Агресивно хапане,доминиране??

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » съб юли 24, 2010 9:11 pm

Хора, моля ви помагайте става с всеки ден по-зле :evil: Днес зарадвах Ленард с една кожена обувчица и понеже знам, че става агресивен реших да му я взема, за да поработим върху въпроса. Той направо адски откачи приятеля ми го тръшна на земята, едва го удържаше направо целия така се беше стегнал и му биеше сърцето все едно ще получи инфаркт. При опит да го вземе беше ухапан( ако не му бяха детски зъбите щеше да е много сериозно). Така стояхме в продължение сигурно около половин час и накрая и аз не знам на каква магия му отворихме остата и го извадихме. След това му сложих обувката пред носа като почна да я мирише му казах " Шт" така няколко пъти оставих я пред него, той не я взе след това пак му я бутнах под носа и така няколко пъти. Накрая му я дадох той я лигави малко взех му я с "пусни" така около 10 пъти нямаше проблем на 11-тия обаче пак стана същата ситуация :cry: След още 15 минути мъка и борба пак я взехме, след което приятеля ми му я държеше пред муцуната и само като я погледне му казваше "не" и го бутваше и той накрая се отказа. Малко по-късно слязох до магазина и се е разиграл същия сценарий :? Много ме е страх че това негово "прекрасно" качество в съчетание с умението да лапа и гълта абсолютно всеки боклук изправил се на пътя му могат да бъдат страшно опасни...
Изображение

Galia
Потребител
Регистриран: съб мар 01, 2008 4:31 pm
Контакти:

Мнение от Galia » нед юли 25, 2010 1:52 pm

За съжаление напоследък срещам все повече голдъни,които проявяват доста нетипична за породата доминантност и агресия.Според мен ще ви е много трудно да се справите без помощ.Съвсем наскоро поправих такова куче на четири месеца,което хапеше стропаните си сериозно,за пет дена.
Изображение

Потребителски аватар
Lenard
Потребител

Мнение от Lenard » нед юли 25, 2010 2:43 pm

За съжеление не съм чувала за училище във Варна, което да можем да посещаваме заедно. Никога няма да си оставя кучето при някой да ми го обучава особено в конкретния случей не вярвам, че ще е ефективно тъй като той трябва да разбере че трябва да се подчинява на мен. Сигурна съм, че колкото и да е трудно ще успеем да се справим просто искам съвети как да стане по-бързо и сигурно.
Изображение

Потребителски аватар
wolf
Потребител
Регистриран: чет фев 21, 2008 9:34 pm

Мнение от wolf » нед юли 25, 2010 9:17 pm

За съжеление не съм чувала за училище във Варна, което да можем да посещаваме заедно. Никога няма да си оставя кучето при някой да ми го обучава особено в конкретния случей не вярвам, че ще е ефективно тъй като той трябва да разбере че трябва да се подчинява на мен.

Помагат учителите и то доста, учат кучето ви с вас, а не само с него.При вас е проблемът именно, че той иска да се наложи водач на вашата "глутница", за да не се получава така, продължавайте, при такива негови реакции, да го обръщате по гръб и да го хващате за врата, докато не махне предните си лапи от ръцете ви.Другото нещо е, да не му позволявате да лежи по вашите кревати и да не му давате от храната.В противен случай, наистина той ще се смята за доминант в "глутницата".Ако така ви хапе...набийте го (не в грубия смисъл), нека усети болка, примерно леко му пригризете ушенцето или носа, леко да изкимти и да знае, че вие сте го победили в "двубоя" ви.

Успех !

Потребителски аватар
Lenard
Потребител

Мнение от Lenard » нед юли 25, 2010 10:55 pm

Написах един дълъг роман, но го изтрих, защото няма смисъл да спамя темата с мой разсъждения по темата "за или против училищата". Искам да си го обучавам сама и толкова в момента, в който реша, че е опасно агресивен към хора или други кучета мога да се замисля за друго. Както съм написала по-горе вкъщи има дисциплина и храна от масата или качване по мебели не се допускат.

