Агресивно хапане,доминиране??

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » пон сеп 06, 2010 10:08 am

От тогава само веднъж реши да се направи на интересен след като се върнахме от почивка. Всекидневно му вадя боклуци и не се противи.
Постоянно си правим упражнения, за да го доминираме. Доста е млад и инатест и се опитва да си пробутва номера. Като не минат спира :)
Изображение

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 12:23 pm

Мнение от vesi_burt » пон сеп 06, 2010 3:55 pm

Ние, да чукнем на дърво, този проблем никога не сме го имали. Докато плющи - тоест хапва - аз използвам времето да го реша, преглеждам го да няма някой кърлеж или някой репей да ни се е заплел някъде, дори му бъркам в устата да видя как растат новите зъбки, никога не е правел никакъв проблем, значи, очевидно и кучетата се различават, както и хората. Това с лидерът в глутницата също ми звучи, как да кажа - не до там правилно. Все пак ние с моя ретривър не сме глутница, а по скоро партньори или приятели. :D

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » вт сеп 07, 2010 10:24 pm

Аз все пак си мисля,че е доста важно кучето да е спокойно докато се храни,дори ако пипаш него,или храната.Първо-за негова безопасност-може да яде нещо опасно,а ние да искаме да му го вземем.Какво правим,ако ръмжи и хапе?Второ-ами,например,братовчедка ми ще роди този месец,и се надявам за вбъдеще често да ни гостуват с малкия.Винаги може да случи,дори и непрекъснато да е наблюдавано детето,да се опита да вземе нещо от кучето-храна,играчка.Затова е хубаво,кучето да не приема всяко докосване на него,или храната, докато се храни като заплаха.Не го правя с цел кучето да се чувства несигурно,а дори напротив.Той си знае,че никога не правя нищо против него. :) :wink: Това упражнение за мен си е полезно.
П.п:Между втория и четвъртия-петия месец казвахме на кучо да седне и да се храни като му се каже ''яж!''Да има търпение.Обаче се появи една несигурност-трябваше да го погалвам и подканвам няколко пъти,иначе не желаеше да яде.Затова това спряхме да го правим,но въпреки всичко той все още малко се ослушва и чуди преди да почне да яде,но вече доста по уверено си хапва де.. :lol:
ИзображениеИзображение

terious

Мнение от terious » ср сеп 08, 2010 7:00 am

marina kojuharova написа:...Обаче се появи една несигурност-трябваше да го погалвам и подканвам няколко пъти,иначе не желаеше да яде.Затова това спряхме да го правим,но въпреки всичко той все още малко се ослушва и чуди преди да почне да яде,но вече доста по уверено си хапва де.. :lol:
Хубаво е да изработите и т.н. ривърс-команди, с кото ще направите нещата по-ясни от кучешка гледна точка. Когато подадете "седни", след това трябва да подадете и отменяща на "седни" команда, иначе може да сконфузите кутрето :) Аз съм си избрал "хайде" като отменяща повечето команди, нещо като армейското "свободно".

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител

Мнение от vesi_burt » ср сеп 08, 2010 7:18 am

terious написа:
marina kojuharova написа:...Обаче се появи една несигурност-трябваше да го погалвам и подканвам няколко пъти,иначе не желаеше да яде.Затова това спряхме да го правим,но въпреки всичко той все още малко се ослушва и чуди преди да почне да яде,но вече доста по уверено си хапва де.. :lol:
Хубаво е да изработите и т.н. ривърс-команди, с кото ще направите нещата по-ясни от кучешка гледна точка. Когато подадете "седни", след това трябва да подадете и отменяща на "седни" команда, иначе може да сконфузите кутрето :) Аз съм си избрал "хайде" като отменяща повечето команди, нещо като армейското "свободно".
Много интересно, и нашите команди са същите: седни, стой, хайде! На 4 месеца си ги изпълнява чудесно, но никога не съм му се налагала по силов метод, а като партньори :D

terious

Мнение от terious » ср сеп 08, 2010 7:43 am

:roll:
Последна промяна от terious на нед яну 09, 2011 9:14 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител

Мнение от vesi_burt » ср сеп 08, 2010 10:06 pm

terious написа:
vesi_burt написа: ... а като партньори :D
Браво!!! Ако съчетавате тренирането с игри, ще постигнете отлични и дълготрайни резултати :roll:
Ами ние така и правим и някак ми идва отвътре, като чета разни теории, всичко ми се обърква :?
Може би се получава добре, защото имам още едно момче на същата възраст - 8 години :lol:

Tommy
Потребител
Регистриран: вт дек 28, 2010 9:03 pm

Мнение от Tommy » нед яну 09, 2011 8:01 pm

ще пусна и аз защото вече стана наудържим просто :shock: ето едно клипче как се ядосва.. съжалявам за качеството малко не се вижда, обаче се чува г/д добре...
пробвах с метода по носа ... Резултат : не спира да лае и хапе ...
пробвах и с метода зад врата да го хвана и "тръшна" той просто става тогава неконтролируем и ужасен :X
ето го клипчето >> http://dox.bg/files/dw?a=97586908d0

terious

Мнение от terious » нед яну 09, 2011 8:19 pm

8)
Последна промяна от terious на нед яну 09, 2011 9:14 pm, променено общо 1 път.

Tommy
Потребител

Мнение от Tommy » нед яну 09, 2011 8:21 pm

На 3 месеца и полвина е , храниме го с роял канин макси джуниър.
Яде по 3 пъти на ден , общо 320 грама, а по принцип е още по агресивен от това което се вижда на клипа :X

terious

Мнение от terious » нед яну 09, 2011 8:28 pm

8)
Последна промяна от terious на нед яну 09, 2011 9:13 pm, променено общо 1 път.

Tommy
Потребител

Мнение от Tommy » нед яну 09, 2011 8:47 pm

ами прави така само, когато е взел някоя нова играчка и се приближим към него, мисли, че сме заплаха и става като побеснял, иначе е кротък. Още не го извеждаме на разходки, защото няма третата ваксина и не е натоварен много физически, а умствено как да го натоварваме?! Не знам, ще го водим другата седмица на ваксина и ще говорим и с доктора му. Мерси все пак за информацията.

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » нед яну 09, 2011 9:05 pm

terious

С цялото ми уважение пишеш пълни глупости :shock:
Изображение

terious

Мнение от terious » нед яну 09, 2011 9:09 pm

Lenard написа:terious

С цялото ми уважение пишеш пълни глупости :shock: