КЪРЛЕЖИ

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
IKKbg
Потребител
Регистриран:нед юли 13, 2008 9:46 pm
Контакти:

Мнение от IKKbg » чет май 05, 2011 7:15 am

Ние пък слагаме Фронтлайн Комбо, много е ефикасен. Невероятен убиец на кърлежи и всякакви гадинки.

джеса
Потребител
Регистриран:пет апр 08, 2011 11:47 pm

Мнение от джеса » чет май 05, 2011 7:47 pm

IKKbg написа:Ние пък слагаме Фронтлайн Комбо.....
аз също слагам адвантикс, но този препарат е за тревните площи около къщата, т.е. където кучето бяга, да е чисто. Както и за вкъщи, но при различно разреждане. Абсолютно противопоказно е да се пръска директно животното. Споменал съм го в мой пост по горе 8)

smeshno
Потребител
Регистриран:ср фев 23, 2011 3:00 pm

Мнение от smeshno » съб май 07, 2011 11:42 am

Във връзка с обезпаразитяването на дома, искам да попитам дали някой е ползвал тези ултразвуковите унищожители на насекоми, които се рекламират и продават? По принцип съм много резервирана към подобни продукти, но приятели ми казаха, че са много ефикасни срещу буболечките и ги отблъсквали. На рекламата пише, че отблъскват и мишки?!?, но са безопасни за домашни любимци. Нормално ли е да влияе на мишките, а кучетата да не ги дразни? Не съм много запозната с физиологията на гризачите и кучетата и не знам какви честоти им влияят. Досега не съм намирала кърлеж или бълха вкъщи, но вече няколко пъти виждам живи по козината на Дара и ме притеснява някой път да не ги внесе и у нас без да забележа. На нея й слагам Advantix всеки месец и се надявам да я предпазя успешно.

джеса
Потребител

Мнение от джеса » съб май 07, 2011 3:44 pm

[quote]Във връзка с обезпаразитяването на дома, искам да попитам дали някой е ползвал тези ултразвуковите унищожители ..../quote]Чувал съм от много хора, че не вършат никаква работа. Пълна заблуда. Но всеки сам си преценява :!: :wink:

Потребителски аватар
Overlorda
Потребител
Регистриран:пон яну 12, 2009 10:43 am

Мнение от Overlorda » пон май 09, 2011 7:10 am

За кучето ясно има тонове продукти и вършат работа, ама аз имам по различен въпрос как да се предпазваме нас от кърлежи, че вече няколко пъти от разходка се прибираме аз имам кучо няма :)

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран:нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » пон май 09, 2011 8:44 am

Аз се пръскам с репелент и се пудря с Тапилан, върши работа.

(Пудря си панталона и обувните).

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран:нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » ср май 18, 2011 2:40 pm

Внимавайте във Варна! От няколко дена само кърлежи вадим :evil:
Четох че имало някакви интриги в общината и затова пръскането се бавело, а поне в нашия район много са налазили гадовете мръсни :(

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Регистриран:вт авг 11, 2009 7:25 pm
Контакти:

Мнение от gvpekov » ср май 18, 2011 2:48 pm

много много колко да са много във враца преди да сложим репелентните каишки бяха по 10тина на куче след всяко излизане от вкъщи , сега са до 2 3 :) (говорим дори за излизане за 10 мин да се изпишкат - без дори да се въргалят в тревата както те хич не обичат да правят винаги)

джеса
Потребител

Мнение от джеса » пет юни 17, 2011 10:50 pm

това с ацетона сякаш го четох някъде из постовете по нагоре. На джеса и открих забил се кърлеж в муцуната. По същия начин, полека с памук напоен с лакочистител, с въртеливи движения обратно на часовника, го извадих. Че излезе и жива гадинката.

Потребителски аватар
pandora
Потребител
Регистриран:пон май 31, 2010 10:47 am

Мнение от pandora » съб юни 18, 2011 8:29 am

Тези гадове и на нас са ни голям проблем,
за една седмица 3 гадинки.
Днес мъж ми ще вземе някакъв препарат за двора,
защото и децата играят тук.
А довечера ще ни посети ветеринаря,за да обезпаразити Рони. :(

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран:пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » пон юни 20, 2011 6:20 pm

Хора, при нас настана кризисно положение. На море сме и тревата очевидно не беше пръскана (сега вече е, но да видим с какъв ефект). Първия ден Дейв си беше ок. Вторият ден обаче настана ад- изведнъж се качиха десетки кърлежи! Открихме 5-6 на муцуната, над 10тина по лапите, 2 до окото, къде ли не...Намерихме някаква ветеринарка за опасните зони (очите), махна ни всички, около 20, даде ни нещо да се мажем и след малко ще правим ново мазане, но сега му открих още по лапите...Освен това по нас (хората) пълзяха няколко, абе ужас някакъв, почти не сме спали миналата нощ, чистихме кучето с часове и след това имахме чувството, че всичко ни сърби и се катерят по нас...Странното е, че е сложен Фронтлайн преди седмица, явно изобщо не действа, а може и да не сме го сложили правилно. Има и каишка противопаразитна. Другият вариант е от ежедневното мокрене в морето да спират да действат препаратите...Не знам, но борбата е безмилостно жестока :lol: Кучо поне търпи и си лежи, като го пощим, много рядко скача като го заболи явно. Стискайте палци да се отървем, че да не ги занесем в София и дайте идеи, ако имате (ние опитахме почти всичко, чудя се само дали да не сложим Адвентикс, но според ветеринарката е много натоварващо само след седмица...А и 2 дена да не се къпем в морето, егати гадното :( Та така с нашия опит, скоро ще сме най-големите специалисти, щом аз се научих да вадя кърлежи, дето съм най-страхлива и нескопосана :lol:

Потребителски аватар
joro9
Потребител
Регистриран:пет дек 12, 2008 11:20 pm

Мнение от joro9 » пон юни 20, 2011 9:36 pm

Купете си тогава фронтлайн спрей и преди разходка пръскайте. Ефективно е и при закачени за кучето гадини.

Daniela Bubalova
Потребител
Регистриран:вт мар 20, 2012 10:01 am

Мнение от Daniela Bubalova » чет мар 22, 2012 10:02 pm

Здравейте, от няколко дни съм щастлива стопанка на 4 месечно голдънче- Тодо. За обезпаразитяването нашият ветеринар препоръчва капки срещу кърлежи и бълхи( Фронтлайн), и отделно такива срещу комари ( живеем в Бургас). Въпроса ми е, капките на Advantix ги дават и срещу трите, но на практика дали са достатъчно ефективни срещу комарите( той твърди-60 % ефективност , или е по добре да сложим и от двата вида ?

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран:ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » чет мар 22, 2012 10:12 pm

Адвантикс е по-добре от Фронталайн, защото действа на принципа, че отблъсква паразитите преди да стигнат да кучето, а Фронтлайн ги убива след като вече са върху кучето.
Поради наскоро зачестилите случаи на дирофилариоза, добре е да се взима инвермектин или друг препарат, който предпазва от това заболяване. Той се приема всеки месец, предимно лятото, паралелно със слагането на Адвантикс. Особено около водни басейни е желателно кучетата да се третират с това, защото дирофилариозата е нелечима и единственият начин на борба е профилактиката. Би трябвало всеки ветеринар да може да предложи такава терапия, така че попитайте :)

Заключена