Пресни, пресни...

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
m0nster & erin
Потребител
Регистриран: чет ное 13, 2008 11:07 pm
Контакти:

Мнение от m0nster & erin » пон фев 02, 2009 7:34 pm

Много ви благодаря, хора, и пак моля да не ми се говори на Вие, защото най-вероятно съм най-малката собственичка на златце.
Мойта Ерин много се насвини днес...до сега сме се мили и искам да ви питам...има ли проблем да я къпя с бебешки шампоан, кучешкия не ми харесва ...като аромат :?
Да гризеш или да не гризеш...това е... егати въпроса ! :P

Потребителски аватар
mucuna
Потребител
Регистриран: ср дек 03, 2008 9:59 am
Контакти:

Мнение от mucuna » пон фев 02, 2009 8:17 pm

Здравей Яна,
не знам за бебешкия шампоан, но специално за кучешкия съм чувала, че не трябва да къпеш кучето с него повече от 2-3 пъти годишно. През останалото време само с водичка. Освен това когато къпеш Ерин не трябва да нанасяш шампоана директно върху козината, а да го разтвориш във вода. Взимаш бутилка разтваряш шампоана и след това поливаш кучето. Разтъркваш хубаво по козинката и ако можеш изчакваш малко преди да изплакнеш. При нас номера с изчакването не се получава, защото Голди веднага започва да се ближе.
Това знам аз по повод къпането, нека и другите да си кажат мнението и ако греша да ме поправят.
Поздрави
Дидка и Голди
Изображение

m0nster & erin
Потребител
Контакти:

Мнение от m0nster & erin » пон фев 02, 2009 8:48 pm

Диде, ние проблеми нямаме, щото като се къпем винаги сме мн уморени.
Иначе не знам.Другото ми куче (мир на праха му :cry: ) го къпах с бебешки шампоан и проблеми с кожата сме нямали.
Сега нея я къпя с бебешки и с един за козината...некъф лечебен...с накакво си :D
Иначе разтварям шампоана във ваничката....общо взето сме послушни и с къпането сичко е ок амааа....

Ерин - прасенцето...

Потребителски аватар
Belinda & Adhara
Потребител
Регистриран: пет ное 25, 2005 12:56 pm

Мнение от Belinda & Adhara » пон фев 02, 2009 11:11 pm

Здравейте m0nster & erin и добре дошли във форума!
Искрено се възхищавам на постъпката ви!
Относно къпането на кучето с каквито и да е препарати през зимата , аз съм категорично не , освен ако не е крайно наложително. Препаратите отмиват мазнинката по кожата и подкосъма на гадинката , така след това студа и водата достигат лесно до кожата и това предразполага към по лесно настиване. Водата е достатъчна , за да отмие по голяма част от мръсотията.
Пожелавам ви много щастливи мигове заедно !
ADHARA ALYSE FYREX GOLD- DARY

BIANCA MERRY-MAKING NICHOLAS - BELINDA
05.08.2005 -16.09.2008
Ще те носим винаги в сърцата си Слънчице!!!

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Регистриран: вт юни 17, 2008 6:18 am
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » вт фев 03, 2009 10:15 am

Ако наистина много се е изцапало златцето, може да пробвате със сух шампоан. Има и почистващи спрейове. Но най - добре само с вода.

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » вт фев 03, 2009 12:58 pm

Ох хич не ви го препоръчвам сухия шампоан, аз съм ползвала такъв ! Не бих го повторила - кученцето му стана бяло, зацапано, а на пипане беше ужас :roll: ! Аз подкрепям тезата за това, че водата е напълно достатъчна, особена в по-хладно време!
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
Ива Малджиева
Потребител
Регистриран: чет мар 22, 2007 4:34 pm
Контакти:

Мнение от Ива Малджиева » вт фев 03, 2009 1:16 pm

И аз съм с две ръце за къпането само с водичка. Ние от месеци и нещо излизаме навън във всякакво време. Прибирали сме се кални....ама кални да видите :lol: Уши,нос,гръб,под мишници....вскичко кал :wink: Досега не съм ползвала никакви препарати при къпането-само водичка.То кученцето като не е къпано с шампоан,освен че не се мокри цялата козина(а само връхчетата) не се и цапа навътре,така че лесно се отмива мръсотията :wink:
Чувала съм,че някой хора къпят кучетата с отвара от лайка...но аз не съм пробвала.

