Притеснявам се за кученцето !!!

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Mojo
Потребител
Регистриран: нед авг 30, 2009 9:43 am

Притеснявам се за кученцето !!!

Мнение от Mojo » нед окт 18, 2009 7:50 pm

Здравейте !
Днес Моджо повърна на няколко пъти.. Започна се рано сутринта,когато повърна стомашен сок, след това като му дадох да яде ,той въобще не се ентусиазира, както прави винаги, когато подуши храната (храня го с „Роял канин”за бебета голдъни). Изяде я едвам-едвам, след което нямаше и 10мин. повърна целите гранули, тъй като не ги дъвче. Цял ден е унил, не му се играе, занимавах го с какво ли не, но той като че не иска. Заведох го на ветеринарен лекар, до нас тук в Редута се намира клиниката „Св. Георги”. Там му измериха температурата и казаха, че няма такава. Казаха ми, че най-вероятно е глътнал нещо и затова е такъв(това си мислех и аз), но да го наблюдавам и ако до утре не спре да повръща, да отида, за да ми дадат направление за изследвания. Биха му 2 инжекции: едната е да облекчи стомахчето, а другата била витамини.Не искаха да почват с антибиотик, защото в четвъртък му биха 3тата ваксина и не било хубаво за кучето. По обяд хапна с апетит, а вечерта въобще не искаше да яде..само на няколко пъти като загребах с шепа от паничката и му я поднесох пред муцунката, тогава се нави да похапне, но пак не цялата порция. Няма разстройство, нослето му е мокричко..притеснявам се обаче, защо е толкова умърлушен и унил!!?!!..на какво може да се дължи това??моля ви, препоръчайте ми някой добър ветеринар, който съвестно и отговорно да подходи към проблема му, защото определено виждам, че има такъв!!!

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » нед окт 18, 2009 8:00 pm

Д-р Златева и Д-р Панайотов са едни от най-добрите в България!
Доверете им се,следвайте инструкциите им и всичко ще е наред!Сигурна съм,че лекуват кученцето ви правилно!

armani9208
Потребител
Регистриран: нед яну 04, 2009 10:32 pm

Re: Притеснявам се за кученцето !!!

Мнение от armani9208 » нед окт 18, 2009 9:12 pm

Видях ,че са ви казали,че може да е глътнал нещо(имам опит с глъщането на предмети-моя си глътна топката)..
Що не назначиха Ренгенова снимка на хранопровод и стомах.. :?
Може би е нещо друго. Заведете го но друг лекар и направете кръвни изследвания, и за паровироза например..
Успех.. и дано се оправи мъника :wink:
П.п Не съм лекър,просто съвет :]

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Регистриран: вт юни 17, 2008 6:18 am
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » пон окт 19, 2009 6:50 am

Не му давайте никаква храна! Само прясна водичка. Ще се оправи, не се притеснявайте, само следвайте инструкциите на вашия вет. Ако е глътнал нещо, направете му снимка в "Син кръст". И после постепенно захранвайте, най - напред с лечебна храна. Обаче действайте бързо!

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » пон окт 19, 2009 8:48 am

Преди да правите каквото и да е, се консултирайте с ветеринарен лекар. Може да е какво ли не...

Потребителски аватар
Mojo
Потребител

Мнение от Mojo » пон окт 19, 2009 9:26 am

Току що се връщаме от ветеринар.
Всичко мина ок, дадоха ни локален антибиотик( за да не се анулирала третата ваксина). Ще му го давам довечера и утре сутринта през устата и би трябвало да мине.
Било някаква гастротралала...инфекция, най-вероятно от някое куче, докато са се душили я е прихванал.
Днес горкото няма да яде нищо, само водичка.. казаха ми, че чак вечерта мога да му дам шепа гранулки, ориз или препечени филийки.
Днес е малко по-игрив и жизнен, дано утре вече да се оправи напълно! :roll:

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » пон окт 19, 2009 10:18 am

Е, значи всичко е наред!

