Моменти на отчаяние-има ли такива при вас? :)

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » съб мар 26, 2011 4:16 pm

Благодаря за съветите :)

Това с лакомстово съм го пробвала.В един момент изгуби всякакъв интерес към кашкавала и други подобни и не изпълняваше нищо навън.Купих й бисквитки и около 2 седмици беше най-послушното куче на света.Тях ги ползвам само за командата "ела" и ''плюй''.Докато не стана случката с двете бягства.. Явно си имаме една много капризна госпожица :D Номерът е в честата смяна на лакомствата.

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » нед мар 27, 2011 12:56 pm

Лакомствата постепенно трябва да се спират, недейте да й давате всеки път ;)
Освен лакомство кучето трябва да получава и едно голямо БРАВО всеки пък като награда. Търпение му е мъжката, всички сме минали по този път ;).
Избягвайте да викате кучето, когато не сте сигурни, че ще дойде: така само правите командата лесна за игнориране, ако момичето знае, че може и да не дойде - защо да го прави?
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
joro9
Потребител
Регистриран: пет дек 12, 2008 11:20 pm

Мнение от joro9 » нед мар 27, 2011 3:44 pm

Като собстеник на един често разсейващ се в изпълнението на командите голдън гледам като дам команда да не я повтарям и да тя да се изпълни от кучето . Всички са единодушни, че трябва да инвестирате много търпение и постоянство в обучението на своя четриног любимец, а резултатът ще ви радва и ще Ви убеди, че си е заслужавало.
Изображение

джеса
Потребител
Регистриран: пет апр 08, 2011 11:47 pm

Мнение от джеса » пон сеп 12, 2011 6:32 am

Джеса научи някои команди вече, но ги изпълнява когато поиска. Пускам я на поляната около нас 1 ч. сутрин и 2-3 часа вечер да бяга. Но вчера се видях в чудо. Докато пиех кафе на масата отвън, тя си намери другарче-помиярче и изчезна с него. Два часа я нямаше, после се прибра. Скарах и се, но сякаш нямаше ефект. Вечерта я пуснах, навря се в храсталаците, и след 5 мин вече се разхождаше в съседното място. Откачих направо. Сигурно е тръгнала да си търси дружката. И като я викам, въобще не идва. Едвам съм я хванал. Как да я накажа? Да я разхождам на каишка ли известно време? За да разбере, че така не може. А за яденето на боклуци си е номер 1. Викам, викам ама ядец. Въобще не ме слуша. А е на година и два мес. вече :(
Изображение

rufus
Потребител
Регистриран: чет юни 30, 2011 12:07 am

Мнение от rufus » пон сеп 12, 2011 4:04 pm

Аз като бях малък, много исках да играя футбол някъде и се дразних на нашите, когато се опитваха да ме приберат... От друга страна, обаче, много обичах баща ми да ме води на игрището и да играя с него.

Мисля, че при малките кучета нещата не стоят по различен начин. Според мен, те искат да им е интересно и определено им е приятно, ако някой човек се занимава с тях. С други думи, ако си играете с Джеса, то тя ще разбере, че е много готино да си стои при вас.

От друга страна, в конкретната ситуация какво се е получило... Джеса е отишла някъде да се забавлява и по едно време си казва "Ей... чакай да видя какво прави моят човек. Той е толкова готин, отивам при него." В същия момент, обаче, като се появи при нейния човек, който ѝ се кара, тя почва да си мисли, че в същност не е чак толкова гот.

Знам, че кучовците ни могат да ни носят неворятна наслада и удоволствие, но същевремено са удивителен стимул на раздразнение и напрежение. Според мен е въпрос да свикнете един с друг и да знаете, че винаги е приятно да сте заедно.

А и кучешкото училище помага много.

Потребителски аватар
arabia
Потребител
Регистриран: пон апр 06, 2009 9:03 am

Мнение от arabia » чет сеп 15, 2011 5:06 am

Нашата госпожица обича вафличките, и синковеца така я научи на много номера. С много малки парченца ...

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » пет окт 21, 2011 9:36 am

Ние сме доста далеч от отчаяние, но не намерихме друга тема, а не искам да правя нова...

