Възпитание на малкото кученце.

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Крейз

Мнение от Крейз » чет дек 22, 2005 2:46 pm

КАСТРО написа:Време за кръчма винаги трябва да има!!!Хайде да скочим , и предлижение имам , сметката се плаща от тези които не са дошли!!!
Ние сме примерни деца и по кръчми не ходим :twisted:

КАСТРО
Потребител
Регистриран: пет ное 25, 2005 11:12 am

Мнение от КАСТРО » чет дек 22, 2005 3:26 pm

Крейз написа:
КАСТРО написа:Време за кръчма винаги трябва да има!!!Хайде да скочим , и предлижение имам , сметката се плаща от тези които не са дошли!!!
Ние сме примерни деца и по кръчми не ходим :twisted:
Добре де , поне на сладкарница не може ли?

Потребителски аватар
love_goldens
Потребител
Регистриран: ср ное 21, 2007 7:15 pm

Мнение от love_goldens » пон май 12, 2008 9:16 am

За малкото кученце по-добре ли е да се затвърждават командите една по една или пък да се учат няколко наведнъж?? :roll:

Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Регистриран: съб яну 28, 2006 8:14 pm
Контакти:

Мнение от Чарли » пон май 12, 2008 12:15 pm

Задължително трябва да бъдат затвърдени една по една.Без да е научило достатъчно добре една команда не се започва с друга.И разбира се след командите много игра и хубави емоции :wink:
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

Marini
Потребител
Регистриран: ср авг 16, 2006 1:44 pm

Мнение от Marini » пон май 12, 2008 3:00 pm

Хм, ние ги редувахме... така се научава по-лесно да ги различава.. Ама наистина трябва да има първо някаква представа какво трябва да прави.
Например - първо се научи да сяда (беше само на 2 месеца :shock: ). След като се научи да го прави, започнах да я уча да дава лапа, като междувременно я карах и да сяда. После я научих да дава и другата лапа, като я карах да дава първо дясната+ да сяда...
Най-лесно е да се научи да яде по команда и след като се научи, може да искате от кучето да си прави другите команди, преди да му дадете разрешение за хранене. Защото нали се сещате, че тия наште за ядене.... :lol:

Потребителски аватар
love_goldens
Потребител

Мнение от love_goldens » пон май 12, 2008 5:27 pm

Благодаря ви за бързите отговори! :D

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран: ср ное 09, 2005 10:40 pm

Мнение от Peter_Topsi » ср май 14, 2008 9:15 am

Няма никакъв проблем да се заучават няколко основни команди едновременно. Заповядайте на училището и ще отговорим на всичките Ви въпроси

Потребителски аватар
love_goldens
Потребител

Мнение от love_goldens » ср май 14, 2008 10:37 am

Благодаря Ви много,но не съм от София.

freya
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 12:43 pm

Мнение от freya » вт май 20, 2008 10:56 am

Както писа Крейз (Пепи) може и няколко наведнъж, но естествено с редуване
Сигурно са ти писали да не подаваш команди, които кучето все едно няма да изпълни (например заиграло се е). Трябва да привлечеш вниманието му с наградка и да я дадеш с хвалене след като ти изпълни командата.
Ако в началото не разбира точно какво го караш, "помогни" му с жест, натискане на дупето, вдигане на наградката и пр. Отрепетирайте под формата на игра сядане, съчетано с последващо лягане например, след това ходене в ред и пак сядане и лягане. Всичко с команди естествено. Но ако кученцето ти е малко, не го презорвай.
Писали сме го вече - не може да се очаква от едно пеленаче да се научи да чете и пише. Всичко с времето си.
Тези кучета са умни и интелигентни и при желание от твоя страна се учат много бързо.
Времето е пред вас!
Ф-Б
Всички гризат, някои гризат повече!

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin

Мнение от Peter_Topsi » вт май 20, 2008 12:26 pm

Отрепетирайте под формата на игра сядане, съчетано с последващо лягане например, след това ходене в ред и пак сядане и лягане. Всичко с команди естествено
Много добре го е описал Данчо, само че аз не бих използвал команда преди да зная след кой мой жест кучето ще изпълни съответно действие, чак след това въвеждам командите. В противен случай обикновено се стига до грешката да се повтарят командите много пъти преди да бъдат изпълнени и командата "седни" например се превръща в командата "седни, седни, седни, айде сега седни, сядай ти казвам" :lol:

Потребителски аватар
Snejanka
Потребител
Регистриран: пон мар 10, 2008 2:59 pm

Мнение от Snejanka » вт май 20, 2008 12:56 pm

А какво правим, ако кутрето е на 2 годинки и знае 2-3 команди? По-различно ли трябва да се подхожда при по-големите?
Ако има училище в неделя ще го доведем, но междувременно... :wink:

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin

Мнение от Peter_Topsi » вт май 20, 2008 12:58 pm

На 2 години, кучето е далеч от определението "кутре", то вече има затвърдени навици и е доста по-трудно. Елате на училището да го видим това "кутре" какво прави :D

Потребителски аватар
Snejanka
Потребител
Регистриран: пон мар 10, 2008 2:59 pm

Мнение от Snejanka » вт май 20, 2008 1:15 pm

Хахаха... за мен то си е "кутре", но в очите на останалите е по-скоро "теле" :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
julyto
Потребител
Регистриран: пон май 09, 2011 12:54 pm

Мнение от julyto » пет юли 01, 2011 8:02 am

Здравейте!
Тъй като не съм отглеждала до сега Голдън и от четене почвам да се обърквам вече и аз...
Въпросът ми е на каква възраст мога да почна да обучавам кученцето,сега е на 2 месеца,май командата "не" почва да я схваща,въпреки че сме заедно само от 1 ден.Но другите команди мисля,че са по-подходящи след известно време.Какво е вашето мнение?
Изображение

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » пет юли 01, 2011 8:03 am

На малкото кученце правилата трябва да започнат да се показват от първия ден в новия дом.

Отговори