Благодаря на всички за съветите ще се всушам в тях!
Изображение

Потребителски аватар
wolf
Потребител
Регистриран: чет фев 21, 2008 9:34 pm

Мнение от wolf » пон юли 26, 2010 12:30 pm

Написах един дълъг роман, но го изтрих, защото няма смисъл да спамя темата с мой разсъждения по темата "за или против училищата". Искам да си го обучавам сама и толкова в момента, в който реша, че е опасно агресивен към хора или други кучета мога да се замисля за друго. Както съм написала по-горе вкъщи има дисциплина и храна от масата или качване по мебели не се допускат.
Учителите не обучават само кучето, повечето грешки идват от нас, а учителят ви коригира.Обучението не е само учител-куче, обучението е учител-вие-куче.90% от възпитанието идва от стопанина, психологически и всякакъв вид, не мисля че вие знаете как може да се държите с кучето правилно без професионална намеса, аз лично мислех като Вас, навремето и бях сгрешил много.

Поздрави !

Потребителски аватар
Lenard
Потребител

Мнение от Lenard » пон юли 26, 2010 8:55 pm

Не казвам нищо против училищата,където се ходи заедно с кучето по-горе съм написала ,че ако имах възможност сигурно бих посетила такова. Причините са най-малкото демографски. Не знам да има добро училище във Варна. Един познат си води кучето уж при "най-добрия" тук и обучението е представлявало бой с пръчка и вързване на салам за коляното, за да върви до него. Сумата която даде е сериозна резултат - никакъв. Знам, че в София и в някой други градове има добри училища. Тук няма сериозни, така че оставаме на варианта със самоубочение и четене на книги, форуми и гледане на филмчета. Получих някой добри съвети ,за които съм благодарна и вече има някакво подобрение. Като цяло е изпълнителен, когато му кажа стой пред вратата вече чака да го поканя. Държа му пилешко пред носа и докато не му кажа не го и близва, пускам го на земята не го взема. Взехме си и дебел нашийник с примка с него не дърпа толкова. Изпълнява "Ляво", "Дясно" и когато го прави върви правилно. Днес му извадих някаква гадост от устата без никакви протести. Все още си има свойте моменти на негодувание и ръмжене, но успяваме да ги овладеем. Няма да се предам ще се занимавам всеки ден. Отворена съм към всякакви съвети, все пак това е смисълът на форума.
Изображение

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран: ср ное 09, 2005 10:40 pm

Мнение от Peter_Topsi » вт юли 27, 2010 8:58 am

Lenard,
всичко, което описвате е поправимо в рамките на дни. Вие все още не сте установили ясни правила и отношения с кучето си, което предполагам е на 4-5 месеца.Както ние се учим да общуваме с кучето си, така и то се учи да общува с нас. Куето е хищник, който живее в глутница. Неговата игра с другите кучета се изразява в хапане, дърпане и т.н., което е далеч от нашите представи за игра. За това ние трябва да научим кучето на нашите правила. Това може да стане по два начина силово или посредством положително подкрепление. Ние предпочитаме да използваме второто.
Да, караме се на кучето при нежелано поведение, дори може да го шляпна през муцуната за да го стресна, но в случая с кожената обувка, кучето не знае, че вие просто искате да я вземете и после отново да я дадете. Аз бих опитал с награди. В замяна на обувката малко парче кремвирш, кашкавал или нещо друго вкусно, съпроводено с команда "Пусни" например. Ако наградката е достатъчно вкусна, кучето ще пусне обувката. Казвате браво и награждавате.
А воденето на малко куче с душач, направо не мога да го проумея. Не е ли по-лесно да се научите да правите корекция.
За да научите кучето да ви следва просто тръгвате в една посока, като правите корекция (рязка подръпване на повода). След 10 метра или ако кучето се дръпне на някъде, рязко сменяте в обратна на неговия стремеж посока оотново с корекция. След 10 мин. кучето ще знае какво се иска от него.

