Голдън-пенсионер... живота на едно старче.

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » ср яну 23, 2013 1:23 pm

а свещички в дупето :( ? Профенид предлагам В моментите с дъждовно време например, когато знам, че подобни болки се обострят
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » ср яну 23, 2013 1:34 pm

Jolly Rodger написа:а свещички в дупето :( ? Профенид предлагам В моментите с дъждовно време например, когато знам, че подобни болки се обострят
Не съм чувала за тях, но ще го имам предвид! Всичко би ни било от полза! Благодаря :)

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител

Мнение от Jolly Rodger » чет яну 24, 2013 12:51 pm

Ами това са човешки свещички, които са болкоуспокояващи при проблеми с гръбнака (шипове, дискови хернии, възпаление на гръбначни нерви) лекуват възпалението и успокояват болката. Наши приятели ги използват за лечение на немската си овчарка, която има сходни проблеми с тези на вашето куче. А в нашето семейство ги използва мъжа ми :lol: :lol:
Посъветвайте се обаче с д-р Димов преди това!
Специално Профенид (Profenid) трябва да се слагат мин. 6 дни вечерно време - в това съм сигурна

Успех

Потребителски аватар
Maya
Потребител
Регистриран: нед яну 25, 2009 11:39 pm

Мнение от Maya » пон юли 01, 2013 10:59 pm

За съжаление и моята Нучка от онзи ден почна да внимава, когато се качва/слиза по стълби, скимти и трепери, след като слезе от леглото :( Отидохме в Св. Антим и ми казаха, че най-вероятно това са шипове. А е само на 6! Свива ми се сърцето, като ме гледа с изпълнен с болка поглед. Толкова се радваше на разходките из планината, а вече няма да може да я взимаме там...

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител

Мнение от Jolly Rodger » вт юли 02, 2013 10:27 am

Поискайте второ мнение и направете снимка задължително. Освен това има противовъзпалителни, които се дават по време на подобни кризи. Това минава, не я отписвайте изобщо като планинарка - 6 години си е нищо работа, недейте така :lol:

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 10:52 am
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » вт юли 02, 2013 11:57 am

Още не сте за тази тема.. "пенсионерите" са тези над 7 :wink:

За шиповете- не е проблем да започнат в по-ранна възраст. Може да е прищипала някой нерв. Когато Ашли прищипа нерв в началото на тази година, не само започна да й трепери задния крак, но в един момент отказа да ходи, да става и ляга.. дойде момент в който за да не я тормозя, я оставях да лежи целия ден и я извеждах по 1 път на ден и то само на ръце. Крачето не искаше да се сгъва даже и с моя помощ. Един ден при извеждането ми се изпика в ръцете.. гледаше много жално и вече се чудех какво да правя. Като се схванеше, стоеше изправена на 3 крака в продължение на 40 минути... и не можех да я сложа да легне.. Почнахме на кортизон всеки ден, но търсех по-леко да минем.. търсех иглотерапия, но после един човек в парка ми каза, че като се е схванал един път отишъл на масаж при някакъв японец (тогава живеел в Испания). После ми се обади една приятелка с Лабрадор и ме посъветва да отида при нейната чакръкчийка.. даже не знаех какво е това... мислех си, че ще ми чекне кучето нещо.. че ще я боли.. но след като кортизона спря да помага- нямах много избор.. Така се озовах в Самоков. Жената наистина й помогна. Сега внимаваме много във всяко едно движение- по стълби, при игра, във всичко! Но пък кучето се чувства добре и думи нямам с които да ви кажа колко точно съм й благодарна!
GOLDEN RETRIEVER AGILITY TEAM
Изображение

Отговори