Моменти на отчаяние-има ли такива при вас? :)

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
plamena_db
Потребител
Регистриран: чет юни 25, 2009 7:44 pm

Мнение от plamena_db » чет дек 01, 2011 5:53 pm

При нас няма никакъв ефект и наградки да имам. Има моменти /като тази вечер/, в които като извади дивия поглед и ми е ясно, че с нищо няма да мога да й заповядам да дойде при мен. Спазва дистанция от около 2 метра от мен, не се отдалечава повече, но и не идва наблизо да я хвана. Знае, че имам всякакви лакомства в джоба, но и това не я интересува, на 2 години и 5 месеца стана, но вече се отчаях, че няма да се кротнем. Разхождаме я сутрин около час, а вечер 1,5 -2 часа. В момента, в който се обърка и приближи, че да мога да я хвана, навежда виновно глава и виждам най-гузната физиономия на света. Вече не знам какво да направя, че да се наслаждаваме взаимно на разходките, а аз съм винаги на тръни какъв номер ще ми спретне. :(

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » чет дек 01, 2011 5:59 pm

Jolly Rodger написа: Ела тук си е и нашата команда. Като викна със страшния глас звуча като изпусната опасно луда.
хаха, това много ме изкефи. Аз свикнах покрай половинката, че страшният мъжки глас върши голяма работа и се мъча да го наподобя, но резултатът сигурно е трагико-комичен и хората си мислят същото и за мен :lol:

И нашият е много глезен. Вкъщи дисциплината е уж строга- не позволяваме на леглата да се качва, чака пред купата с команда, не му се дава от масата...Обаче такова гушкане и мачкане пада, вчера примерно си затворих очите, че се беше качил почти целия на дивана (без задните крака, ама тялото и предните и муцуната отгоре) за да го галят. Мъжът ми се размеква и започва едно чесане, мачкане, ако спре за секунда, Дейв му бута ръката с муцуна и иска още, ближе го, абе лигнята е пълна...

Вече съм се примирала, че него обича повече :lol: И повече слуша...

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » чет дек 01, 2011 6:09 pm

Ние пък имаме много комплексиращ пример на поляната...една прекрасна немска овчарка. Разхожда се по 3 пъти на ден, без нашийник дори. Команди не й се дават и не й се крещи. Само с поглед и името му той знае какво се иска от него и го изпълнява на 100%. Не играе с нашето куче, ако не му е разрешено. Ако пък прекали и му секаже, спира на секундата и започва да ходи в ред. Уникално куче, вероятно заради уникален собственик. Възпитавал го е май по методите на Цезар Милан.
Но и му отделя много време- 3 разходки по 2 часа са минимум за тях. Ние няма как да го разхождаме през деня. Не че се оправдавам.

Друг проблем ни е страхът- може ли да го е страх от други кучета така...Като ги види, спира и сяда и извръяа глава. Понякога лае, но само отдалеч. Страх го е дори от котката на сестра ми! А все пак очаквам като куче да ме пази някой път, ако се наложи... Или поне себе си да оправя с другите кучета...

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » пет дек 02, 2011 9:20 am

абе май училище му е майката ... убедена съм, че проблема е в мен, не в кучето.

Днес сутринта имах най-послушното куче на света ... идва си, сяда си, даже вървя до мен като по учебник - то бяха похвали, аплодисменти, овациии. Уви, знам, че утре все едно ще са го сменили ... Онзи поглед, за който и вие пишете въртоглавия като се появи ... крещи си, не ми пречиш

Гледам и аз чат пат Цезар Милан, използвам някои неща (напр. това с чукването по гърба, върши ми страхотна работа за вървенето редом). Абе ще се научим, няма как, толкова се стараем :lol: :lol:
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » пет дек 02, 2011 10:25 am

Ами как искате да идва кучето, като веднага ще го вържете, като дойде ?

Как да дойде, ако ще му се скарате, че не е дошло бързо?

Защо да идва, ако долавя заплашителни нотки в гласа ви ?

Какво по-интересно/приятно му предлагате от това, което прави в момента, за да дойде?