Става въпрос за гризането на човешки вещи. Като малък имаше няколко изцепки с матраци, телефони и т.н., но после като че ли "улегна". Започнахме да го пускаме в хола, докато ни няма и се разхожда свободно навсякъде. Да, ама напоследък е почнал пак да гризе каквото му падне. Има винаги поне 3-4 играчки на земята, но той иска нещо "човешко", което се поддава на разпадане. Кучешките играчки, на които най-много пуха да извади,не са му интересни. Гумените пък изобщо не ги отразява.

И вчера стана малко лошо, тъй като изяде дистанционното на Близу, а то не е наше- взима се заедно с приемника и трябва да се върне при изтичане на договора. А и сега нямаме телевизия :lol: Айде, все ще се оправим с тях, но вече очаквам всичко да изчезнеа, а нямаме много високи етажерки, където да крием всичко.

Проблемът е, че се качва на леглото и дивана, но в наше отсъствие и няма как да му се скараме. За дистанционното му се карахме и му го показахме, той направи гузния си вид, но или не разбра, или напук на сутринта и малките остатъци от него бяха довършени :lol:

Някакви идеи как да му обясним кое е "позволено" и кое не? Като беше малък се опитах да го науча, че само играчките по земята са за гризане, но явно не съм успяла...И как като го прави винаги в наше отсъствие да го научим :roll: Давайте идеи...

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » пет окт 21, 2011 11:28 am

ние в списъка изгризани имаме:

- чисто новия ми notebook
- дистанционно
- компакт дискове
- няколко леви/десни обувки

Всичко това е изгризано, в случай, че се приберем след 18 и 30. Това ни е разрешеното време - толкоз. Ако закъснеем, а това естествено се налага, Роджър си отваря забранените врати и се почва - погром. Нищо не мога да направя, защото той ОТЛИЧНО знае, че е направил беля и те посреща по гръб на земята гледа виновно и скимти ...аз страшно се карам, мъжът ми два пъти повече, но не можем да го ударим Най-много да го хванем за врата и да му наврем муцуната в изгризаните остатъци обаче той започва да плаче, след него и сина ни ревва с цяло гърло "Оставете моето куче, ужасни хора, няма да ви бъда повече дете" Такива заплахи не ме трогват особено, обаче от пердах няма смисъл, кучето наистина прекрасно знае, че е направило беля. Лека полека погромите намаляват. Мисля, ще се израсте беладжийския период
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » пет окт 21, 2011 1:06 pm

ха ха, знам, че на вас не ви е било весело в тези моменти, но отстрани звучи много забавно и купонджийско положението :lol:

И ние не бием, само перваме понякога по муцуната и той се обижда много. Иначе това с гузния снишен вид ми е до болка познато. Даже снощи като го направи и запълзя по земята по-далеч от нас и извърна глава да не ни гледа, едвам се сдържах да не се разсмея :lol: Честно казано на мен не ми пука за изядените предмети, но все пак ме притеснява да е правило, тъй като някой път може да е нещо наистина важно (документи, паспорт).

Дано наистина е период, но ние сме вече големи- година и 3 месеца минахме, може би това е бунтарският пубертет :lol:

А че е наказание е възможно, и ние вчера бяхме закъснели. Но по-скоро го прави, тъй като след нормалния час иска разходка и му става скучно и си търси алтернативни занимания, не толкова като наказние. Знам ли ги, трябва ни кучешки психолог :lol:

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител

Мнение от Jolly Rodger » пет окт 21, 2011 2:43 pm

Роджо е на година и 10 дни. Празнувахме рожден ден с торта (пица) :wink: Горе долу са на една възраст с вашето момче.

Убедена съм, че реакция от наша страна винаги трябва да има, последния път мъжът ми го затвори на балкона за полвин час, защото белята беше опасна за самото куче и ние си изкарахме акъла, че можеше да стане сериозно произшествие - беше прегризал кабела на конвекторния радиатор, добре, че не е бил включен.

