Хранене - II-ра част

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Марин
Потребител
Регистриран: съб сеп 27, 2008 10:01 pm

Хранене - II-ра част

Мнение от Марин » съб яну 03, 2009 12:18 pm

Здравейте, имам си кученце на точно 5 месеца (да са му честити :) ) и от днес минаваме на 2 хранения на ден с гранули. Храниме го с Роял Канин. Искам да попитам - може ли да му даваме някаква друга "човешка" храна - я месо, мляко или нещо друго. И сега ли е времето да минем на 2 хранения, а дневната му доза е 500 грама. Чакам мнения.

Потребителски аватар
goldroks
Потребител
Регистриран: съб ное 03, 2007 5:44 pm

Мнение от goldroks » съб яну 03, 2009 12:34 pm

Здравейте. :D
Прясно мляко не му давайте, защото от него ще получи разстройство. Кисело по-може, но не в големи количества. :wink:
Изображение

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Re: Хранене

Мнение от Valia & Kara » съб яну 03, 2009 12:53 pm

Марин написа:Чакам мнения.
http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=60

Моля, преди да питате, вижте този списък с теми:
http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=959

sharkov
Потребител
Регистриран: съб сеп 20, 2008 3:19 pm
Контакти:

Мнение от sharkov » съб яну 03, 2009 1:41 pm

Марин написа:Здравейте, имам си кученце на точно 5 месеца (да са му честити :) ) и от днес минаваме на 2 хранения на ден с гранули. Храниме го с Роял Канин. Искам да попитам - може ли да му даваме някаква друга "човешка" храна - я месо, мляко или нещо друго. И сега ли е времето да минем на 2 хранения, а дневната му доза е 500 грама. Чакам мнения.
Здравей на братчето. Ние още сме на три хранения на ден, но още мъничко и ще минем на две. Гранулките са им достатъчни, но може зеленчуци, плодове без семки, яйце, кис. мляко, ориз и така. Само БЕЗ сладки неща, особено шоколад, както и картофи не трябва да даваш. Кокали може да си глозгат без пилешки и всякакви малки, кухи, чупливи кости.
Изображение

Mira
Потребител
Регистриран: нед ное 13, 2005 5:58 pm

Мнение от Mira » съб яну 03, 2009 3:06 pm

Бе за 5 мес. - 500 гр. на ден са си множко!
Обичаш ли ме,обичай и моите кучета!

Изображение

Потребителски аватар
goldroks
Потребител
Регистриран: съб ное 03, 2007 5:44 pm

Мнение от goldroks » съб яну 03, 2009 6:55 pm

sharkov написа:Кокали може да си глозгат без пилешки и всякакви малки, кухи, чупливи кости.
Не съм съгласна за кокалите. Веднъж бяхме взели някакви свински кокали... 2-3 дена повръща + разстройство. За сметка на това пък от повече от година даваме на Рокс пилешки шийки и няма никакви проблеми. :roll:
Изображение

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » нед яну 04, 2009 3:59 pm

Mira написа:Бе за 5 мес. - 500 гр. на ден са си множко!
И аз това си помислих, но имаше един период през който на Рей дневната дажба му беше 490 грама на ден, но все си мисля че беше по-голям...
Марине как изчислихте дажбата на вашия любимец, питам ви не за друго, ами защото преди време на поляната се беше поевило едно куче много пълно, чийто стопаним откакто го взели му давали по 500 грама на ден - представете си кученце на 2 месеца да яде по 1/2 кг гранули на ден! След като ги попитах как точно са решили да дават по такова количество гранули ми казаха, че го изчислили по следния начин : килограмите на кучето в зряла възраст и месеците на кучето! Не знам дали го обясних правилно, но вместо на таблицата дадена на чувала да гледат сегашните килограми, те гледали евентуалните килограми на кучето им когато растежит и развитието му са завършили!
Много го заплетох този пост дано да сте ме разбрали :roll:
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

sharkov
Потребител
Контакти:

