Осилите !?!?

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » вт мар 20, 2012 9:59 pm

ЦВК, както ви е казала и Мелина. Разполагат с всичко необходимо като апартура, работят 24 часа и са страшно мили.

д-р Димов БестВет - отличен хирург, дай боже да не ви се наложи.

Стискам ви огромни палци и пишете непременно!
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » вт мар 20, 2012 10:05 pm

Аз бих препоръчала и Син Кръст. Там също разполагат с всякаква апаратура, каквото се наложи, се прави на място. Изключително отзивчиви са и си разбират от работата.

Пожелавам на Алис бързо възстановяване!

Потребителски аватар
Inna
Потребител
Регистриран: вт сеп 29, 2009 1:09 pm

Мнение от Inna » нед мар 25, 2012 1:35 am

Благодаря много на всички за съдействието, Алис вече е добре. На една разходка пред блока, където обикновено я извеждаме вечер, баща ми е видял мъртъв таралеж. Най-вероятно Алис го е видяла първа на някоя от миналите разходки и с е опитала да го лапне и оттам да са дошли всички проблеми, защото от направените изследвания не са установили да има осил или някое друго чуждо тяло в гърлото.
Алиската вече преглъща нормално и е по-жизнена и енергична от всякога, а ние започваме сериозно да се опитваме да я научим да не поглъща всичко от земята.
Изображение

Потребителски аватар
magdalena
Потребител
Регистриран: съб окт 02, 2010 3:42 pm

Мнение от magdalena » пет юни 29, 2012 10:47 pm

Съжелявам, че пиша тук, но незнам къде другаде.
Имам огромен проблем!
Осилите са навсякъде. Където и да излезем е пълно с тях. След всяка разходка по лапите(и не само) на Мърфи намирам по 5-6 осила. Повечето не са забити и прости ги отстранявам. Други обаче за съпсем леко забити и отново успявам да ги махна с пинсета.
Днес забелязах кръв на лапата на Мърфи. Като проверих се оказа, че е от забит осил, точно между пръстите на лапата. Има много кръв и гнои. Също така е много подуто. За съжаление нашите "страхотни ветеринари" затварят в 6 и нямаме денонощна клиника. Незнам какво да правя. Малка част от осила стърчи от подутината. Да пробвам ли да я извадя или да не го пипам. Дали ще се наложи операция? Много съм притеснена! Моля ви, дайте ми някаква насока, съвет. Ако има някои с подобен проблем, моля да ми пише.
Изображение

Потребителски аватар
lubomihaylov
Потребител
Регистриран: вт фев 12, 2008 9:35 pm

Мнение от lubomihaylov » съб юни 30, 2012 6:18 am

Не знам откъде сте, но в София има няколко денонощни ветеринарни клиники. А колкото до осилите, ако е загноил вече, явно е отдавна в лапата. Не е чак толкова спешна и страшна работата в случая. Това което може да направите е да дезинфекцирате мястото с кислородна вода или реванол, да му сложите нещо антисептично и на другия ден беж при ветеринарите. Ако нещо съм объркал в рецептата да ме поправят, щото не съм ветеринар.

Потребителски аватар
magdalena
Потребител

Мнение от magdalena » нед юли 01, 2012 10:50 pm

От Свищов сме. Промих раната с кислородна вода. А за антисептичното нещо не съм сигурна какво е, но миналия път ветеринарят ни даде "тетрациклин". Може ли да го мажа с него? Също така нашите ветеринари освен, че са некомпетентни, но и не работят събота и неделя. Утре ще заведа Мърфи.
Благодаря за помощта!
Изображение

Потребителски аватар
lubomihaylov
Потребител

Мнение от lubomihaylov » пон юли 02, 2012 12:00 pm

Да не е лесно в по-малките градове, но пък там се познават хората. Оксикорт, ако намериш е добре. Става и за човешки рани после. :)
Дано го оправят днес, тоя осил...

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » пон юли 02, 2012 12:16 pm

И Йодасепт може :P

Потребителски аватар
magdalena
Потребител

Мнение от magdalena » пон юли 02, 2012 6:35 pm

Здравейте!
Ходихме на ветеринар днес. Не ни каза нищо полезно, нито пък направи нещо. :D Каза, че ако сме били дошли по - рано е щял да го погледне или извади. А да и само да знаете отидохме към 17:30, а ветеринарят затваря в 18:00! :evil: Много ме ядоса. Каза, че МОЖЕ БИ сам е излязъл. Моята реакция естествено бе " МОЖЕ БИ :!: :?: " И той ми отговори, че може да отидем пак утре, но по - рано и щял да го погледне по - обстойно. Можело да го мажа с тетрациклинът АКО ми се занимавало иначе сам щял да се оправи. :shock: :shock:
Много ви благодаря! Имам огромното чувство, че вие сте по - компетентни от него.. Просто нямам думи. :х
Изображение

Потребителски аватар
lubomihaylov
Потребител

Мнение от lubomihaylov » пон юли 02, 2012 9:41 pm

Не му се ядосвай. От хора до хора има разлика, както и от ветеринар до ветеринар. Отдай го на самолечение и ако не върви нещо, бягай до съседния по-голям град. Иначе имаше една приказка, че ако доволния клиент води нови 5, то недоволния отказва поне 20... :)

Отговори