Проблем с акането

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
kari2009
Потребител
Регистриран:нед яну 17, 2010 2:34 pm
Проблем с акането

Мнение от kari2009 » вт фев 16, 2010 8:46 pm

Имаме доста голям проблем с акането.Научихме се да пишкаме навън без проблем, но колкото и дълго да се разхождаме акото си го пазим за вкъщи.Моля за съвет:)

Потребителски аватар
borisg
Потребител
Регистриран:вт яну 05, 2010 6:37 pm
Контакти:

Re: Проблем с акането

Мнение от borisg » вт фев 16, 2010 11:11 pm

kari2009 написа:Имаме доста голям проблем с акането.Научихме се да пишкаме навън без проблем, но колкото и дълго да се разхождаме акото си го пазим за вкъщи.Моля за съвет:)
Ами опитайте да я наблюдавате по-често и като забележите, че заема "позата" я вдигнете и тя веднага спира. Отворете й вратата за навън и я оставете да си свърши работата. Аз така процедирах със моята калпазанка относно пишкането и още след първия път, когато я вдигнах и й сецнах акцията, й отворих врата за навън, и тя се облекчи отвън, а след това вече сама тръгваше към вратата и чакаше; като й отворех излизаше, облекчаваше се и се прибираше доволна. Аз самият се очудих от ефективността на операцията, и то още от първия път. По същия начин коригирахме и акането, но е и факт, че когато е сама и нуждата напира, и няма кой да й отвори, си свършва работата, където не трябва. Но това наистина вече става рядко, надявам се да става и все по-рядко :)

Потребителски аватар
kari2009
Потребител
Регистриран:нед яну 17, 2010 2:34 pm

Мнение от kari2009 » вт фев 16, 2010 11:18 pm

Лошото е,че сме в апартамент и е малко трудно да процедираме по този начин.Иначе съм сигурен ,че така ще се получи.

Заключена