Възпитание на малкото кученце.

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Роджър
Потребител
Регистриран: ср яну 21, 2015 2:49 am

Мнение от Роджър » чет яну 22, 2015 2:53 pm

Здравейте! Горди собственици сме на 7 месечния Роджър! Имаме нужда от съвети, защото всеки път когато Роджър остане вкъщи самичък белите не спират и винаги когато се приберем заварваме къщата с главата надолу. Знаем командите седни и легни,не винаги изпълнява коланда ела и все още се учим на команда Яж ( понеже е много лаком, успява да издържи 1-2 мин. максимум и след това напада купичката ), . Та... за проблема- диванът, первазити, няколко книги и кабелът за телевизията са сред любимите му играчки когато е самичък. Преди време четох, че ако ги намажем с люти чушки ще спре, но и това не помогна. Също така винаги, когато е самичък заварваме локвички. :(

Забравих да спомена, че живеем с женски пекинез, който е на 4 години.
Ще съм благодарна, ако споделите опита си.

Потребителски аватар
koralski
Потребител
Регистриран: ср ное 26, 2014 4:27 pm

Мнение от koralski » чет яну 22, 2015 3:01 pm

При мен бяха само тапетите. Намазах ги с оцет и спря, чувал съм и за силен парфюм. Ако и така пак гризе си купи спрей против гризане. Само да не е на Педигри :-) .
Докато сте с него прави ли бели или само като няма никой. Оставете му Кокал от пресована кожа но преди да тръгнете го накиснете минута в гореща вода за да се разлигави малко.
Преди да кажеш "Искам",помисли какво си дал!

Роджър
Потребител

Мнение от Роджър » чет яну 22, 2015 3:23 pm

Когато сме си вкъщи няма проблем, играе си с играчките, не закача мебелировката, стиска за физиологичните си нужди. Играчките постоянно са му на разположение, дори често купуваме нови, защото бързо се амортизират- особено кокалите от въжета, тях ги прави на парцал за под... :lol: Кокали от пресоована кожа също сме взимали и пак нямаше ефект. Започнахме да се успокояваме, че ако не друго то поне е хубав ( хубав, но глупав ) :( Не искам да го връзваме или оставяме на тирасата, но вместо да намаляват белитес времето те стават по- големи. Осъзнава какво е направил, защото в момента в който се прибера е като стрела за да се скрие под масата ( хем се радва, че се прибираме и скача, хем гледа виновно ... ).

Потребителски аватар
koralski
Потребител

Мнение от koralski » чет яну 22, 2015 3:28 pm

Най-вероятно ги прави в момента на заминаването ви. Как излизате и го оставяте?Затваряте и изчезвате или го залъгвате с нещо?Той скимти ли като тръгвате?Сутринта разхождате ли го достатъчно.

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » чет яну 22, 2015 3:34 pm

Сложете си IP камера. Хем ще може да видите кога прави белите - дали като излезете от яд, или по-късно от скука, хем ще може да си изобретите нещо за стряскане - я звъните по телефона, я нещо такова, като прави поразията.

Роджър
Потребител

Мнение от Роджър » чет яну 22, 2015 3:40 pm

Когато излизаме го правим докато яде, не скимти, пекинеза лае, но той не обръща внимание (има ли храна пред него, нищо друго не го интересува) разхождаме се сутрин, не знам колко дълго трябва да е, за да няма бели поне до обяд. Когато аз съм на работа приятелят ми се прибира когато е в обедна почивка за да изчисти, да ги нахрани, да ги изкара. 4 часа по-късно аз се прибирам и повтарям действията (без яденето, то е малко по-късно).

След малко ще се прибера от работа и косата ми се изправя като си помисля какво ли ме чака.

Потребителски аватар
koralski
Потребител

Мнение от koralski » чет яну 22, 2015 3:56 pm

Разделате ги в отделни стаи за един ден и вижте дали отново ще има поражения. Това с камерата е добро предложение. Може и да го постнете после тук да гледаме.
Ще е така :-)
http://vbox7.com/play:2780d88243

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » чет яну 22, 2015 7:11 pm

Камерите са много полезно нещо, безупречно решават казуси от типа "Кой бутна кафето върху лаптопа", "Кой изяде бутона за калкулатор от клавиатурата", "Кой си взе наденицата от чинията", включително и "Къде си дянах часовника" и други житейски въпроси :lol:

Минути за реклама: www.insas-bg.com

Роджър
Потребител

Мнение от Роджър » чет яну 22, 2015 9:14 pm

:oops: ъгловият профил липсва (барабар с шпакловката) , явно освен первазите и мазилката не му се нрави. Не ги оставяме заедно с пекинеза, когато не сме вкъщи, защото тя скоро ще се разгони. Иначе това с камерата сме го правили лятото, бяхме сложили GoPro и общо взето и от скука и от яд го прави. :(

ето го Роджър в първия ден, в който го взехме
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/ ... 7753b9ef6f
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... ba6afd0ae9

а този кадър е от "скритата" камера https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hph ... e=5529EDCD

Отговори