Моменти на отчаяние-има ли такива при вас? :)

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
lubomihaylov
Потребител
Регистриран: вт фев 12, 2008 9:35 pm

Мнение от lubomihaylov » пет сеп 24, 2010 9:38 pm

Здравейте!
Не споделяте на колко е Кари,но предполагам,че е малка.
Та като дребни е нормално да беснеят.Търпение му е майката и най-вече присъствие.Трябва да разбере кой командва парада.Иначе ако излиза навън?
Има едно прекрасно училище за Лабрадори и Голдън Ретривъри.
Идете там.Хората които са се ангажирали заслужават аплодисменти за старта ,който дават на малките.Полезно е вярвайте.Иначе ,четете тук.Питайте и ще намерите.

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » пет сеп 24, 2010 9:49 pm

Въпреки че сме говорили много по тези въпроси, ми е много тъжно че се отчайваш и това е супер грешно :( Аз знаеш по-добре от всеки те разбирам на моменти ми е адски трудно. Моя лиглио и до рев ме е докарвал,но само като го погледна знам че си заслужава и че трябва да се стегна и да проявявам търпение за да научи кой командва и кое е забранено. Вярвам че нещата при вас ще се оправят Кари е много малка още.
Изображение

MAX - Perpignan
Потребител
Регистриран: пет дек 04, 2009 2:52 pm

Мнение от MAX - Perpignan » пет сеп 24, 2010 10:19 pm

Търпение, търпение му е майката. При нас положението беше същото, понякога имаш чуството, че правиш една крачка напред и две назад, после нещата се подобряват, и после пак напред и пак назад. И мен Макс до рев ме е докарвал, понякога дори съм губила търпение, но с възрастта и много работа се кротна. Сега е на 2г и половина почти и слуша доста добре. Не мога да ти дам съвет, защото съм сигурна, че грешките са наши, осовено ако не ходиш на училище (като нас). Единственото нещо е постоянство. До ден днешен Макс супер много се отпуска ако не се занимаваме с него една две седмици, примерно сме решили, че вече си знае какво се иска от него. Не мисля, че забравят, просто решава, че тоя път номера може да мине. И ти ако си заета с нещо или просто точно тоя ден си имаш другио грижи, които мислиш за по-важни и номера наистина минава.
Не ти помагам, но поне да знаеш, че не си сама :)
Успех!!

Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Регистриран: съб яну 28, 2006 8:14 pm
Контакти:

Мнение от Чарли » пет сеп 24, 2010 10:41 pm

Моят съвет е да не се отчайвате! Работете, работете с Кари и й покажете, че не тя , а Вие сте водачите. Явно тя е от по-доминантните и до последно си държи на нейното да е. Сега откажете ли се, тя ще тържествува. Покажете й, че колкото и време и търпение да Ви коства ще отстоявате своите позиции. Сигурна съм, че всеки един от нас / вероятно има и изключения / е минал по този път с кучинка.
Мен лично само това ме притеснява.
Бяхме я научили да не се качва по дивана, е пак започна. И ако посегна да я сваля, насреща получавам ръмжене и зъбене, а понякога и опит за ухапване
Погледни този линк, мисля че може да почерпиш информация от него и дано има успех.
http://forum.dog.bg/topic/2945-%D0%B0%D ... %B8%D0%B5/
П.П. В началото Голди не слушаше никого от нас, всеки си й задаваше команди, каквито иска, а хайвана се беше шашнала какво да прави и за по-лесно не правеше нищо. Затова наложих забрана да се издават команди - в къщи само я лиготеха, а аз се заех с възпитанието. Когато вече беше поусвоила нещата запознах членовете на семейството при какви обстоятелства давам тази и тази команда. На какво съм я научила и т.н. Определете кой ще се занимава с обучението й, без намеса на другите членове - те нека да се забавляват с нея.
Не сме имали до сега проблем с доминантност, надявам се линкът да Ви даде насоки. Разбира се трябва да извлечете полезната за Вас информация, тъй като в повече случаи се обяснява за породи, които носят в себе си агресията.
Един цитат малко по-надолу в темата, който предполагам ще има ефект, но трябва както търпение, така и постоянство. Държите на своето и това е.
Какво ме притеснява обаче: Когато го вдигна, за да го пренеса /на този етап се налага b) /, той се опитва да се извърти и да ме захапе. Днеска дори ръмжеше сериозно при това, така че по-вероятно не е игра.
Не знам дали постъпих правилно, но го свалих на земята, търкулнах го по гръб и му говорих строго в тази му позиция, докато се предаде и спря да ръмжи. След това го пуснах и излязох от стаята, а малко по-късно го извиках и го погалих.
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

terious

Мнение от terious » ср окт 06, 2010 7:59 pm

Пет месеца са малко за да я оставяте отвързана навън. Някакъв по-рязък шум или нещо друго може да я уплаши до такава степен че д (а избяга и да ви е трудно да я намерите. Gryffindor беше описал подобно преживяване. Иначе за останалото си знаете вече - базовите команди всеки ден си ги повтаряте - установено е още от Павлов че кучето трябва да повтори едно нещо 42 пъти (отговорът на Вечният въпрос) за да премине от временната в постоянната му памет. И не вие да му показвате кой е шефа в къщи а цялото семейство - команди, третиране и т.н. трябва да са едни и същи.