Мнение от sharkov » пон яну 05, 2009 1:46 am

Да чукам на дърво с кокали проблеми нямаме. То зависи от стомаха на кучо. По принцип не се дават наистина, но е занимавка за животинчето един вид. 500 грама са много. Тара е на 5 месеца и и давам около 380 грама на ден. Имай предвид че гранулите увеличават обема си в стомаха на кучето и може да се появят проблеми при прекалено големи дажби. Вижте на чувала. Има скали - гледате очакваното тегло в зряла възраст на кучето (обикновено отговаря на кг на бащата, ако е мъжко и на майката, ако е женско) и възрастта на кучето в момента.. където се засичат се получава дневната дажба. При различните марки храни има различни грамажи, поради големината на гранулите мисля. Ние още сме на 3 хранения на ден до 400 грама. малко повече и давам от допустимото по мярка, защото кучо живее навън, движи се повече пък и е малко по-хладно, събира малко повече подкожни мазнинки и и е топличко(вет-а ме посъветва). В момента сме на 5 месеца и 2 дни и тежим 19.6 кг
Изображение

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » пон яну 05, 2009 10:33 am

Темата за кокалите вече не я ли обсъждахме тук Изображение
http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.p ... sc&start=0

Потребителски аватар
Joana
Потребител

Мнение от Joana » пон яну 05, 2009 1:23 pm

sharkov написа:Вижте на чувала. Има скали - гледате очакваното тегло в зряла възраст на кучето (обикновено отговаря на кг на бащата, ако е мъжко и на майката, ако е женско) и възрастта на кучето в момента.. където се засичат се получава дневната дажба.
Това не съм сигурна че е така, гледат се сегашните килограми на кучето и месеците му, а не теглото в зряла възраст :roll: ! От това което казваш излиза че кученце на 40 дни трябва да яде колкото куче на 2 години!!!

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » пон яну 05, 2009 1:40 pm

Това зависи от марката храна. На някои се гледа килограмите, които се предполага, че кучето ще достигне в зряла възраст. Други имат таблица, според възрастта и килограмите на кучето в момента.

Марин
Потребител
Регистриран: съб сеп 27, 2008 10:01 pm

Мнение от Марин » пон яну 05, 2009 2:48 pm

Еми храним го с Роял Канин и е на 5 месеца 21-23 килограма е. Не знам дали е нормално, значи да я намалим поне с 100 грама дозата на ден така ли? И в момента е на 2 хранения, сега ли е времето да сменим 3те с 2 на ден?

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » пон яну 05, 2009 3:04 pm

Еми четене му е майката...Ако храните с Royal Canin Maxi Dog Junior:
Изображение

На другия ви въпрос в темата, за която ви дадох линк, има отговор.

sharkov
Потребител
Контакти:

Мнение от sharkov » пон яну 05, 2009 5:28 pm

Joana написа:
sharkov написа:Вижте на чувала. Има скали - гледате очакваното тегло в зряла възраст на кучето (обикновено отговаря на кг на бащата, ако е мъжко и на майката, ако е женско) и възрастта на кучето в момента.. където се засичат се получава дневната дажба.
Това не съм сигурна че е така, гледат се сегашните килограми на кучето и месеците му, а не теглото в зряла възраст :roll: ! От това което казваш излиза че кученце на 40 дни трябва да яде колкото куче на 2 години!!!
Joana, в опита си все да си ми контра нещо не ти се получи, извинявай. Човека горе написа Роял Канин и понеже и аз храня с това му казах как е схемата при нас. При някои марки храни 500 грама са възможни, обаче при Роял Канин са много. Валя показа схемата така или иначе. Моля ви, като се опитвате да напишете контра отговор, прочетете добре писаното преди това, защото става обърквация за човека, който пита. :)
Изображение

Потребителски аватар
Joana
Потребител

Мнение от Joana » пон яну 05, 2009 6:52 pm

Вижте не знам защо сте решили, че имам някакво специално отношение към Вас - не е така! Явно аз не съм разбрала- ок, но никъде в горния си пост не се усеща да използвам някакъв нападателен тон или нещо такова... Ако по някакъв начин съм Ви засегнала, моля да ми бъде показано къде и как - ще обясня какво съм имала предвид, за да сте наясно с това че наистина не пиша във форума просто, за да съм опакото на някой! В момента единственият, който се държи назидателно сте Вие!
С най-добри чуства!
Съжалявам за спама!

Отговори