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » пет дек 02, 2011 11:47 am

аааа моля моля :wink:

аз го викам не за да го връзвам. За тръгване и връзване си имаме друг сигнал свиркане и се казва "Край Тръгваме". И тука нямам особени грижи ... тръгва човека

Обикновено го викам когато ми е прекалено далеч. И като дойде има аплаузи и награда... ся не сме експерти, ама и чак толкоз загубени не сме.

Основните ми проблеми са със "спри" и "пусни" (най-често хляба на гълъбите ) :oops:
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » пет дек 02, 2011 1:16 pm

Е явно според някои хора сме много загубени :D Никой не е казал, че си връзва кучето или че му се кара като дойде или пък че видиш ли му крещи и го заплашва само и само да дойде :roll: Но пък нали трябва да се покажем като по-големи специалисти, само защото ходим на кучешко училище... :)

Ани, моят съвет е да не сменяш командата. При нас имаше един период, в който по препоръка на треньор, решихме да сменим ЕЕееееела :lol: с "тук". А и честно казано ми беше неудобно да извивам като народна певица по поляните и хората да ме гледат странно :lol: Но за съжаление Кара не усвои новата команда, така че си останахме с предишата. Може да започнеш отначало обучението със старата. Мисля, че ще има по-голям ефект, отколкото ако я смениш. Но това е мое мнение :wink:

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » пет дек 02, 2011 1:37 pm

marin4eto_50 написа:Е явно според някои хора сме много загубени :D Никой не е казал, че си връзва кучето
и нас няма никакъв ефект и наградки да имам. Има моменти /като тази вечер/, в които като извади дивия поглед и ми е ясно, че с нищо няма да мога да й заповядам да дойде при мен. Спазва дистанция от около 2 метра от мен, не се отдалечава повече, но и не идва наблизо да я хвана.
Не броим Пламена за човек или просто така да се изкажем без много мислене?!

И каква е тази мания да се слагат думи в устите на хората, които не само, че не са ги казали, но не са имали такива идеи?

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » пет дек 02, 2011 1:47 pm

Грешката е моя, пропуснала съм детайлите в мнението на Пламена :) Въпросът обаче изобщо не е там. Има си хора, на които имам чувството, че им доставя удоволствие да си пишат мнения, в които да покажат, че все другия греши и не се държи добре с кучето си. А иронията и поучителният тон задължително присъстват всеки път. Ако на някой му е омръзнало да повтаря едни и същи неща и не му е до проблемите на другите, не е нужно да пише, само ей така,за да каже нещо. Разбрахме, че с въпросите си понякога сме досадни, но може просто човекът, на когото не му е приятно и му е омръзнало от едни и същи питанки, да подмине темата. Все някой ще се намери да ни посъветва и нас, по-новите и неопитни стопани :)

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » пет дек 02, 2011 1:57 pm

Аз лично не виждам никаква ирония в поста на Gryffindor, нито опит да се прави на велик или много знаещ или каквото и да е подобно.

Потребителски аватар
joro9
Потребител
Регистриран: пет дек 12, 2008 11:20 pm

Мнение от joro9 » пет дек 02, 2011 4:35 pm

Хората се опитват да помогнат, да дадат съвет - след това :twisted: Защо тогава питате , карайте като се знаете и готово. Няма да има обидени и неразбрани.
Изображение

Gryffindor
Потребител

Мнение от Gryffindor » пет дек 02, 2011 5:13 pm

По-горе написах някои от най-честите грешки, които се правят при викане на кучето, и които водят до неизпълнение на командата за идване, защото много хора се оплакват, че кучетата не идват.

И не скачайте веднага като ощипани, ами потърсете къде грешите.