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран: ср ное 09, 2005 10:40 pm

Мнение от Peter_Topsi » чет окт 07, 2010 9:50 am

Carina_ изцяло неправилен подход от ваша страна. Трябва да промените страшно много неща в отношенията си с кучето. Много ще е дълго да напиша всичко тук. Елате на училището и там ще ви бъде обяснено как трябва да подхождате.

t3ss
Потребител
Регистриран: нед окт 31, 2010 9:13 am

:)

Мнение от t3ss » нед мар 20, 2011 4:59 pm

Здравейте!
Аз съм от Велико Търново и тук не съм чула да има такова училище. Не знам и аз като Карина какво да я правя моята! Ако някой познава друг, който може да ми помогне по тези географски ширини :) Моля!

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » пон мар 21, 2011 3:23 pm

Използвам темата да попитам две неща.

Първо- как решихте въпроса с гризнето? При нас е безнадеждно, случвало се е цяла седмица нищо да не изяде, успокояваме се, започваме по-малко да внимаваме и резултат- изяжда нещо, при това ценно (например зарядно и камера за компютър). Напоследък е почнал да си сваля неща от холната масичка, което е недопустимо за мен- толкова се опитваме да го научим, че е позволено САМО това, което е на земята. Но не сме го хванали " в крачка", за да му се караме. Дали ще има ефект да качваме негова собствена играчка на масата и при опит да я вземе да казваме "не", или това само ще го обърка, тъй като играчкате все пак си е негова? Иска ми се да го оставяме сам в хола, а не смеем така, ще вземе да изяде лаптопите и телевизора...От масата поне не краде храна, но може би защото е висока- дано не е това, че не искам да е като с котка, да не смеем да оставим нищо на открито. Нали това е благословията на кучето, колко по-послушно и разбрано е. иначе играчки си има бол, поне десетина, когато се сещаме, ги крием и ги вадим след няколко дена, от време на време купуваме и нови.

Втори въпрос- пак сме на фаза "няма да се връщам на команда "тук". Имаше голям напредък, връщаше се дори когато се е заиграл с куче (!), но сега след почти всяка разходка се налага приятелят ми да вика и да чака доста дълго.Опитвал е номера с криенето- кучо се стресира, търси, като го намери се радва- но на другия ден пак изчезва.Даже 2-3 пъти е изчезнал от погледа му напълно и приятелят ми го е чакал 10тина минути да се върне. Като се върне, ходел настрана и гледал гузно- все едно очаква наказание, сиреч разбира, че това, което прави, е нередно. Плаши ме, че като се налага да го разхождат "бабите" другия месец, съвсем няма да се върне някой път...Освен да не го пускат от каишката, ама ми се струва много жестоко дълго време да е така...Възможно е да се захласва вече по миризми на женски кучета, но ми се струва малък още.

Та това са нашите два проблема за момента, не сме стигнали до отчаяние, но темата ми се стори подходяща :)

Потребителски аватар
magdalena
Потребител
Регистриран: съб окт 02, 2010 3:42 pm

Мнение от magdalena » ср мар 23, 2011 9:24 pm

Здравейте :)
korneliq мога да гарантирам, че гризането ще спре .. Мърфи е на 10 месеца и от около месец нито е разхвърлял нито е гризал нещо .. :wink: а наскоро четох някаква статия, че ако кучето гризе неща в къщи, това означавало че не ви вазприема като господари .. :roll: незнам доколко е вярно .. :roll: :roll:

и някой знае ли как да науча "ламята" да не яде буклуци от земята ?? защото на тази тема съм крайно отчаянаа .. :x :x
Изображение

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » ср мар 23, 2011 9:54 pm

И аз се включвам към въпроса с яденето от земята...Преди 2 дни си беше намерила умрял плъх и аз докато стигна до нея..не знам дали само си е играла или е погълнала някаква част :? После се набута в едно блато...да не ви казвам какво е там...хапна си и от него каквото намери...направо се видях в чудо.Едвам съм я хванала.А после звънях по лекари да питам какво да правя.Давахме кислородна вода и ни се размина нещо по-сериозно..Но оттогава не смея да я пусна от повода.Знам, че и това не е решение, но ме е страх какво ще е следващото, което ще се опита да погълне :? Наясно съм, че си е до порода и са такива..ядат всичко, което намерят, но все пак, ако имате някакви изпитани методи дали резултат-ще съм безкрайно благодарна.

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » ср мар 23, 2011 11:20 pm

Хм, и аз не знам. При нас е както всичко останало на периоди- понякога е послушен и не яде нищо, друг път изяжда всякакви гадости. Но като цяло ако е много гладен яде повече боклуци, въпреки твърдението, че нямало връзка между това. Според мен добро решение е да си вземете много вкусни лакомства- тя да знае, че при всяко идване ще получи нещо много вкусно- така ще се върти повече около вас и ще изпълнява команда "пусни". При нас това работи- наблюдвам го и като видя, че е задъвкал нещо- "пусни" и после награда.

Отговори