За всяко нещо си има начини, но затова наистина е най-добре да намерите добър треньор във Варна (Не този с пръчката и салама на рака :))))))

Също така се научете да контактувате с кучето си, това е на-важното нещо.

Потребителски аватар
Lenard
Потребител

Мнение от Lenard » вт юли 27, 2010 10:06 am

Това с лакомствата в замяна на кокала вече писах, че съм го опитала и работи...докато друг не посегне.
Обикновения нашийник го душеше и го беше разранил. Той наистина се дърпаше като ненормален. Изпъва въжето и продължава да бяга на място. Аз спирам дърпам рязко настрани и към мен, дърпала съм и нагоре надолу,ляво дясно ,но като е пред мен общо взето нищо не се получава.От първото ни излизане го учих на команда до мен. Знае я и я изпълнява, когато е без нашийник. С новия нямаше ситуация да излезе пред мен веднага коригирах и се получава. Да не си помислите, че използвам някакъв метален със шипове прилагам снимка на това което му взех.
Изображение

Не забелязвам да му прави някакъв дискомфорт, за разлика от обикновения с който се душеше и задавяше.

Едит: И моля ви стига сте ме пращали по училища. Тук просто НЯМА! Съществува единствено варианта да го оставя на някой за месец, който крайно не ме устройва.
Изображение

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » вт юли 27, 2010 12:12 pm

Подкрепям решението да не го давате на някой друг, който да го обучава вместо вас, аз лично не смятам, че това би дало достатъчно добър резултат! По-скоро с четене и търпение ще се справите по-добре!
Аз също имах проблем с командата редoм, кучето просто ме влачеше след себе си, но вината си беше моя - аз не се бях справила достатъчно ( да не кажа хич ) с обучението му! Нашийника, който сте избрали, трябва да се ползва до известно време и то ако успявате да го коригирате правилно, а не просто дърпането на кучето да е по-контролирано и на вас да ви е по лесно! Ако сте успяли да го накарате да върви редом с душача, то тогава той (душача) ще е абсолютно отпуснат около врата на животното! Веднъж стигнали до това състояние, спокойно можете да сложите обикновенния нашийник и да упражнявате редом с него!
Сега виждам, че малкия е на 4 месеца - не съм уверена, че душача е подходящ варянт в този случай! С малко повече усилия, търпение и наградки малкия лесно би разбрал какво искате от него !
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран: ср ное 09, 2005 10:40 pm

Мнение от Peter_Topsi » вт юли 27, 2010 1:26 pm

Не виждам защо питате тогава, щом знаете всичко.
Успех Ви желая в обучението.

Потребителски аватар
Lenard
Потребител

Мнение от Lenard » вт юли 27, 2010 2:32 pm

Явно не знам щом питам. Смятам че това е място където се дават съвети и се обсъжда и аз уважавам мнението на всеки по-опитен от мен. Но ми писна да пиша едно и също. Няма училища във Варна, ако някой иска да ме обори да го направи с контакти на такива. Второ въжето естествено е временен вариант и се сменя, когато го видя че постига спокойствие и послушание, ако успеем да го запазим до няколко дена може да отиде в шкафа за неизяснен период от време. Получих добри съвети на лични съобщения, които бяха доста изчерпателни и съм много благодарна, защото за два дена има прогрес, затова не съжелявам че съм питала.
Спирам да пиша по темата става безсмислено. Който се интересува след време може да ме пита на лични дали сме се справили и как сме го направили.
Изображение

terious

Мнение от terious » пон сеп 06, 2010 9:11 am

Здравейте,
Днес видях темата и реших и аз да се включа... :twisted:
Как е в момента положението с Lenard? Имате ли напредък или всичко си е по старо му?

Отговори