Депресия след ваканция

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
MAX - Perpignan
Потребител
Регистриран:пет дек 04, 2009 2:52 pm
Депресия след ваканция

Мнение от MAX - Perpignan » пон сеп 20, 2010 11:06 pm

Здравейте, незнам дали има тема по въпроса, не я намерих. Моля ако има да я изтриете.

Незнам дали се случва на вашите кучовци, но Макс всеки път след като се приберем от пътуване е супер депресиран. Направо не можем да си познаем момчето, един такъв тъжен, не ни обръща никакво внимание, имам чуството, че ни се сърди. Вярно че на последната ваканция имаше в близост едни езерца, в които се къпеше сутрин и вечер, тичаше из едни поляни нон стоп и изведнъж се озова пак в апартамента. Освен това му ограничихме достъпа до градината докато порасне малко поне тревата и сега външното му пространство е ограничено до 20м2. За да компенсираме го водим почти всеки ден на плажа, но дори и там не е толкова жизнен и енергичен както обикновено. Гледам го такъв лежи, не спи, а само гледа тъжно, викам го, дори не си помръдва главата, тотално игнориране. Обикновено ние като сме вътре, той веднага пристига, сега въобще не забелязва ако сме се прибрали и е сам.

Въпреки че всеки път след ваканция е така и след седмица се оправя, пак се притеснявам. Все си казвам, че е нещастен така и ми е гадно за него. А ние все още сме в отпуска и той все още не е сам по цял ден. Представям си като тръгнем на работа от другата седмица как пак ще страда. Хем му говоря, обяснявам му, че ние трябва да работим и т.н. :)

Абе може да си помислите, че ме е хванала психоза, но просто си обичам кучето с типичната голдънска усмивка, а не намръщен с тия тъжни очички. Да не говорим, че и от водата беше хванал лек кониктивит и му течаха, още по тъжна картинка. (очичките минаха много бързо, няма проблем).

Иначе хапва както обикновено (никога не е бил лаком), няма други проблеми. Мисля че е чисто психологично.
Исках да споделя това с вас и да видя дали само на нас се случва. Ще се радвам ако споделите вашите наблюдения по въпроса.

Поздрави от нас

Потребителски аватар
borisg
Потребител
Регистриран:вт яну 05, 2010 6:37 pm
Контакти:

Мнение от borisg » вт сеп 21, 2010 12:08 am

Пробвате ли да си играете с него :)
Например когато хера ми се стори омърлушена и не реагира по "голдънски", започвам да я развеселявам, да играя на игрите, които й харесват.
Например много обича да я откарам при другото ми куче и да им давам да късат наелонови кесии :shock: Това винаги е действало като дрога за нея - направо полудява :lol: , явно й е някаква любима игра.
Та преценете и вие вашия приятел какво най-му харесва да прави и го пробвайте.
При нас винаги се получава :D
Be pretty! It's no harder than being happy :)
Изображение

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Регистриран:вт юни 17, 2008 6:18 am
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » вт сеп 21, 2010 6:41 am

Кучето е сърдито! Всеки път, когато Арти се прибере от вилата, следва сърдене. Обикновено преминава за един ден. Разбирам я напълно - да смениш къщата с двора, гората, която тя счита за своя и цялата тази свобода с панелен апартамент!!! И на мене ми идва да се сърдя, ама няма на кого :) . Така че не се притеснявайте, сърденето си е част от голдънския харектер.

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран:вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » вт сеп 21, 2010 7:25 am

О,определено се сърди!Леля ми имат женски ризен шнауцер.Изи,''братовчедката'' на Бел,е луда по морето-гмурка се,вади камъни,дивее...На 10 е момичето,но е в супер форма и това е събитието на годината за нея-като ходят на море.След като се приберат,няколко дена не ще да яде,тъжна е,повече лежи-обикновено за 3-4 дни и минава.Винаги е така.
Явно не само ние се депресираме от края на почивката.Възможно е ние да предаваме на кученцата нашето недоволство,че ваканцията е свършила. :wink:
ИзображениеИзображение

MAX - Perpignan
Потребител
Регистриран:пет дек 04, 2009 2:52 pm

Мнение от MAX - Perpignan » вт сеп 21, 2010 10:57 am

Пробвахме да си играем с него, игнорира ни почти всеки път. Любимата му игра е да гони струята на маркуча, но ние нали сме гадни и му ограничихме достъпа до градината :roll: и няма как сега точно. Другото му любимо нещо е да ходи на плажа, пак не е в пълна форма и там. Абе май ни се сърди, дето вика Светлана, заменихме му огромни поля с басейни за къпане и свобода с апартамент, градина си няма вече, освен това първите два дни го тормозихме с разни капки за уши и очи, абе всички мизерий на света му струпахме на веднъж. Сърди ни се. Жален ми е да го гледам тама ама се надявам скоро да му мине. Обикновено му трае цяла седмица.
За пореден път се обеждавам, че да си имаш Голдън не е като да си имаш обикновено куче... Затова и ги обичаме толкова много :)

Отговори