Предотвратяване на евентуална дисплазия

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Marini
Потребител
Регистриран: ср авг 16, 2006 1:44 pm

Мнение от Marini » пон окт 19, 2009 3:58 pm

Да, да, носете кучето още или слизайте по-полекичка на каишката :)
Иначе Красен е прав за "клиентите" на ветеринарите - трябва да се внимава. То обикновено се разбира когато отидеш за първи преглед: Някои лекари още преди да си казал от какво страда кучето го проверяват изрядно : от зъбите до космената покривка. На друг му казваш от вратата: на кучето пак са възпалени аналните жлези скоро след последния път и той без дори да е попитал на каква възраст е то, без да го докосне с пръст, препоръчва операция. (Визирам клиниката на автогара Овча купел)
А вчера минах през Анимо за един шампоан- там мирешеше на кръв и медикаменти повече , отколкото в Пирогов в шоковите зали! И животните влизаха и излизаха като на конвейер.. Не знам какви са лекарите, но нещо не ми вдъхва доверие..

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » вт яну 18, 2011 11:14 am

Здравейте. Имам един въпрос. В клиниката, в която водим Кара и мислим оттук нататък те да са нашите лекари ни казаха, че сме закъснели с прегледа за дисплазия...препоръчаха ни като стане на 7 месеца да й направим рентгенова снимка, защото ако има нещо е желателно да се хване в началото.Аз съм чела, че тези снимки се правят на 15 месеца и сега се двоумя какво да направя.Никак не ми се иска да я подлагам на тази процедура(упойката също ме притеснява) без това да се налага.Вие какво мислите? :?

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » вт яну 18, 2011 11:42 am

Коя е тази клиника?
Има ли някакъв видим проблем в кучето, който да породи съмнения за дисплазия?

marin4eto_50
Потребител

Мнение от marin4eto_50 » вт яну 18, 2011 12:45 pm

Клиниката е "Добро хрумване".Проблем не мисля, че има.Казаха само,че им се струва дребна за възрастта си.Сигурно го предлагат профилактично...не мога да си го обясня иначе.
Последна промяна от marin4eto_50 на вт яну 18, 2011 1:36 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » вт яну 18, 2011 12:49 pm

Добро хрумване по принцип май е много добра клиника (сестра ми прекарва там по-голямата част от дните си :lol: ). Но иначе и аз знам за снимка след 12-15 месеца, нека кажат и другите?
Иначе и Дейв се води дребен за възрастта си, може би е особеност на кучилото,но пък е по-здравословно да са по-слабички. Ние сме май 17 кг, вие колко сте?

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » вт яну 18, 2011 1:00 pm

Снимка при куче под 15 месечна възраст, при положение, че няма съмнения, е абсолютно безсмислена. Евентуална степен на дисплазия може да не се покаже, защото костите не са доразвити, така че вероятно после ще ви кажат да правите пак. Упойката не е проблем, ако кученцето е здраво, така че не се притеснявайте от това, но пак казвам - няма смисъл.

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » вт яну 18, 2011 1:06 pm

Поне на снимките супер си изглеждат животинките :roll: Да не ви притесняват килограмите, по-добре да са по леки, отколкото тежки. И ние на 6 месеца тежахме към 18 кг., пък има кучета дето на 3-4 тежат по толкова :lol:
На мен лично ми се виждат тези профилактични снимки в толкова ранна възраст безсмислени, при положение че кучето видимо изглежда идеално, няма никакви оплаквания, бяга скача всичко нормално.
Това което малко ме изумява в случея е че ви казват че сте закъснели :?: :!: :?: След като родителите имат необходимите изследвания и малките не са генетично обременени, не са израснали бързо и дебели, нито пък са преживели някакви огромни натоварвания не би трябвало да има проблем.
Изображение

marin4eto_50
Потребител

Мнение от marin4eto_50 » вт яну 18, 2011 1:34 pm

И на мен много хора ми препоръчаха тази клиника.На килограми казаха, че е добре.И Кара в момента е 17кг. Но им се стори доста нисичка.Искаха да видят как ходи, но тя така се запъваше, че беше почти невъзможно. Сигурно няма да правим сега снимката. И аз се чудя как като костите и ставите не са напълно развити, ще може да се постави категорична диагноза. Само да попитам нещо за упойката.Вярно ли е, че е по-добре да се сложи човешка.Доколкото разбрах от животинската се съвземат по-трудно?

Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Регистриран: съб яну 28, 2006 8:14 pm
Контакти:

Мнение от Чарли » вт яну 18, 2011 2:12 pm

За снимка толкова рано е напълно безсмислено, както писаха и други преди мен, освен ако няма видима причина, което означава, че кучето трябва да куца или да се движи трудно. Ако си ходи нормално, бяга, играе и се забавлява, снимка се прави след 15 месечна възраст.
Иначе в една наша пловдивска клиника бяха докарали до паника стопанката на Бачи/ nyoni /. На 6-7месеца му направиха снимка за дисплазия по тяхна препоръка. И лекарите разчетоха, че има такава, при което препоръчваха операция. Милата не знаеше къде се намира и беше много объркана. След разговор и след като и двете виждахме, че видимо всичко е наред с кучето й реши да изпрати снимката на доц.Паскалев в Ст. Загора. Заключението беше, че няма нищо притеснително и, че всъщност той е още много малък за такива снимки. След като се поуталожиха след известно време същите лекари от въпросната клиника установиха, че кучето има проблем с очите. Имало голяма вероятнст докато достигне 2 годишна възраст да ослепее напълно. Моята приятелка пак се паникьоса и разстрои, но като се има предвид първата поставена диагноза се поуспокои. Пак се стигна до второ и трето мнение и познайте ..... всичко на кучето си беше наред.
Така, че ако имате съмнение за мнение или поставена диагноза, търсете второ мнение, че и трето ако се налага.
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

marin4eto_50
Потребител

Мнение от marin4eto_50 » вт яну 18, 2011 2:19 pm

Видимо й няма нищо, така че няма да правим сега снимката.Исках да се допитам и до вашето мнение, така се затвърди и моето.Много благодаря за съветите!

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » вт яну 18, 2011 2:33 pm

Хм...какво значи човешка и животинска?
Най-често кучетата се упояват с диазепам и кетамин...може и с тиопентал и др. При хората не знам как е.

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран: ср ное 09, 2005 10:40 pm

Мнение от Peter_Topsi » ср яну 19, 2011 11:11 am

Един съвет - БЯГАЙТЕ ОТ ТАКИВА КЛИНИКИ

Потребителски аватар
hrissito&buddy
Потребител
Регистриран: пон сеп 03, 2007 7:56 pm
Контакти:

Мнение от hrissito&buddy » ср яну 19, 2011 1:15 pm

В защита на гореспоменатата клиника, искам да кажа, че и ние сме им били пациенти. Това е една най- не-комерсиалните клиники, в които съм била. Имат специални цени за бездомни животни и наистина са добри хора и добри лекари.
Може би просто не са специалисти в дисплазията.

Потърсете второ мнение и не бързайте да се притеснявате.

marin4eto_50
Потребител

Мнение от marin4eto_50 » ср яну 19, 2011 2:33 pm

Melina написа:Хм...какво значи човешка и животинска?
Най-често кучетата се упояват с диазепам и кетамин...може и с тиопентал и др. При хората не знам как е.
И аз не съм много сигурна, но това, което разбрах е, че човешката е по-изчистена и след това кученцето се съвзема по-бързо.Но проблемът е, че трябва да се постави венозно, така че едва ли е практика.
Колкото до клиниката-много хора са доволни, а и на мен ми се сториха много отзивчиви и внимателни.Може би се презастраховат, тъй като породата е предразположена към дисплазия.Но ще потърсим още едно мнение.

marin4eto_50
Потребител

Мнение от marin4eto_50 » ср яну 19, 2011 8:05 pm

Тъкмо се успокоих и реших, че няма да правим снимката...но на Кара й стана нещо :( В края на обедната разходка забелязах, че се движи едва-едва...попринцип е фурия и е неудържима.Не съм забелязала да се е наранила някъде.Прегледах лапите и крачетата.Нито има нещо забито или срязано , нито пък усеща болка като я натисна.Но нещо не е наред.Цял ден е умърлушена...направи ми впечатление, че не може да седне, въпреки че имах лакомство в ръката...Прикляка, но явно изпитва болка.На следващата разходка беше същото, а при изкачване на няколко стъпала в един момент спря и седна.Наложи се да я нося...незнам какво й става :? Апетит си има, сигурно е нещо с крачетата.Обадих се в клиниката, обясних им всичко.Те попитаха дали това е кученцето, на което сме щели да правим снимка.Аз предположих, че може да е навяхване, но те казаха, че не е това :shock: Без преглед как могат да знаят-нямам представа.Сякаш ми намекнаха, че е дисплазия... :cry: Сега вече съвсем се притесних и май ще се наложи снимка :?

Отговори