отглеждане на бебе

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Mladen
Потребител
Регистриран: пет окт 14, 2011 6:19 pm

Мнение от Mladen » чет окт 20, 2011 7:42 am

Здравейте.
От една седмица съм горд собственик на малко голдънче Арес :) имам питане относно скимтенето като остане самичко. Вечерта вече по - малко и по - малко започва да скимти, но когато го оставя през деня за 4-5 часа скимти повечко. Нормално ли е и дали с времето ще свикне че понякога ще се налага да остане само.

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » чет окт 20, 2011 5:36 pm

И е нормално, и ще свикне. По-лесно ще понесе самотата, ако го научите да спи отделно от вас, в друга стая. Също така се препоръчва всеки ден да увеличавате времето, през което ще е сам- първо 30 мин, после час, час и половина и т.н. Като се върнете- награда. Така ще разбере, че винаги се връщате и няма нищо страшно.

Може и да оставяте кожен кокал да гризе (или кожени солети, не знам колко е мъничка), както и да сменяте често играчките. Така ще има какво да го занимава докато е сам.

Също е важно като скимти да не му обръщате внимание- не го утешавайте и галете, така другия път пак ще използва скимтенето, за да получи внимание.

Бъдете твърди, награждавайте при добро поведение и сам ще се научи на всичко. Иначе в първите минути след излизането ви може да скимти още няколко месеца поне.

Потребителски аватар
Mladen
Потребител

Мнение от Mladen » чет окт 20, 2011 6:41 pm

Благодаря ти за информацията :) още е малко на 47 дена е и като го оставям самичко му оставям 1 или 2 играчки да има какво да се занимава докато е сам :) в момента му давам тенис топка или плюшени играчки. Незнам дали все още мога да му давам кокал.

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » пет окт 21, 2011 9:39 am

Mladen написа:Благодаря ти за информацията :) още е малко на 47 дена е и като го оставям самичко му оставям 1 или 2 играчки да има какво да се занимава докато е сам :) в момента му давам тенис топка или плюшени играчки. Незнам дали все още мога да му давам кокал.
Опитай и с гумени кучешки играчки за чесане на зъби.

А кожните солети мисля, че от ранна възраст са ок, но попитай ветеринаря или в магазина. За 3 месеца са ок, но по-малко куче не съм гледала.

А вашият щом е толкова мъничък, съвсем нормално да скимти повече. Той още страда по мама. Има ли си топло легло? Също така сменяйте често играчките, че бързо им омръзват. И честита радост вкъщи :)

Потребителски аватар
Mladen
Потребител

Мнение от Mladen » пет окт 21, 2011 11:20 am

Благорая. Играчките ги сменям горе долу на 2 дена и старите му ги давам пак след 3-4 :) има си топло легло постелил съм му много оделца и губерчета да му е топличко на малкия :)

vehri_92
Потребител
Регистриран: пет дек 09, 2011 3:33 pm

Мнение от vehri_92 » нед яну 01, 2012 1:05 am

Здравейте, тъй като не ми се пускаше нова тема, а и всъщност става на въпрос за малко кутре. Ще обясня моята ситуация: Вчера точно, когато настъпи новата година, понеже излязохме всички на балкона да погледаме зарята и оставихме малкият ни кучо сам в коридора, но ние от не внимание сме забравили да затворим добре врата на хола (където е нашата трапеза) и нашият е влязъл и е изял половин купичка с плодова салата (нарязани плодове с сметана :shock: ) и въпросът ми е дали ще му стане нещо, какви са последствията от яденето на сладко на малко кученце на близо 3 месеца? :? :?

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » нед яну 01, 2012 2:06 am

Нищо няма да му стане, спокойно ;)

Потребителски аватар
zlatna_
Потребител
Регистриран: пон мар 19, 2012 8:56 am

Мнение от zlatna_ » ср мар 21, 2012 12:14 am

Здравейте , от 4 дни си имаме голдънче и искам да ви попитам няколко неща , защото нямаме близки с такава порода куче. Малката е на 3 месеца и много често и се случва да хълца нормално ли е ?
2. Как да я накарам да се концентрира към храната особено сутрин, когато и дам да яде хапва малко после и си играе и така посточнно една сутрин върна порачката ?
3. До сега сме я чули два пъти да лае нормално ли е чета, че има кученца , които лаят от 2-рия месец?

:)

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Регистриран: вт авг 11, 2009 7:25 pm
Контакти:

Мнение от gvpekov » ср мар 21, 2012 12:40 am

За хълцането нека хората които знаят малко повече медицина да си кажат, но и двете ни кучета (и котки) съм ги виждал да хълцат, да се оригват да сънуват и тн. Правят си всички неща, които и хората правят.

За храненето - най-вероятно е превъзбудено че ви вижда и за това не иска да яде , а е повърнало защото след ядене не би трябвало да му давате да дивее много. За превъзбудата моя съвет е да игнорирате кучето за някакъв период от време - не му обръщайте никакво внимание, не го галете, не му говорете и тн просто се правете че го няма. След минута две (или пък 5минути )като не му обръщате внимание би трябвало да се успокои. Когато е спокойно просто му дайте яденето и не му обръщайте внимание. Би трябвало да се успокои и да яде. Друго нещо е, че като станете трябва да го изведете на разходка (ако може да излиза разбира се). Така кучето ще изразходи част от енергията която е трупало през нощта, а и така ще му създадете режим и след време ще започне да стиска до сутринта.

