Отделяне на кученцата от майка им

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Valia & Kara
Потребител
Регистриран:съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » нед фев 08, 2009 3:53 pm

Това бебе ми се струва много по-малко от 38 дена. :?
:cry: Защо трябва бебета да се гледат в такива условия и да се държат в кашон :(
http://media.snimka.bg/2096/010447700.jpg

Да ви е жив и здрав малкия.

Потребителски аватар
Janis
Потребител
Регистриран:пет апр 21, 2006 9:51 am

Мнение от Janis » нед фев 08, 2009 3:57 pm

[quote="Valia & Kara"]Това бебе ми се струва много по-малко от 38 дена. :?
:cry: Защо трябва бебета да се гледат в такива условия и да се държат в кашон :(
http://media.snimka.bg/2096/010447700.jpg

/quote]

Защото са за разплод и продажба, Валка....тъжно е да ги гледаш така

Потребителски аватар
Хулиган
Потребител
Регистриран:пет юни 29, 2007 1:49 pm

Мнение от Хулиган » нед фев 08, 2009 5:09 pm

Да ви е жив и здрав и много да ви радва!
Обаче какви са тия хора, които са ви дали пале на 35 дена???!!!
Палетата нямат собствена имунна система и си набаваят анти-телата от майката.
ЗАБРАВЕТЕ да го къпете! Поне преди лятото. Според мене де.
От какво се е изцапал? Нищо му няма. Да е жив и здрав, от тук нататък на какво има да се прави.... :D
Мелина, от това което съм чел по форуми и страниците на немския голдън ретривър клуб, се препоръчва, палетата да се дават след 56 дена (8 седмици). Освен, ако състоянието на майката изисква да това стане по-рано.
Не че нещо ще им стане, ако се отделят примерно седмица по-рано, просто риска за тях е по-голям. A и колкото пo-отрастнали са палетата, толкова по малко податливи са на грешки от страна на бъдещите им (в повечето случай неопитни) собственици :)
Изображение
Каквото има за изяждане, трябва да се изяде!

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран:ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » нед фев 08, 2009 5:42 pm

Аз говоря за препоръчителната минимална възраст, която е посочена от нашия клуб:
"Клубът изисква малките да се предават на новите им собственици на възраст най-малко 45 дни и с поставена първа ваксина. "

:D

Valia & Kara
Потребител
Регистриран:съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » нед фев 08, 2009 7:03 pm

Факт е, че колкото по-дълго седи малкото кученце при майка си, толкова по-добре. Разбира се, както спомена Гаврил, стига да няма някакви медицински причини това да може да стане. Първите уроци от майката са много важни, отношенията с братчетата и сестричетата, всичко. Също така около 56 ден(8-мата седмица), голяма част от развъдчиците взимат крайното си решение кое кученце от кучилото има потенциал за изложбена кариера и остава в развъдника им, кои ще радват семейства като домашни любимци. Преди тази възраст е трудно да се определи. Има още много да се пише по темата, стига да има желание. Сега ще прехвърля последните ни постове в отделна тема.

golden_aris
Потребител
Регистриран:ср дек 24, 2008 6:43 pm

Мнение от golden_aris » нед фев 08, 2009 7:26 pm

Ох,милите.Колко са малки.Как може да има такива хора :oops: !На бебенцата трябва да им се осигурява всички възможни удобства.Не знам.Мисля,че трябва да се създаде закон,които да забранява случайното развъждане на кучета с цел печалба.Може да звуча налудничево,но мисля,че ако човек е решил да развъжда кучета трябва да се грижи подобаващо за тях.
Изображение

Потребителски аватар
goldroks
Потребител
Регистриран:съб ное 03, 2007 5:44 pm

Мнение от goldroks » пон фев 09, 2009 6:55 pm

golden_aris написа:Ох,милите.Колко са малки.Как може да има такива хора :oops: !На бебенцата трябва да им се осигурява всички възможни удобства.Не знам.Мисля,че трябва да се създаде закон,които да забранява случайното развъждане на кучета с цел печалба.Може да звуча налудничево,но мисля,че ако човек е решил да развъжда кучета трябва да се грижи подобаващо за тях.
Много си противоречиш:
golden_aris написа:Е,да но някои хора не могат да си позволят 900 лв за кученце,колкото и да искат.Не е правилно така да осъждате.Това са много пари.Сега като нямат възможност защо да не си вземат така?По-добре отколкото без четириног приятел.
А замисляла ли си се колко струва отглеждането на едно кучило което стои при майката 2 месеца, храни се с хубава храна, ваксини, обезпаразитяване... И остава една минимална сума за хората които са положили толкова много труд за палетата.
Изображение

golden_aris
Потребител

Мнение от golden_aris » пон фев 09, 2009 7:07 pm

Айде,не струва толкова колкото изкарвате.Аз не казвам,че не трябва да се развъждат кученца,А ДА ИМ СЕ ОСИГУРЯВАТ УСЛОВИЯ!УДОБНИ.Не ми говорете,че било минималното.Аз гледам пале от 2 месеца и парите,който съм дала за него до сега не са 600 лв за ваксини,а го водя в най-скъпата клиника в оя квартал(центъра),купувам му най-скъпите и качествени храни.Колкото и да ме убеждавате,това е просто с цел да се правят пари.
Изображение