Потребителски аватар
Alex&Sunny
Потребител
Регистриран: пон сеп 07, 2009 2:02 pm

Мнение от Alex&Sunny » пон окт 19, 2009 2:49 pm

Ще се оправи значи, не е страшно. И аз треперя над моята сладурка, въпреки че се престраших да излизаме. Много я пазя да не яде от земята, но и това не е никак лесно...
Изображение

Marini
Потребител
Регистриран: ср авг 16, 2006 1:44 pm

Мнение от Marini » пон окт 19, 2009 3:52 pm

Браво!
Даже по-добре не давайте гранули да не дразнят чревцата поради твърдостта си.. На стомашните ензими ин е много по-лесно да преработят ориза. Казвам го от опит, защото Сахара почти годинка имаше вечно проблеми с разстроен стомах.. прекарвали сме безсънни вечери с фенерче в ръка нощем, за да гледаме консистенцията на акото:))))

Потребителски аватар
Alex&Sunny
Потребител

Мнение от Alex&Sunny » вт окт 20, 2009 3:54 pm

И ние имаме притеснения от тази сутрин! Малката има диария, ходи два пъти - като вода, веднъж е повърнала. Ходихме на лекар, няма температура, направихме кръвна картина - лека анемия, левкоцитите са в норма. Дали са ни хапчета за през 12 часа и лечебна храна, днес малката така или иначе няма много апетит. Надявам се бързо да се оправя бонбончо, че ми се свива сърцето за нея. Утре вечерта пак ще ходим на преглед.
Моджо по-добре ли е? Да не е един и същ вирус, с тези симптоми?!
Изображение

Потребителски аватар
Mojo
Потребител

Мнение от Mojo » вт окт 20, 2009 6:55 pm

Моджо днес е като нов. Играе, скача, дивее...не е повръщал. Разликата е, че той нямаше диария.
Било някакво стомашно вирусче, което се прихващало, като се душат кучетата в парка, доколкото разбрах.
Дадоха ни локален антибиотик и още 2 дена ще му го давам през устата. Трябва да ти кажа, че този антибиотик за 1 ден го промени много добре. Възможно е и Съни да е лепнала нещо подобно, но не мога да кажа нищо със сигурност.
Стискам палци бързо да се оправи и тя!!!
Изображение

Потребителски аватар
Veselin
Потребител
Регистриран: чет юни 18, 2009 10:34 am

Мнение от Veselin » вт окт 20, 2009 7:13 pm

Браво! Радвам се, че сладурчето е вече здраво! :D

Потребителски аватар
Alex&Sunny
Потребител

Мнение от Alex&Sunny » ср окт 21, 2009 8:42 am

И нашата бонбонка е добре! Няма разтройство вече, ходи нормално, няма и повръщане (тя повърна само веднъж), игрива е. Вчера й направиха кръвна проба - показа лека анемия, при норма за червените кръвни телца от 5,50 до 8,50, нейните са 5,25. Давам й витамини и яде от най-хубавата храна, така че не знам от какво е. Дадоха ни хапчета метронидазол и лечебна храна, довечера пак ще ходим да я видят. Надявам се да няма повече проблеми.
Изображение

Потребителски аватар
Alex&Sunny
Потребител

Мнение от Alex&Sunny » вт окт 27, 2009 10:54 am

Ние пак имахме притеснения :( Два дена малката беше оклюмала. Яде и играе, но без голямо желание. По-лесно се изморяваше, вкъщи само спеше. Водихме я на лекар, нищо обезпокоително не установиха, казаха че изглежда страхотно. За непознат човек, няма да му направи впечатление, но аз като си познавам кучето, виждах, че не е съвсем добре. От два дена пак се чувства нормално - щом почна да ми се кара вкъщи:) Мислех много от какво може да е и се чудих дали не я тровя с пудрата против бълхи - слагах й по-малко, но пък по-често от указаното.. Сега ще видим, дано вече все така да си дивее с пълна сила.
Изображение

Потребителски аватар
Mojo
Потребител

Мнение от Mojo » ср ное 04, 2009 11:19 pm

Здравейте!
Днес като се върнах от лекции бях неприятно изненадана как заварих Моджо. Беше отмъкнал 2 найлонови торбички и бяха нахапани,не знам дали не беше и ги поизял, както и един блистер с хапчета Магнезий!!!нямам идея как ги е докопал,тъй като бяха доста на високо... изглежда игрив и дава признаци да му има нещо..ще го заведа утре на вет-а все пак да видим какво ще ни каже.
Изображение

Отговори