Възпитание на малкото кученце.

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
freya
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 12:43 pm

Мнение от freya » чет дек 08, 2005 1:07 pm

Оооо ама тази Кула ли? Знам го съвсем точно. Ами, че то в продължение на около 20 години ми беше махала. Нека се съберем в събота-неделя и ще се уточним, ако не е съвсем късно.
Един :?: ако може?
От 1-2 дни добичето не рупа обичайното количество гранули по 300 вместо обичайните 450 г Purina Pro-Plan. Мисля си, че пак е хванала глисти. Остават 10-15 дни до времето, когато трябва да повторим обезпаразитяването. По-рано го направихме с Drontal Puppies. Та питам дали може малко преждевременно отново да и дадем и какво Drontal + ли или пак Puppies? Аз естествено ще питам в Зооландия (нашата магазино-лечебница), но там хората са лекари-търговци, а и на вас по ви имам вяра.
Фрея-Белята

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » чет дек 08, 2005 1:10 pm

За мен съботата и неделята сутрин са си празник :) Може предната вечер да съм си легнала в 3, но в 10.30 сме на полянката! Май само дъжда ме може да ме спре да дойда. Пък и наитина хората са страшно готини и винаги има за какво да си говорим :)
Ако си правим барбекю за Фрея ще е най-големия кренвирш, все пак не и лесно да бъде изцапана и перспективна едновременно :)
Аз още не съм сигурна дали Кара ще я взема с мен тази седмица на училище, че е доста отслабнала, още не се храним нормално, та ще преценя в самия ден.
Целувки на Фрея МП и на шампионите Топси и Дара :D :lol:

topsi
Потребител
Регистриран: пон ное 21, 2005 6:02 pm

Мнение от topsi » чет дек 08, 2005 4:01 pm

Фрея, защо реши че има глисти?
Предишният път като я обезпаразитява имаше ли ? и ако е имала след 14 дни дадохте ли пак?
Ако все пак имаш съмнения бих препоръчалa CANIDON дава се таблетка на 10 кг. , след това започваш да проверяваш фекалийте , ама не само да ги гледаш отгоре , ми взимаш една пръчка и ги разравяш да се види има ли нещо и така поне 2-3 дни , вечер си взимаш фенерче:)))))) Ако има след 14 дни даваш пак , но нещо друго.
Иначе наистина поне за мен събота и неделя училището ми действа много разтоварващо след седмицата .Говориш за неща от който другите хора (некучкари) нищо не разбират:)))))))))0 и се чувстваш супер.А иначе за кръчмата ще се разберем:)))

freya
Потребител

Мнение от freya » чет дек 08, 2005 4:53 pm

Ох това ми е мъката!

Гадината беше яко опаразитена! :cry: :cry: :cry: Давахме и три пъти обезпаразитяващо, защото на двата първи опита в акото имаше глисти. Не само, че рових в shit-a ами и под микроскоп ги гледах. Много са гадни! :shock:

Мисля си, че просто и третия път може би не са се изчистили напълно (макар ние да не ги открихме) и сега вече да е новият им цикъл на размножаване. Просто ми направи впечатление, че и предишния път, когато извади глисти, преди това рязко беше намалила апетита си.

А иначе аз ще си се съветвам и с лекар, а за това лекарство, щом го препоръчваш ще го търся, защото ти доказано много знаеш и опит имаш.

А иначе е жизнена и бясна както винаги. Сега е в период на унищожаване на украси и постригване на стърчащи листа (каквото е останало).

Вече дори не се впечатлявам, чистя и гледам философски на въпроса.
Това за поляната вярно трудно ще бъде разбрано от некучкари. За "нормалния"човек поляната просто едно кално място....