И да не забравя: Добре дошли! :D :wink: Май това трябваше да е първо :) Много ви се радвам.Историята ви е много мила.Винаги,когато чуя за такива добри дела,някак си ми става по-оптимистично :wink: Както се пее в песента "Ако до всяко добро същество,застане поне още едно" :D Браво Яна,пожелавам ви дълги години изпълнени с любов и много радости!
Изображение
--->Винаги ще те пазя в сърцето си,мое малко ангелче Фери....Обичам те!!!

m0nster & erin
Потребител
Контакти:

Мнение от m0nster & erin » вт фев 03, 2009 5:06 pm

мерси пак за широко отворените ръце.
Направих нещо обикновено. Мисля, че всеки би го направил :)

Ще последвам съветите виии...иначе и ние редовно се връщаме мърляви..меко казано :oops:

Потребителски аватар
Хулиган
Потребител
Регистриран: пет юни 29, 2007 1:49 pm

Мнение от Хулиган » вт фев 03, 2009 7:19 pm

Добре дошли Яна и Ерин!
Браво за това което си направила за Ерин, а тя, ще видиш, ще ти се отплати с безграничната си обич и вярност, сигурен съм в това.
Рей не сме го къпали досега един път с шампоан! Вече цели 18 месеца!
Мога само да се присъединя към ядрото защитиващот обикновенното изплакване с водичка.
Както се казва "да се къпат мръсните", ние сме чисти :lol:
Изображение
Каквото има за изяждане, трябва да се изяде!

topsi
Потребител
Регистриран: пон ное 21, 2005 6:02 pm

Мнение от topsi » вт фев 03, 2009 7:49 pm

Принципно , ако се ползва читав шампоан няма проблем да се къпе и всеки месец.По-добре бебешки отколкото калпав кучешки но не често на 3м. някъде е ОК.След къпане за 24ч. се възтановява масният баланс.
Да е жива и здрава и много да те радва , и за храната все пак кучетата са повече хишници отколкото тревопасни:) давай повече месо , и по малко плодове:)

Потребителски аватар
Моби
Потребител
Регистриран: ср окт 01, 2008 2:50 pm

Мнение от Моби » вт фев 03, 2009 8:26 pm

Привет и добре дошли и от нас! :D

Много се радваме на невероятния късмет на Ерин! Яна, постъпката ти е наистина за пример! Само човек с добре сърце и съвест заслужава всеотдайността и любовта на това прекрасно същество! Много прекрасни мигове ви пожелаваме заедно! :D

Потребителски аватар
RONI_moreli
Потребител
Регистриран: ср май 27, 2009 5:10 pm

Мнение от RONI_moreli » чет май 28, 2009 2:49 pm

Здравейте на всички! Четем ви и се учим от доста време, но съвсем скоро се регистрирахме. Поздрави на Яна, малко са такива хора, желаем ви много здраве.
Ние сме от Пловдив и имаме малка сладкишка на 3 месеца - Рони. Тя е страхотна и прави всички ни много щастливи.
До сега не сме имали никакви проблеми, но миналия ден и излезе нещо като пъпчица в окото, леко се зачерви и на сутринта имаше секрет. Ходихме на ветеринар и той каза, че се налага да го изчисти/като кюртаж/. Снощи и тази сутрин изчетох всичко по въпроса. Видях,че и др. са имали подобни проблеми и малко се поуспокоих от прочетеното. Заведох я и и го изчистиха с пълна упойка. Всичко мина добре, няма проблеми, но ми се скъса сърцето от притеснение. Взехме си я и преди около 2 часа излезе напълно от упойката. Вече се разхожда, закача и играе. Надявам се всичко да е наред.
:D Поздрави на всички, страхотни сте. :lol:

Потребителски аватар
sisi_dqvol4eto
Потребител
Регистриран: пет дек 05, 2008 9:22 am

Мнение от sisi_dqvol4eto » чет май 28, 2009 2:58 pm

Страхотна е Ерин !!!! Много красиво куче и ми изглежда съвсем добре на килограми!!!! Дано се намират повече хора като теб Яна !!! Поздрави и целувки!!!
Изображение Изображение

Потребителски аватар
goldroks
Потребител
Регистриран: съб ное 03, 2007 5:44 pm

Мнение от goldroks » чет май 28, 2009 7:37 pm

Добре дошли!
Ерин е наистина много красива, а козината и има страхотен блясък! :D Искрено ви се възхищавам за това което сте направили за това страхотно момиче! Кой знае как щяха да се развият нещата за нея на това място, при други обстоятелства... :x
И да не се притеснявате за килограмите - спортна натура си е изглежда! :wink: А и още не е напълно доразвита все пак.
Поздрави! :D
Изображение

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » чет май 28, 2009 9:29 pm

Хора, тази тема е от февруари :roll:

Отговори