При нас кучетата започнаха да лаят след 6-тия месец и честно казано никак не ни липсваше лаенето (особено когато някой се прибира в 2-3 през нощта - просто не изпитвахме необходимост от това целия блок да разбира кой кога се прибира).
Георги Пеков
www.milinkamuk.com

If you think dogs can't count, try putting three dog biscuits in your pocket and then giving Fido only two of them. ~Phil Pastoret

Math is like love : a simple idea but it can get complicated.

Потребителски аватар
zlatna_
Потребител

Мнение от zlatna_ » ср мар 21, 2012 8:40 am

Благодаря много ще се пробваме да го направим това с храненето . А за лаенето се успокоих мислих , че не е нормално! Все още не може да я извеждаме тези дни ще и бием третата ваксина и почваме, но като гледам ще трябва да я изкарваме по два пъти преди и след хранене , защото винаги свършва голямата работа след ядене . Това ще го мислим след като почнем с разходките. :D

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » ср мар 21, 2012 1:44 pm

Както и Пеков е писал, кучето трябва да се храни, когато е спокойно, а не превъзбудено, преуморено или полузаспало. Опитвайте се да го задържате с ръка пред купата с храната за няколко секунди, след което му дайте команда за хранене и го пуснете да яде. Голдъните са доста лакоми, затова често след хранене има малко хълцане, оригване, дори и малко връщане - зависи с каква скорост се храни, и дали дъвче гранулите.
След храна не е добре да се беснее, въпреки че на бебетата точно тогава им идва прилив на енергия. Просто не го стимулирайте да се разиграва, и то само ще се кротне след известно време.
Наблюденията ви за извеждането са абсолютно правилни - малките кученца обикновено акат след хранене. Затова когато почнете да излизате навън, при възможност въведете следния режим: ранно ставане - към 6, и веднага извеждане на кучо навън, дори за малко да е, ако може да свърши нещо. После си излизате на нормална разходка, когато вие прецените - 7, 8, 9 часа. Хубава разходка. Половин час след разходката се храните, и веднага след това извеждате кучето за кратко, пак за вършене на неотложни нужди. До навършване на 6 месеца, е желателно да се храните 3 пъти дневно, така че на обяд пак разходка, след нея храна, и след нея пак извеждане за кратко. Същото и вечер. И едно последно извеждане преди лягане късно вечер. Ако успеете да поддържате подобен режим, нещата ще се получат лесно.
Имайте предвид, че малките кученца не знаят че трябва, а и не знаят че могат да си контролират нуждите. Затова трябва да им покажем къде е правилно да си вършат нещата, както и да им създадем условия да се облекчават без да стискат твърде дълго - кученце на 3-4-5 месеца не може да издържи цял ден без извеждане.

Това, че кученцето не лае, може да е само знак за спокоен характер и стабилна психика. За мен лаенето е нежелателно поведение, и трябва да се коригира.

Успех с отглеждането на бебока :-)

Потребителски аватар
zlatna_
Потребител

Мнение от zlatna_ » ср мар 21, 2012 11:39 pm

Благодаря за изчерпателната информация . Утре може да и бием ваксината и после ще почваме с разходките. Едва ли ще можем да поддържаме точно този режим , но ще се стараем да я извеждаме повече .Дано не се страхува много като я изведем това ми е другото притеснение , защото като стои на терасата малко се смущава не е така смела като вкъщи . Малката Чара ви е благодарна за съветите :D

Потребителски аватар
zlatna_
Потребител

Мнение от zlatna_ » съб мар 24, 2012 1:59 pm

Моля Ви помогнете ми как да покажа на малката Чара , че клаишката и повода не са страшни . Айде свикна с каишката , но като и сложа повода и буквално се сковава и умира от страх не иска да мрадне за да и покажа , че повода не е страшен ................

Потребителски аватар
monkata95s
Потребител
Регистриран: нед мар 08, 2009 2:08 pm

Мнение от monkata95s » чет юни 14, 2012 11:44 pm

zlatna_ написа:Моля Ви помогнете ми как да покажа на малката Чара , че клаишката и повода не са страшни . Айде свикна с каишката , но като и сложа повода и буквално се сковава и умира от страх не иска да мрадне за да и покажа , че повода не е страшен ................
Опитайте с лакомства. Късмет!
Кучетата са като човека , но с по-малко недостатъци

Pufffyyy
Потребител
Регистриран: пет ное 23, 2012 11:03 am

Мнение от Pufffyyy » вт ное 27, 2012 10:51 am

Здравейте :) От скоро имам голдънче... Малкият Чарли е на 2 месеца и половина и вече мислч,че свикна с нас и се чувства като у дома си :) Всчка сутрин обаче ни събужда в 5 часа... нчкой път и по-раничко :) Моля, някой да ми даде съвет как да го научим да спи в друга стая,защото той започва да скимти,ако не го вземем при нас в спалнята...Благодаря предварително!

Отговори