Предотвратяване на евентуална дисплазия

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Регистриран: съб яну 28, 2006 8:14 pm
Контакти:

Мнение от Чарли » ср яну 19, 2011 8:48 pm

Маринче, отиди в друга клиника .... за преглед, след това отиди ако искаш и при тези лекари, но съм сигурна, че няма да се покрият двете мнения. Те без да се налага държат на снимка и без преглед може да се изкажат неподготвени. Ако не се налага не я облъчвай. Има си начин с преглед да се разбере дали е разтегнато нещо или е друго.
Голди като беше малка разтегна сухожилие, потъна в заледена коричка от сняг ..... Аз мнооооого се бях притеснила, но след прегледа дадоха обезболяващи и препоръчаха да си почива няколко дни и разходките да са й късички. Мина за три дни. Веднага не се сетих какво може да е, но след това като върнах времето и си спомних. Твоята фурия се е преуморила вероятно или е разтегнала и тя сухожилие, ако е бяс.
Пиши какво става и не се притеснявай излишно.
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » ср яну 19, 2011 9:13 pm

Благодаря ти, Гери! Ще се допитам до още едно лекарско мнение.Опитвам се да се сетя какво може да е станало по време на разходката, но нищо не ми хрумва.Силно се надявам да е навяхване. Когато има някаква яснота, ще пиша.

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » ср яну 19, 2011 9:17 pm

Не се притеснявай,най-вероятно е да е разтегнала нещо.Ние имахме зверско притеснение,даже отворих тема тук.При всяко пипане на задните крачета или горе,точно при ставите Бел пищеше.Паникьосах се зверски-един,втори вет...Той обаче си беше между 15 и 16 месеца-точно възраст за снимка.Затова направихме-оказа се лека контузия.При нас също мина за 3 дена.Аз знам със сигурност как я е направил белята моя-скача като луд,а си е голямо куче и не трябва.На третия ден пак скачаше,а до ден днешен е като на пружина.Скача като джак-ръсел,без да има характеристиките... :lol: :lol:Все ме е страх пак да не изпищим.. Така че ако малката скача,много тича,абе въобще дивее,може и да така да е пострадала леко.Не се плаши.Знам как е,и на мен ми потъна сърцето,но се оказа напразно.Всичко ще е ок. :)
ИзображениеИзображение

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » чет яну 20, 2011 9:53 am

И според мен няма място за сериозни притеснения.
Доста от нас са минали през този етап, в който ветеринарите вместо да помагат, само създават допълнително напрежение.
Особено за куче с произход като Кара, дисплазията трябва да е най-последното предположение.
Ако имаш възможност, пиши на лични, и може да наминем с Грифката довечера след 8, и хем ще я видим девойката, хем ще поговорим.

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » чет яну 20, 2011 10:33 pm

Стискам палци да няма нищо опасно. Щом е станало внезапно след разходка, не може да се мисли дори за дизплазия, а за някакво навяхване по-скоро. Малко е странно съвпадението, че точно след препоръката за снимка, но според мен е само съвпадение...А наистина ли е нужно да се снима с пълна упойка? Преди време имах котка и я снимахме без упойка (държахме я), а хем беше голям звяр и не искаше да седи на едно място. Но сигирно трябва,де. Пиши веднага щом научиш нещо, но съмсигурна, че е някой бял кахър ;)

marin4eto_50
Потребител

Мнение от marin4eto_50 » съб яну 22, 2011 2:00 pm

Здравейте :) Днес бяхме на преглед.Решихме този път да я заведем в "Син Кръст", ако се наложи снимка да стане на място.Когато влязохме и казахме, че има проблем с едното краче две от лекарките на нисък глас започнаха да обсъждат евентуална дисплазия...Нямаше как да не се намеся и се разбрахме, че снимката ще е последна опция.Лекарката каза, че няма изкълчване на става, каквото си мислехме ,че е възможно.Предписа ни противовъзпалителни лекарства, които трябва да й даваме няколко дни.Ако няма подобрение или се влоши ще направим снимка.Може да мине и без упойка, защото била много послушна :) Проверихме и калций-фосфор балансът, в нормата е.Но въпреки това препоръката на лекарката е да й се дава калций нон-стоп докато навърши една годинка :shock: Това малко ме озадачи.Попитах я не може ли поне на интервали-каза, че може да се дава 2 месеца и един- почивка...От днес решихме да минем на Роял Канин, но въпреки , че е висок клас храна лекарката държи на своето-да се дава и калций.Незнам дали ще сгреша, но няма да се съобразя с този съвет.Толкова калций не ми се струва много желателно. В общи линии си отдъхнах, че не е изкълчване.Сега остава да чакаме и да видим дали лекарствата ще подействат.
Поздрави :)

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » съб яну 22, 2011 2:15 pm

Бях чела някъде (мисля от семинара на д-р Новак), че не може да се направи снимка и да се добие реална представа без пълна упойка. Резултатът би могъл да е неточен...
За калция направете изследвания и не ги слушайте какво ви говорят... ако се види че е под норма тогава давайте. Когато се прекали с калция пак е много вредно за костите.

