отглеждане на бебе

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Mladen
Потребител
Регистриран:пет окт 14, 2011 6:19 pm

Мнение от Mladen » чет окт 20, 2011 7:42 am

Здравейте.
От една седмица съм горд собственик на малко голдънче Арес :) имам питане относно скимтенето като остане самичко. Вечерта вече по - малко и по - малко започва да скимти, но когато го оставя през деня за 4-5 часа скимти повечко. Нормално ли е и дали с времето ще свикне че понякога ще се налага да остане само.

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран:пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » чет окт 20, 2011 5:36 pm

И е нормално, и ще свикне. По-лесно ще понесе самотата, ако го научите да спи отделно от вас, в друга стая. Също така се препоръчва всеки ден да увеличавате времето, през което ще е сам- първо 30 мин, после час, час и половина и т.н. Като се върнете- награда. Така ще разбере, че винаги се връщате и няма нищо страшно.

Може и да оставяте кожен кокал да гризе (или кожени солети, не знам колко е мъничка), както и да сменяте често играчките. Така ще има какво да го занимава докато е сам.

Също е важно като скимти да не му обръщате внимание- не го утешавайте и галете, така другия път пак ще използва скимтенето, за да получи внимание.

Бъдете твърди, награждавайте при добро поведение и сам ще се научи на всичко. Иначе в първите минути след излизането ви може да скимти още няколко месеца поне.

Потребителски аватар
Mladen
Потребител

Мнение от Mladen » чет окт 20, 2011 6:41 pm

Благодаря ти за информацията :) още е малко на 47 дена е и като го оставям самичко му оставям 1 или 2 играчки да има какво да се занимава докато е сам :) в момента му давам тенис топка или плюшени играчки. Незнам дали все още мога да му давам кокал.

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран:пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » пет окт 21, 2011 9:39 am

Mladen написа:Благодаря ти за информацията :) още е малко на 47 дена е и като го оставям самичко му оставям 1 или 2 играчки да има какво да се занимава докато е сам :) в момента му давам тенис топка или плюшени играчки. Незнам дали все още мога да му давам кокал.
Опитай и с гумени кучешки играчки за чесане на зъби.

А кожните солети мисля, че от ранна възраст са ок, но попитай ветеринаря или в магазина. За 3 месеца са ок, но по-малко куче не съм гледала.

А вашият щом е толкова мъничък, съвсем нормално да скимти повече. Той още страда по мама. Има ли си топло легло? Също така сменяйте често играчките, че бързо им омръзват. И честита радост вкъщи :)

Потребителски аватар
Mladen
Потребител

Мнение от Mladen » пет окт 21, 2011 11:20 am

Благорая. Играчките ги сменям горе долу на 2 дена и старите му ги давам пак след 3-4 :) има си топло легло постелил съм му много оделца и губерчета да му е топличко на малкия :)

vehri_92
Потребител
Регистриран:пет дек 09, 2011 3:33 pm

Мнение от vehri_92 » нед яну 01, 2012 1:05 am

Здравейте, тъй като не ми се пускаше нова тема, а и всъщност става на въпрос за малко кутре. Ще обясня моята ситуация: Вчера точно, когато настъпи новата година, понеже излязохме всички на балкона да погледаме зарята и оставихме малкият ни кучо сам в коридора, но ние от не внимание сме забравили да затворим добре врата на хола (където е нашата трапеза) и нашият е влязъл и е изял половин купичка с плодова салата (нарязани плодове с сметана :shock: ) и въпросът ми е дали ще му стане нещо, какви са последствията от яденето на сладко на малко кученце на близо 3 месеца? :? :?

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран:ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » нед яну 01, 2012 2:06 am

Нищо няма да му стане, спокойно ;)

Потребителски аватар
zlatna_
Потребител
Регистриран:пон мар 19, 2012 8:56 am

Мнение от zlatna_ » ср мар 21, 2012 12:14 am

Здравейте , от 4 дни си имаме голдънче и искам да ви попитам няколко неща , защото нямаме близки с такава порода куче. Малката е на 3 месеца и много често и се случва да хълца нормално ли е ?
2. Как да я накарам да се концентрира към храната особено сутрин, когато и дам да яде хапва малко после и си играе и така посточнно една сутрин върна порачката ?
3. До сега сме я чули два пъти да лае нормално ли е чета, че има кученца , които лаят от 2-рия месец?

:)

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Регистриран:вт авг 11, 2009 7:25 pm
Контакти:

Мнение от gvpekov » ср мар 21, 2012 12:40 am

За хълцането нека хората които знаят малко повече медицина да си кажат, но и двете ни кучета (и котки) съм ги виждал да хълцат, да се оригват да сънуват и тн. Правят си всички неща, които и хората правят.

