Къпане

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Diyana Сhar
Потребител
Регистриран: пет яну 27, 2006 12:27 pm
Контакти:

Мнение от Diyana Сhar » ср авг 23, 2006 8:15 am

:roll: Ми аз миналата година къпах Кора ноември месец. После чак май. Козината й беше чудесна - снегът я почистваше по време на игра. Сега лятото по-често. От морето като се върнахме я къпах - там водата на места беше страшно мръсна. Но кучетата са ни такива, че постоянно са във вода, а след изсушаване са чисти. Е - аз все пак съм и с лабрадор - само да се разтръска и е суха, пък по козината й ако има мръсно с минаването на хавлията по нея и всичко пада. Но постепено крачетата й посивяват нагоре. Козината й се напрашва. Въпреки водните бани и домашната пароструйка стои захабена, сивкава - поне за мен, защото си я познавам. Отдалеч е снежна. Шпаньола обаче го къпех всеки месец и две седмици след банята беше вече мърльо. Ама то са уши по земята, крачоли рошави... Въпреки че всеки ден го решех, козината му ставаше сива и неприятна на пипане. А не смеех по-често да го къпя. :roll:
Изображение

emiliikata
Потребител
Регистриран: ср яну 25, 2006 11:10 am

Мнение от emiliikata » вт сеп 05, 2006 7:57 am

Изключая евтините марки шампоани които ги има навсякъде, някой знае ли, къде има нещо по-качествено и какво да търся?

cydonia
Потребител
Регистриран: нед юли 02, 2006 6:51 pm

Мнение от cydonia » вт сеп 05, 2006 9:45 am

Нашият ветеринар ме посъветва докато са още бебета, кученцата да се къпят с бебешки шампоан за хора, Джонсън. Добре ли ще е, или не?

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » вт сеп 05, 2006 10:07 am

Ели беше писала някъде с линкове към качествените марки кучешка козметика, ама не се сещам къде е темата...

emiliikata
Потребител
Регистриран: ср яну 25, 2006 11:10 am

Мнение от emiliikata » вт сеп 05, 2006 10:10 am

Красен написа:Ели беше писала някъде с линкове към качествените марки кучешка козметика, ама не се сещам къде е темата...
Линковете ги бях намерила и аз, ама тук има ли от къде да се купи нещо качествено?

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК

Мнение от Красен » вт сеп 05, 2006 10:16 am

Има, просто трябва да потърсиш...

Marini
Потребител
Регистриран: ср авг 16, 2006 1:44 pm

Мнение от Marini » вт окт 24, 2006 2:14 pm

А как се къпе куче, което всеки ден гледа хубаво да се отърка в прясно г---о?

С катранен шампоан става ли?

И как, по дяволите, все се търка по главата :evil: :evil: :evil: - където има уши за пазене от водата!!!!!

Потребителски аватар
деска
Потребител
Регистриран: вт ное 21, 2006 6:34 pm
Контакти:

как

Мнение от деска » ср ное 22, 2006 5:39 pm

А като се къпете как пазите ушите :oops: Аз като го вкарам в банята да мием лапите след разходка сяда на дупето си и дава само предните:D
Всеки миг е важен,затова изживей мига...

Изображение

Таня
Потребител
Регистриран: ср ное 09, 2005 11:31 am

Мнение от Таня » ср ное 22, 2006 10:41 pm

Или някой ти помага и държи ушите притиснати, така че да не влиза вода или сама ги хващаш с едната ръка през брадата отдолу и двете.

Потребителски аватар
Leo
Потребител
Регистриран: съб яну 20, 2007 8:49 pm
Контакти:

Мнение от Leo » пон мар 19, 2007 6:21 pm

аз да питам..
С домашен сапун от "на баба казана" може ли да мия сладура? :D
И ако може, колко често:)
Колкото повече, толкова повече.

Изображение

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК

Мнение от Красен » пон мар 19, 2007 9:33 pm

Може. Какво значи колко често? Миенето по принцип е след всяка разходка, виж, основното къпане не би следвало да е на по-често от 3 месеца.

Потребителски аватар
Leo
Потребител
Регистриран: съб яну 20, 2007 8:49 pm
Контакти:

Мнение от Leo » вт мар 20, 2007 7:20 pm

Ми питам дали няма някакъв вариант поне веднъж седмично да се мие с нещо, защото Леонардо се маца много жестоко, а на последък почна и да мирише, ама многоооооо.Мия си го вечер, ама водата не маха миризмата..Перфразирам въпроса: с домашен сапун може ли поне веднъж седмично или не?И ако има нещо, с което може поне 1нъж седмично, какво е то?
Колкото повече, толкова повече.

Изображение

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК

Мнение от Красен » вт мар 20, 2007 8:53 pm

С вода можеш да го къпеш колкото си искаш... то по-скоро си е изплакване. С детергентите обаче - малко по-внимателно. Имай предвид, че всяко къпане на кучето с шампоан, сапун, прах за пране, препарат за съдове... :lol: намалява рязко имунитета на кучето за кратък период. Така че е добре да се прави колкото може по-рядко.

Това имах предвид.

Таня
Потребител
Регистриран: ср ное 09, 2005 11:31 am

Мнение от Таня » ср мар 21, 2007 11:23 am

Ей, Красене, къде изпусна паркетина, в изброените препарати? (шегувам се). Аз си мисля, че с домашен сапун не е много добре да се къпе кучето, защото е доста силен и ако не се лъжа му се слага сода каустик в някакво количество (не съм много сигурна).

Потребителски аватар
Janis
Потребител
Регистриран: пет апр 21, 2006 9:51 am

Мнение от Janis » ср мар 21, 2007 4:52 pm

слага се, затова за бели дрехи е супер, но при кучетата може да предизвика екзема и чесане до рани
домашен сапун не става за тях

Отговори