Прочетете това, наистина е много добре обяснено.

http://www.labrador-sofia.com/site/file ... nts/_1.pdf

Сега прочетох че сте направили изследвания за калции/фосфор :oops: Щом е в нормата няма от какво да се притеснявате. Ако искате да давате нещо за ставите търсете глюкозамин. В повечето храни за големи породи май се съдържа такова :roll: За Нутрам мога да кажа със сигурност. Иначе го има и на таблетки.
Последна промяна от Lenard на съб яну 22, 2011 2:34 pm, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
lubomihaylov
Потребител
Регистриран: вт фев 12, 2008 9:35 pm

Мнение от lubomihaylov » съб яну 22, 2011 2:30 pm

Lenard ме изпревари със статията.
Ето и по темата тук:

http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.p ... F&start=30

Ако някой ти каже да му даваш калций без да са направени необходимите изследвания - просто смени лекаря.
Повече калций е убийствен за ставите при растежа на кучето.
Между другото препоръчвам ви Централна ветеринарна клиника, до зоопарка.Според мен са доста компетенти,базата е супер и повечето лекари са дошли от син кръст.Нищо лошо за син кръст разбира се.Две мнения никога не са излишни.

marin4eto_50
Потребител

Мнение от marin4eto_50 » съб яну 22, 2011 2:33 pm

Честно казано и аз не вярвам да й направят снимка без упойка.Доколкото знам дори да мръдне съвсем леко, ще се получи сянка и ще се обезсмисли цялото начинание. Сега ще погледна информацията за калция :)
Нивото на калций е в нормата.Но понеже навсякъде ми казват нещо различно, ще попрочета някои неща, за да се информирам повече по въпроса.
Последна промяна от marin4eto_50 на съб яну 22, 2011 2:36 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » съб яну 22, 2011 2:36 pm

O.o Боже, какво са се чалнали лекарите в Син Кръст :shock:
Снимка за дисплазия без упойка - абсурд!
Калций, при нормален баланс - още по-голям абсурд!
:shock: :shock: :shock:

marin4eto_50
Потребител

Мнение от marin4eto_50 » съб яну 22, 2011 2:42 pm

Melina написа:O.o Боже, какво са се чалнали лекарите в Син Кръст :shock:
Снимка за дисплазия без упойка - абсурд!
Калций, при нормален баланс - още по-голям абсурд!
:shock: :shock: :shock:
Мели, лекарката каза, че така или иначе, ако направим снимка на този етап тя няма да е официална.Нали същинската се прави на 15 месеца. Ако обаче крачето й не се оправи до четвъртък, трябва да се снима.Но сигурно ще се гледа за някаква травма.Може би затова е казала, че може и без упойка.Аз така си го обяснявам.

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » съб яну 22, 2011 3:01 pm

За травма - може. Но за дисплазия...
Просто няма как да се извадят точни резултати, ако кучето не е нагласено в правилната поза до милиметър.
Дано всичко е ок, дръж ни в течение за състоянието на кучо

ChiChiMiti
Потребител
Регистриран: чет юни 20, 2013 2:07 pm

Мнение от ChiChiMiti » ср юли 03, 2013 3:14 pm

аз искам да попитам на каква възраст по колко храна се дава защото на различните етикети на храните пише различно.

Потребителски аватар
maggie
Потребител
Регистриран: пет мар 15, 2013 11:34 am

Мнение от maggie » ср юли 03, 2013 3:37 pm

Различните храни имат различни хранителни стойности, съответно и количествата са различни.

Потребителски аватар
vixi
Потребител
Регистриран: ср юни 19, 2013 8:02 pm

Мнение от vixi » съб авг 24, 2013 2:18 pm

Здравейте, Руфъс вече е почти на 4 месеца. Посещаваме ветеринарната клиника City Jungle и преди няколко седмици, когато ходихме за обезпаразитяване ни предупредиха, че трябва да го заведем на снимка до навършването му на 4 месеца, демек някъде около 1-2 сеп. Дадоха ни нещо като направление за Централната ветеринарна поликлиника, но не знам какво да правя. Нужно ли е?

Отговори