп 20, 2008 3:19 pm
Контакти:

Мнение от sharkov » нед ное 23, 2008 2:41 pm

Радваме се за вас, че всичко се е разминало. Малко тежко ще е да я опазите, ама поне е зима, студ.. няма да е чак толкова кофти. Ние също папкахме снежец, а сега се печем на слънчице, ръфайки един кокал.. сменяме зъбки и така :) поздрави от мен и Тара
Изображение

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » нед ное 23, 2008 3:55 pm

Знаех си аз,че ще се оправи!А и някой по-нагоре беше казал,че в такъв хубав ден,нищо лошо не може да се случи! :D

Потребителски аватар
carrie
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 10:23 pm
Контакти:

Мнение от carrie » нед ное 23, 2008 4:14 pm

Нека и тук да пожелаем бързо възстановяване на Керичка, въпреки че следим отблизо развитието по телефона. Да ни е жива и здрава и нека за всички ни да е обица на ухото и да внимаваме с прословутото "прахосмучене" на голдъните. Съгласен съм с Ева, очевидно корекциите за яденето на боклуци трябва да са максимално строги и категорични.

4u64ica
Потребител
Регистриран: ср ное 09, 2005 11:47 am

bravo

Мнение от 4u64ica » пон ное 24, 2008 4:17 pm

Слава богу, че всичко е наред. Не знам какви ваксини е слагал Милен, но той е толкова прецизен, че не е в това бедата. А за Лари - признавам си честно - такова сляпо доверие имам към нашия доктор, че даже не слушам какво ми обяснява, когато слага вакините.

Потребителски аватар
kera i eva
Потребител

Мнение от kera i eva » пон ное 24, 2008 7:54 pm

И Милен и аз сме и слагали правилните ваксинки, просто има и такива, който включват още един вирус този, от койте бяхме болнички. Нямало е как да го знаем, явно този вирус не е толкова разпространен и опасен, за това ветеринарите не ваксинират и не предупреждават. В крайна сметка моята параноя свърши работа и ни се размина без обезводняване, отслабване или нещо друго. Единствено малко сме развалили стойката, изтървахме първия сняг и няколко седмици няма да идваме на училище за всеки случай, че всички под 5-6 месеца са потенциални пациенти.

Потребителски аватар
Belinda & Adhara
Потребител
Регистриран: пет ное 25, 2005 12:56 pm

Мнение от Belinda & Adhara » вт ное 25, 2008 3:19 am

Много се радваме , че се оправя момичето :D !Притеснихме се за нея ! Чакаме да ви падне карантината , и да се видим в парка ,здрави и весели и да си поиграем , и да се намачкаме !!!
ADHARA ALYSE FYREX GOLD- DARY

BIANCA MERRY-MAKING NICHOLAS - BELINDA
05.08.2005 -16.09.2008
Ще те носим винаги в сърцата си Слънчице!!!

Потребителски аватар
kera i eva
Потребител

Мнение от kera i eva » ср дек 03, 2008 2:47 pm

Пак съм аз, реших да попитам тук, тъй като това са последствията от лечението във вет. диспансера. След като Кера седя там 48 часа в клетка и си е взехме в къщи беше забравила всичко, което знаеше. Голяма час от нещата си ги въстанови, но останаха два пробелема. Та те са ми мъката. Първия е вече пишка навсъкъде, преди се стискаше и се опитваше да го прави навън, ако ли не на терасата или на плочките. Сега до купичката с храна, на паркета и по 5-6 пъти на ден, като само половината навън, практикуваме комбинация от НЕ и награди, но не работи. Втория и по-притеснителен проблем е, че преди като е оставя за 5 минути пред магазина или кафенето (вързана и под наблюдение) проскимтяваше и си лягаше примирено да ме изчака. Сега изпада още на първата минута в шумна лудост, вие, дърпа се и направо си крещи, обзема е паника. Та как можем да го преудолеем този проблем, как да и покажем, че само ни няма за 5 минути, а не е изоставена. В неделя почти събори портата на драгалевския манастир, там не пускат в двора с кучета, а аз се чувствах като най-големия изтезател на кучета бебета, хвана ме срам и излезнах от църквата бързо бързо да си отвържа депресираната актриса.

sharkov
Потребител
Регистриран: съб сеп 20, 2008 3:19 pm
Контакти:

Мнение от sharkov » ср дек 03, 2008 5:43 pm

Ами не знам дали съм прав, но това с пишкането е може би остатъчно от инфекцията, която може да е получило кученцето. Като са болни от някакъв вирус съм чувал, че пикочните им пътища се възпаляват и започва по-често изпускане. Според мен ще се оправи, кофти е, че малко ви дърпа назад откъм възпитание, но все пак е още бебе, някои голдъни се изпускат до 8-мия месец където не трябва :) Относно оставянето сама, просто трябва да свикне. Прилагай номера вкъщи, като я оставяш в различни помещения сама за по 10-15 минути, вдигай времето постепенно и излизай непринудено, без да я галиш и гушкаш. Колкото и да скимти не я отразявай, защото така ще свързва скимтенето с това че ти идваш и че всеки път като скимне ще се появяваш, много е мъчително за тях. Явно е изживяла стрес и намира спокойствие като е с някого, но това не трябва да се поощрява според мен. Постепенно ще разбере отново, че няма нищо страшно от това да е самичка за малко понякога. Ще и мине само търпение. Поздрави от мен и сестричката Тари :)
Изображение

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » пон окт 24, 2011 2:58 pm

Здравейте, реших че това е подходящата тема да задам въпросите си.Първо се оказва, че и на Кара са й поставени ваксините като на Кера-Eurican DHPPL2-L, а доколкото разбрах в нея не е включен корона вирусът? И понеже нищо не разбирам от ваксини, ще съм благодарна, ако някой ми каже дали все пак имаме поставени всички необходими ваксини.

Primodog-P; Nobivac DHP; Canigen DH(A2)PPi/L; Rabigen mono; Eurican dhppl2-l. Това са..бяха ми споменали, че не й е поставена ваксина срещу кучешка кашлица, но тя можела да се сложи допълнително чрез впръскване в носа или нещо подобно..има ли смисъл да я слагаме?

Имам и един въпрос свързан с парвовирозата.Прочетох в един форум, че е е желателно да се постави някаква трета ваксина за вируси(различна от стандартната)...и след шестмесечна възраст, срещу парвовироза...Вярно ли е това? А има и нещо друго, което ме притеснява-след поставянето на всяка ваксина, Кара повръща..даже след последната беше отпаднала в продължение на няколко дни+повръщане.Попитах нашата ветеринарка и тя каза, че всяко куче ги понася различно и не е нещо притеснително, но аз все пак се питам дали е нормално..

Отговори