Познайте кой го спаси :wink: "Ела си Роджи, ще напуснем този дом и ще живеем в друг град - например Америка"

Предишното ни куче до към 1 година, година и половина вършеше абсолютно същите неща, че и по- страшно беше:
- свали на два пъти тапетите в антрето, изрови долния ред на плочките в банята, един рафт от книги отиде, по-дребните работи отдавна съм забравила.
Кротна малко към година и половина, а след 3тата вече съвсем не е правил бели в къщи. Така че не се тревожа особено - ще издържим. Просто важните неща - на високо там, където не може да ги стигне

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » чет дек 01, 2011 10:01 am

Още един въпрос относно командата "тук".
Напоследък оглушките са станали страшни. Ако души женска диря, или ако играе с друго куче, или ако....., просто не чува, може да се скъсаме да викаме, никакъв резултат. Знам, че не трябва да го викаме, когато може да не дойде, но нали това е идеята- да идва, когато трябва, а не когато е на 2 метра от нас и не се занимава с нищо...
Сега се чудим дали ако сменим думата за идване и започнем обучението отново, с лакомства, ще има ефект? Или не е добре да се сменя думата, понеже се обърква? Мислехме за някоя немска дума (не hier), която да звучи по-твърдо, а и да се ползва по-рядко и само от нас.
Знам, че трябваше да помислим по-рано за това, но предишното куче на приятеля ми е научено с "ела тук" и все така ни идваше командата...

В случай, че започнем обучението отначало, как предлагате да процедираме? Първо вкъщи, после на поляната, с лакомства всеки път ли? Да го викаме възможно най-често или обратното (чух и двете теории). Изобщо всякакви съвети за непослушни пубери ще са ни от полза :lol:
Хубавото е, че през декември се очертава да имам много свободно време да се занимавам с него, но искам да подходя правилно...

Потребителски аватар
Intenze
Потребител
Регистриран: вт мар 07, 2006 8:50 pm

Мнение от Intenze » чет дек 01, 2011 2:38 pm

Ние процедирахме със лакомства :) Вкъщи и навън. И след известно време лакомствата и врмето се отплащат ^^. С "тук" сме си я учили, не сме се мъчили с чуждици...ама на каквото и да я учихме - с лакомства и на често упражнения и така. (:

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител

Мнение от Jolly Rodger » чет дек 01, 2011 3:42 pm

Корнелия, къде се разхождате :lol: Да дойдем да си излеем мъката и стопани и кучета да се оплачат взаимно едни от други. Все едно за наш Роджо пишете.

Разходките съм ги поела изцяло аз, че таткото закъса с дискова херния. Сутрин имаме големи разправии. Чак награди въведох (дето се кълнях, че никога няма да развращавам кучето ) :oops: . Има ефект.

Според мен езика е абсолютно без значение. Ела тук си е и нашата команда. Като викна със страшния глас звуча като изпусната опасно луда. Разхождаме се с едно момиче с две кучета (хъски и австр. овчарка), тя наистина има страхотни умения за дресировка и аз преписвам ли преписвам :wink:

ПС
Незнам дали има значение, че в къщи голямо глезене пада... пък и още са малки де

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » чет дек 01, 2011 4:06 pm

Това момиче, с което се разхождате да не е Светла? :D Ани, май ще се окажете съседи и аз те съветвам да се присъединиш към тяхната групичка. А ние, които разчитаме само на себе си, ще се радваме да споделяте наученото ;)

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » чет дек 01, 2011 5:47 pm

Ами ние сме на поляните на младост 2. Вие да не би да сте на поляните на младост 4/Горубляне? Може да се съберем, особено ако вашият куч е неагресивен, че напоследък ни хапят и нападат дори и голдъни, а ние им търпим...(ние точно не де, Дейв търпи, ние се намесваме като стане лошо).

Идеята не е за езика, а просто дали да не почнем отначало с нова дума. Можеи да е "Пръчка" или каквото и да е дума на който и да е език :lol: Немските просто са по-звучни.

Не че пречи да почнем отначало със старата дума, просто се чудя кое е по-добре. А "тук" надалеч не звучи, много е късо, а с удължение на "ууу" то е много забавно :lol:

Отговори