отглеждане на бебе

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » ср юли 27, 2011 12:02 pm

Така и така сме на темата да питам бързо ли расте козината, че осакатих опашката на моя :oops:
Изображение

Потребителски аватар
veselka97
Потребител
Регистриран: пет юли 15, 2011 9:13 am
Контакти:

:

Мнение от veselka97 » чет юли 28, 2011 12:31 pm

Здравейте искам да ви съобщя че освен от този форум има и друг много бърз и лесен начин за възпитаването и отглеждането на Голдъни. Става дума за книгата написана от Нора Килгор Бауер "Моето Куче Голдън Ретривър" и ако имате познати с друга порода куче няма нищо има много разнообразни книги за много различни породи кучета във всяка книга има суперски съвети, които може да ви помогнат много. Все пак понякога си задаваме въпроси, които и хората тук не им знаят отговора. :)

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител
Регистриран: нед яну 25, 2009 10:31 am

Мнение от ana_crime » чет юли 28, 2011 12:43 pm

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Re: :

Мнение от Красен » чет юли 28, 2011 9:30 pm

veselka97 написа:Здравейте искам да ви съобщя че освен от този форум има и друг много бърз и лесен начин за възпитаването и отглеждането на Голдъни. Става дума за книгата написана от Нора Килгор Бауер "Моето Куче Голдън Ретривър" и ако имате познати с друга порода куче няма нищо има много разнообразни книги за много различни породи кучета във всяка книга има суперски съвети, които може да ви помогнат много. Все пак понякога си задаваме въпроси, които и хората тук не им знаят отговора. :)
Имам я тази книга (в оригинал), както и много други. Едно мога да заключа - няма бърз и лесен начин. Който и метод, която и система да изберете, трябват търпение, постоянство и сериозна работа, Привилегировани сме от факта, че породата ни е много интелигентна и бързо учи, но това само по себе си далеч не е достатъчно. Така че, която и книга да изберете, имайте го предвид.

Потребителски аватар
veselka97
Потребител
Контакти:

Мнение от veselka97 » съб авг 20, 2011 11:16 am

Утре ще си взема моята красавица от развъдчика :) :) :) толкова съм радостна за моето ново бебче казва се Джесика.......Отделно искам да ви попитам знате ли дали до 2-рата ваксина може да е навън (защото къщичката й е там) или да я държа у дома???

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » съб авг 20, 2011 11:25 am

Принципно голдън навън не се гледа. Може да си тича на двор - супер. Обаче тая порода е социална и трябва да е около хора, следователно е крайно неподходяща, ако искате кучето да живее на двора.
10 дни след втора ваксина няма проблем да се разхожда в двор, ако там няма други животни, не влизат котки и тн. И все пак, колкото и да е топло, ми се струва неподходящо двумесечно пале да спи навън.

Потребителски аватар
veselka97
Потребител
Контакти:

Мнение от veselka97 » ср авг 24, 2011 6:59 pm

Благодаря че ми каза и ще те послушам, имам само още едно въпросче може ли преди втората ваксина да се разходи из двора-без да има други животни...????
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » ср авг 24, 2011 7:22 pm

А как ще сте сигурни, че няма други животни, като котки например, които обичат да се катерят и прескачат през оградите?

Потребителски аватар
veselka97
Потребител
Контакти:

Мнение от veselka97 » ср авг 24, 2011 7:55 pm

Котки не идват у нас, защото ако дойдат знаят какво ги чака ние попринцип "имаме" една котка, която е навън, но идва само за да яде нещо и това е. Други не идват, защото бабата в къщата ги гони с метлата и ги бие, тя изобщо не харесва котки затова моята рядко идва и си взехме кученце....:)...Но все пак да се върнем на въпроса ми.??
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » ср авг 24, 2011 8:24 pm

Отговора на въпроса Ви е в моя въпрос :D

От къде знаете кой влиза в двора ви когато бабата и метлата спят?

Кучето може да излиза на вън 15 дни след ТРЕТАТА ваксина!

Потребителски аватар
veselka97
Потребител
Контакти:

Мнение от veselka97 » чет авг 25, 2011 8:48 am

добре благодаря за пояснението
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
veselka97
Потребител
Контакти:

Мнение от veselka97 » чет авг 25, 2011 4:55 pm

Здравейте имам две въпросчета, докато бърша стаята на моята Джесика след като се е изпишкала тя гони парцала като полудяла не че нещо, но за да се изчисти по-добре слагам малко доместос и се притеснявам, защото го хапе и може да й стане нещо:oops:, затова ви питам ако погълне малко количество от водата в парцала може ли да й стане нещо....И как да я накарам да загуби интерес към този "златен" парцал. :?:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » чет авг 25, 2011 7:52 pm

:shock:

Дръж кученцето далеч от всякакви препарати!
Изображение

Потребителски аватар
veselka97
Потребител
Контакти:

Мнение от veselka97 » пет авг 26, 2011 9:02 am

Добре, благодаря ти докато бържа пода ще я оставям в друга стая и ще изчакам да изсъхне след това ще я пусна да лудее отново. :)
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
veselka97
Потребител
Контакти:

Мнение от veselka97 » нед сеп 18, 2011 5:49 pm

Утре ще имаме първи домашен урок на командата "Седни" и искам да ми дадете предложение какви лакомства да давам на Джесика, които да не се налага да ги хрупа прекалено дълго но и да и харесват...??? :?: :?
Изображение
Изображение

Отговори