Хранене - II-ра част

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
goldroks
Потребител
Регистриран: съб ное 03, 2007 5:44 pm

Мнение от goldroks » пон юни 29, 2009 9:43 pm

Какво ще предложите за вече-капризно-лактиращо-куче-нуждаещо-се-от-2-пъти-повече-калории което не си яде гранулите. Нещо за подобряване на вкуса им...? :roll:

Аз м/у другуто миналия ден пробвах една гранула - разбирам Роксана - ужасни са!
Изображение

Потребителски аватар
Veneta_Atanasova
Потребител
Регистриран: съб яну 10, 2009 8:07 pm

Мнение от Veneta_Atanasova » пон юни 29, 2009 9:55 pm

goldroks написа: Аз м/у другуто миналия ден пробвах една гранула - разбирам Роксана - ужасни са!
Е, поне не съм единствената, изпробвала подобно нещо... Разбира се, леко я сдъвквам гранулата и след това я изплювам. Стори ми се странна на вкус-може би на нещо подобно на царевица... :?

Криси, ние имаме подобен проблем-от злоядство закуските ги ядем на вечеря... Решението при нас е смесване на гранулките с кучешки пастет, който е с вкус на дивечово месо. Мисля, че името му беше "Gemon".

Потребителски аватар
Veselin
Потребител
Регистриран: чет юни 18, 2009 10:34 am

Мнение от Veselin » пон юни 29, 2009 10:19 pm

goldroks написа:Какво ще предложите за вече-капризно-лактиращо-куче-нуждаещо-се-от-2-пъти-повече-калории което не си яде гранулите. Нещо за подобряване на вкуса им...? :roll:

Абе тя си изяжда гранулите, ама понякога след няколко часа или чак на другия ден.
А какво означава "лактиращо"? Нямам си ни най-малка представа какво означава, пък и Google не ми помогна особено, за да разбера. (Извинявам се за невежеството си )
Последна промяна от Veselin на пон юни 29, 2009 10:25 pm, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
goldroks
Потребител

Мнение от goldroks » пон юни 29, 2009 10:23 pm

Veselin написа: А какво означава "лактиращо"? Нямам си ни най-малка представа какво означава, пък и Google не ми помогна особено, за да разбера. :( (Извинявам се за невежеството си :? )
Произвеждащо кърма. :wink:
Изображение

Потребителски аватар
Veselin
Потребител

Мнение от Veselin » пон юни 29, 2009 10:26 pm

goldroks написа:
Veselin написа: А какво означава "лактиращо"? Нямам си ни най-малка представа какво означава, пък и Google не ми помогна особено, за да разбера. :( (Извинявам се за невежеството си :? )
Произвеждащо кърма. :wink:
Това ли било. :) :o :oops:

Потребителски аватар
mucuna
Потребител
Регистриран: ср дек 03, 2008 9:59 am
Контакти:

Мнение от mucuna » вт юни 30, 2009 8:21 am

goldroks написа:Какво ще предложите за вече-капризно-лактиращо-куче-нуждаещо-се-от-2-пъти-повече-калории което не си яде гранулите. Нещо за подобряване на вкуса им...? :roll:

Пробвай да смесваш гранулите с малко консерва. При нас работи :D
Изображение

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » вт юни 30, 2009 8:44 am

Когато Макси не иска да си яде гранулите,ги смесвам с човешки пастет,който пък предварително разреждам с малко вода да стане по-течен и да няма как диването да изяде само него!
Друго,което също действа е консерва риба(копърка,тон и.н.)

Ако Роксана обича прясно мляко също е вариант,ще ти кажа пропорцията от която нищо няма да и стане т.е. няма да и навреди!

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран: ср ное 09, 2005 10:40 pm

Мнение от Peter_Topsi » вт юни 30, 2009 8:55 am

Има една специална паста, високо енергийна, която се дава на кучета, които не искат или не трябва да се хранят, след раждане или след операция, Попитай ветеринаря си. дава се по около 4 сантиметра на ден, а те съдържат доколкото си спомням към 8 хил. калории

Потребителски аватар
Veselin
Потребител

Мнение от Veselin » вт юни 30, 2009 9:22 am

Аз досега съм давал пастет на моята, само когато се налага да и давам хапче за вътрешно обезпаразитяване, леко намазвам хапчето с пастет и тогава го поглъща. И аз ще пробвам да дам пастет на моята и да го смеся с гранулите да видим какво ще стане. Хубаво ще е да яде, защото майка ми си е наумила да я храним с попара, което е ужасно! :( Аз не бих го понесъл, камо ли кучето.
Последна промяна от Veselin на вт юни 30, 2009 9:51 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
goldroks
Потребител

Мнение от goldroks » вт юни 30, 2009 9:34 am

Благодаря на всички за съветите! Ще пробваме. :)
Изображение

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » чет юли 02, 2009 8:02 pm

Да попитам-баща ми купил на Бел черен дроб и иска да му го сготвим и дадем,размесен със сухата храна.Как е най-добре да го обработя и по колко може да му давам,ако някой дава такова нещо.Въобще добра идея ли е да му давам?
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
goldroks
Потребител

Мнение от goldroks » чет юли 02, 2009 8:17 pm

Трябва да внимаваш от къде го копуваш (да е сигурно място), тъй като черният дроб е "складът за отпадъци" на организма и ако животното е тъпкато с антибиотици, лекарства, химикали и такива неща, то той няма да бъде много полезен за кучето.
Иначе е най-добре сварен.
Може да се дава също и бял дроб.
:wink:
Изображение

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител

Мнение от marina kojuharova » чет юли 02, 2009 8:47 pm

Знам за функциите на черния дроб,затова питах дали е добра идея. :wink: Взел го е тати от там,откъдето от години си купуваме месо и винаги е пресно,качествено и на мъжете им харесва. :wink: Аз месо не обичам.Аз няма да му давам редовно,а понякога.Тати ми се разсърди,че питам :lol: :twisted:Как пък няма да питам-знам,че всичко минава през черния дроб. :?
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » чет юли 02, 2009 8:57 pm

marina kojuharova написа:Знам за функциите на черния дроб,затова питах дали е добра идея. :wink: Взел го е тати от там,откъдето от години си купуваме месо и винаги е пресно,качествено и на мъжете им харесва. :wink: Аз месо не обичам.Аз няма да му давам редовно,а понякога.Тати ми се разсърди,че питам :lol: :twisted:
Давай му дроб,но по малко-много разхлабва!

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител

Мнение от marina kojuharova » чет юли 02, 2009 9:13 pm

Да,да аз по няколко малки резенчета варен дроб му давам СЪС сухата храна(пурина проплан за неговата възраст) 8)
ИзображениеИзображение

Отговори