Но пък ние що да сме нормални? :wink:
Фрея-Белята

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » чет дек 08, 2005 6:02 pm

freya написа: Но пък ние що да сме нормални? :wink:
Фрея-Белята
Ето това е много добре казано :wink: Аз на Кара чак и се чудя дали е истински голдън. Бели почти не прави, на полянката много рядко не знам къде е...гледа все да е около мен. :roll: Не че е лошо, аз с лайката бях свикнала да следа всяко нейно движение...а сега е толкова спокойно :)

freya
Потребител

Коледна приказка!

Мнение от freya » вт дек 13, 2005 10:28 am

Имало едно време едно палаво много перспективно куче! :D
Похапвало то мазилка, растения, стълби и мебели, а двукраките все му се карали и му забранявали.
Минало време...
Дошла Коледа, двукраките поставили изкуствена елха с меки играчки, да се радваш и да е красиво. :shock:
И кучето решило. :wink:
Стига вече! :evil: Време е да се гризе! :twisted:
Изгризало клоните, накъсало гирляндите и изяло свещите! После разпръснало останките навсякъде.
И аз бях там, но не гризах. Аз чистих.
Фрея-Бел
Всички гризат! Някои гризат повече!

topsi
Потребител

Мнение от topsi » вт дек 13, 2005 11:20 am

Валя, в такива случай се казва не дърпай дявола за опашката, разбирай не дърпай голдена за опашката че ще се зачудиш какво може да се случи с новогодишната окраса:)
Топси беше същият като малък, много послушен залепен за мен като ваденка и никога нищо не е изял в къщи.След това попорасна стана на около годинка хвана го лудата , почна да си намира място в глутницата, да ходи по жени ............ , сега пак е почнал да се позакротва, ама има едно самочувствие на голямо куче което може да се оправя само в живота:)
Откакто Дара седи сама(нали е разгонена и дава в момента) нищо не е изяла , на разходка е най-послушното куче , абе едно истинско злато.Така че Фрея надежда има:)

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » вт дек 13, 2005 3:20 pm

Браво на Фрея :lol: :lol: :lol: Следващият път тя ще е в рекламата на ВиваТел :P Важното е че, тя е направила проучване, че елхата е безвредна...не за друго, а да не би нещо на вас да ви стане.
Хм...Ели, това не ми звучи добре, до годинка да сме ангелчета, а после...диваненца :) Не че някой ме пита, де :roll: Нали знаеш, че ние вече сме много отворени и не си даваме пръчката на никой...Както се казва ще поживеем и ще видим какво ще стане от мойта кротка засега "овца" :D :D :D

freya
Потребител

Още нещо за дресировката!

Мнение от freya » вт дек 20, 2005 9:25 am

Ето това се казва задръжка!
Изображение
Фрея-Белята

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » вт дек 20, 2005 9:40 am

Абсолютно, на това му се казва задръжка! :lol: Дали следващия път да не пробваме и ние на полянката? :P :P

topsi
Потребител

Мнение от topsi » вт дек 20, 2005 1:43 pm

Няма проблем за пробването, само кой ще носи котката?
И след като мине котката кой ще я хване ? е те тези въпроси малко ме вълнуват:)

freya
Потребител

OOOPS!

Мнение от freya » вт дек 20, 2005 2:41 pm

:oops:
Изображение

КАСТРО
Потребител
Регистриран: пет ное 25, 2005 11:12 am

Мнение от КАСТРО » ср дек 21, 2005 10:06 am

Здравейте и честит форум , а за кръчма какво казахте!?Аз не знам защо, много , ама много обичам кръчмите!!!

topsi
Потребител

Мнение от topsi » ср дек 21, 2005 12:57 pm

Ми знам ли за кръчма то време не остана поговорихме иначе но никой не казва хайде и да скочим:)
Иначе освен сега петък то преди коледа не остана, или пък седмицата след коледа .

КАСТРО
Потребител
Регистриран: пет ное 25, 2005 11:12 am

Мнение от КАСТРО » ср дек 21, 2005 1:01 pm

Време за кръчма винаги трябва да има!!!Хайде да скочим , и предлижение имам , сметката се плаща от тези които не са дошли!!!

Отговори