За храненето - най-вероятно е превъзбудено че ви вижда и за това не иска да яде , а е повърнало защото след ядене не би трябвало да му давате да дивее много. За превъзбудата моя съвет е да игнорирате кучето за някакъв период от време - не му обръщайте никакво внимание, не го галете, не му говорете и тн просто се правете че го няма. След минута две (или пък 5минути )като не му обръщате внимание би трябвало да се успокои. Когато е спокойно просто му дайте яденето и не му обръщайте внимание. Би трябвало да се успокои и да яде. Друго нещо е, че като станете трябва да го изведете на разходка (ако може да излиза разбира се). Така кучето ще изразходи част от енергията която е трупало през нощта, а и така ще му създадете режим и след време ще започне да стиска до сутринта.

При нас кучетата започнаха да лаят след 6-тия месец и честно казано никак не ни липсваше лаенето (особено когато някой се прибира в 2-3 през нощта - просто не изпитвахме необходимост от това целия блок да разбира кой кога се прибира).

Потребителски аватар
zlatna_
Потребител

Мнение от zlatna_ » ср мар 21, 2012 8:40 am

Благодаря много ще се пробваме да го направим това с храненето . А за лаенето се успокоих мислих , че не е нормално! Все още не може да я извеждаме тези дни ще и бием третата ваксина и почваме, но като гледам ще трябва да я изкарваме по два пъти преди и след хранене , защото винаги свършва голямата работа след ядене . Това ще го мислим след като почнем с разходките. :D

Gryffindor
Потребител
Регистриран:вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » ср мар 21, 2012 1:44 pm

Както и Пеков е писал, кучето трябва да се храни, когато е спокойно, а не превъзбудено, преуморено или полузаспало. Опитвайте се да го задържате с ръка пред купата с храната за няколко секунди, след което му дайте команда за хранене и го пуснете да яде. Голдъните са доста лакоми, затова често след хранене има малко хълцане, оригване, дори и малко връщане - зависи с каква скорост се храни, и дали дъвче гранулите.
След храна не е добре да се беснее, въпреки че на бебетата точно тогава им идва прилив на енергия. Просто не го стимулирайте да се разиграва, и то само ще се кротне след известно време.
Наблюденията ви за извеждането са абсолютно правилни - малките кученца обикновено акат след хранене. Затова когато почнете да излизате навън, при възможност въведете следния режим: ранно ставане - към 6, и веднага извеждане на кучо навън, дори за малко да е, ако може да свърши нещо. После си излизате на нормална разходка, когато вие прецените - 7, 8, 9 часа. Хубава разходка. Половин час след разходката се храните, и веднага след това извеждате кучето за кратко, пак за вършене на неотложни нужди. До навършване на 6 месеца, е желателно да се храните 3 пъти дневно, така че на обяд пак разходка, след нея храна, и след нея пак извеждане за кратко. Същото и вечер. И едно последно извеждане преди лягане късно вечер. Ако успеете да поддържате подобен режим, нещата ще се получат лесно.
Имайте предвид, че малките кученца не знаят че трябва, а и не знаят че могат да си контролират нуждите. Затова трябва да им покажем къде е правилно да си вършат нещата, както и да им създадем условия да се облекчават без да стискат твърде дълго - кученце на 3-4-5 месеца не може да издържи цял ден без извеждане.

Това, че кученцето не лае, може да е само знак за спокоен характер и стабилна психика. За мен лаенето е нежелателно поведение, и трябва да се коригира.

Успех с отглеждането на бебока :-)

Потребителски аватар
zlatna_
Потребител

Мнение от zlatna_ » ср мар 21, 2012 11:39 pm

Благодаря за изчерпателната информация . Утре може да и бием ваксината и после ще почваме с разходките. Едва ли ще можем да поддържаме точно този режим , но ще се стараем да я извеждаме повече .Дано не се страхува много като я изведем това ми е другото притеснение , защото като стои на терасата малко се смущава не е така смела като вкъщи . Малката Чара ви е благодарна за съветите :D

Потребителски аватар
zlatna_
Потребител

Мнение от zlatna_ » съб мар 24, 2012 1:59 pm

Моля Ви помогнете ми как да покажа на малката Чара , че клаишката и повода не са страшни . Айде свикна с каишката , но като и сложа повода и буквално се сковава и умира от страх не иска да мрадне за да и покажа , че повода не е страшен ................

Потребителски аватар
monkata95s
Потребител
Регистриран:нед мар 08, 2009 2:08 pm

Мнение от monkata95s » чет юни 14, 2012 11:44 pm

zlatna_ написа:Моля Ви помогнете ми как да покажа на малката Чара , че клаишката и повода не са страшни . Айде свикна с каишката , но като и сложа повода и буквално се сковава и умира от страх не иска да мрадне за да и покажа , че повода не е страшен ................
Опитайте с лакомства. Късмет!

Pufffyyy
Потребител
Регистриран:пет ное 23, 2012 11:03 am

Мнение от Pufffyyy » вт ное 27, 2012 10:51 am

Здравейте :) От скоро имам голдънче... Малкият Чарли е на 2 месеца и половина и вече мислч,че свикна с нас и се чувства като у дома си :) Всчка сутрин обаче ни събужда в 5 часа... нчкой път и по-раничко :) Моля, някой да ми даде съвет как да го научим да спи в друга стая,защото той започва да скимти,ако не го вземем при нас в спалнята...Благодаря предварително!

Заключена