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран:нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » пон фев 09, 2009 7:14 pm

golden_aris написа:Айде,не струва толкова колкото изкарвате.Аз не казвам,че не трябва да се развъждат кученца,А ДА ИМ СЕ ОСИГУРЯВАТ УСЛОВИЯ!УДОБНИ.Не ми говорете,че било минималното.Аз гледам пале от 2 месеца и парите,който съм дала за него до сега не са 600 лв за ваксини,а го водя в най-скъпата клиника в оя квартал(центъра),купувам му най-скъпите и качествени храни.Колкото и да ме убеждавате,това е просто с цел да се правят пари.
Ще вземеш накрая сама да стигнеш до извода,до който ние сме стигнали от давна!А именно
"Разходите по закупуването на едно куче, са най-малкото което ще направиш!После са повече!"
Ако ще си правим сравнения до момента на мен за точно една година,разходите ми по кучето възлизат на около 4000лв. и не се оплаквам!

Не всеки е с такъв манталитет "Всичко за пари"

Въздържай се от такива изказваний за хора,които не познаваш!
Ако не си забелязала,ние тук сме като едно семейство!Следователно не се обиждаме-за пари,за това,за онова!
Последна промяна от eli i maxi на пон фев 09, 2009 7:16 pm, променено общо 1 път.

golden_aris
Потребител

Мнение от golden_aris » пон фев 09, 2009 7:16 pm

Аз пък не съм от вашето семейство и имам право да си изкавам мнението и ако не беше правилно нямаше да засяга.
Изображение

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран:пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » пон фев 09, 2009 7:19 pm

А знаеш ли колко много четриноги приятели има по улиците ? Не струват нищо, а ти дават точно толкова обич, колкото всички останали! Така че искаш ли порода - търси истински развъдчик, ако не държиш на тези неща прибираш едно пале от улицата, което защо е там - чакай да помисля, заради безотговорността на хората, същата безотговорност която виждаме на снимката по-горе с палетата в кашона! Въпросът е на доблес,принципи и ценности! Всеки си преценява!
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » пон фев 09, 2009 7:21 pm

оооохх....боли ме вече като прочета нещо такова :?
Така...разходите по доброто отглеждане на 5-12 малки голдъна са доста. Хубава храна (Например Роял Канин Стартер), мляко, с което се прави прехода, играчки, че да се занимават, купички, постелки (развъдчикът на кучилото на Арти беше осигурила за всяко малко по една хавлийка, която да мирише на мама, за да не им е тъжно. Общата стойност на такива 7 хавлийки беше около 120лв., което е грубо казано 1/9 от примерната сума), сега сложи и храната на майката и прегледите докато е бременна, а сега и най-хубавите ваксини и обезпаразитяващи за малките...опа, какво стана?

А, пропуснах да сложа и нашийници за малките пухчовци...
Е, все още ли са малко разходите? ...

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран:нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » пон фев 09, 2009 7:21 pm

golden_aris написа:Аз пък не съм от вашето семейство и имам право да си изкавам мнението и ако не беше правилно нямаше да засяга.
В това няма нищо лошо!Ние с радост ще го чуем (прочетем),но недей да даваш такива квалификации на хора,които не познаваш!
Мира е един прекрасен човек и не само тя,а всички,който развъждат по правилата,поне в нашият клуб!Ако го правеха за пари,щяха да си заплождат кучките на всяко разгонване,а както сама може да видиш не го правят!
Всеки оценява труда си както намери за добре!
Ти как оценяваш своя труд?
Би ли работила за 50лв. на месец?
Горните два въпроса бяха риторични,не отговаряй на тях,просто се замисли върху всичко,което ти се каза до тук!

Надявам се,да не се обидиш!В интернет пространството всички са откровени!

golden_aris
Потребител

Мнение от golden_aris » пон фев 09, 2009 7:22 pm

Ох,не ми се спори с вас,бе хора.Не съм такъв човек.Аз не мразя,не съм злопаметна и съм добра към всички.Аз съм гледала куче от улицата.И коте съм гледала!Аз също искам куче от развъдник.Просто не мога да си го позволя.Стига с тия лоши чувства.Не мислех,че хора които са избрали най-сладките кучета са толкова нападателни.
Изображение

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » пон фев 09, 2009 7:26 pm

Ние също не сме злопаметни и не мразим. Напротив. Не се и опитваме да нападаме, а да обясняваме.
Обаче, съгласи се, че след като по тоя въпрос има изписани 10тина теми и никой не чете, нормално е да има нотка на ядосване.
Разбирам прекрасно, че не всеки може да си позволи куче от развъдник. Добре. Искаш куче, което прилича на голдън. Добре.
Само недей да наричаш развъдчиците едва ли не печалбари и да ги обвиняваш, че развъждат само, за да правят пари, когато никак не си наясно с разходите около едно кучило.

Отговори