На нашата поляна например има един джак ръсел, който аз викам и го предавам на стопанката му да си го върже. При мен винаги идва, а при нея много рядко. Защото тя като/ако го хване, обикновено го налага за това, че яде клечки, или поне му се кара. Много съм и обяснявал защо става така, но като й кажа, че го бие, тя всеки път подскача - ама как, аз толкова го обичам, как ще го бия, не е вярно. И само миг след това хуква да го налага за да си изплюе пръчката :-) То дребното обаче е хитро и пъргаво, та винаги й се изплъзва. И де факто всъщност тя наистина не го бие. Ама то не идва. (специално за маринчето уточнявам, че просто разказвам реална история, и не иронизирам никого).

plamena_db, според мен има нещо разрушено във връзката ви с кучето, то не ви се доверява.

Jolly Rodger, за пускане на хляба на гълъбите, или каквото там си е намерил, и когато е далеко от вас, е по-добре да пробвате с нова команда, различна от тази, с която да ви даде играчка (пусни). Нещо в смисъл на плюене. Писал съм няколко пъти по различни теми как се учи това, може в началото да изглежда безнадеждно, но с търпение може да се научи. Основната идея е в началото да сте наблизо, и в замяна на това, което е налапало кучето, да му дадете наградка. За да я вземе, то трябва да изплюе каквото има в устата си. За няколко месеца се учи.

За спирането. Пробвайте да вкарате в употреба най-лесната за едно куче команда - седни. Трябва добре затвърдена команда седни. Първо у вас, после навън. После трябва да се учи кучето да сяда и когато е далеч от вас. Първо на крачка от вас и когато ви гледа. За да можете да му помагате и с жест. После когато не ви гледа. Така лека-полека увеличавате дистанцията. Според мен най-лесно е кучето да бъде спряно от това, което върши с команда за сядане. Веднъж седнало, то вече е по-лесно за манипулация, защото вниманието му е върху вас. Може ако искате просто да отидете до него, може дори да му сложите повода, може пък и да го повикате. Вероятността вече седнало куче да дойде при вас е много по-голяма.

Позволявам си да давам акъл, защото имам натрупан някакъв положителен опит във възпитание и обучение на кучета.
Винаги съм имал желание да помагам, така че ако някой има нужда наистина от съвети, а не просто да си уплътнява времето, нека да ми пише на лични.

Потребителски аватар
plamena_db
Потребител

Мнение от plamena_db » пет дек 02, 2011 6:25 pm

Нещо ни куца и се опитвам да го изясня и изчистя.
Искам да я хвана не за я прибирам или да й прекратя играта, а за да стигнем до определеното за игра на кучета място. Имаме си едно заградено място, където ходим и играем с нея, след това искам да отидем до поляната при другите кучета, ей тогава ми прави номерата.
Съжалявам, че няма кучешко училище при нас, а вие сте ни много далече. Грешката е в нас, това ми е ясно, но аз търся варианти да я отстраня, ако някой може да ми помогне много ще съм благодарна :D

Gryffindor
Потребител

Мнение от Gryffindor » пет дек 02, 2011 7:07 pm

Дай повече подробности.

От вас излизате на повод и отивате до местото, където си играеш с нея, после я пускаш и после тръгвате към поляната с другите кучета? Кога е на повод, кога без, как си играете, правите ли си нещо като тренировки, колко често, ей такива неща.
Как точно протича една ваша разходка, че и ден дори :-)

Потребителски аватар
plamena_db
Потребител

Мнение от plamena_db » пет дек 02, 2011 7:36 pm

Разходката й с мен е всеки ден- вечерната разходка. От нас излизаме на повод, заграденото място на което ходим да играем е на 5 минути от нас. Там с влизането я пускам да потича и си играем - хвърлям й топка, фризби, няма никакъв проблем сама идва носи ми играчката. И в отределен момент след като сме си играли 20-30 минути тя пощурява, хуква с играчката в уста и не идва при мен. Не си мислете, че ходя и крещя след нея като пощуряла - вече по погледа познавам, че нямам шанс. Изчаквам тя тича около мен, но не идва на близо. Това се случва рядко, но все пак ни се случва и е доста изнервящо. Най-често се случва ако дойде и друго куче при нас на заграденото място и тя е с играчка, тогава си мисля, че не иска да си дели играчките с други кучета и затова го прави. А другото място, където се събират много кучета е на няма и 5 минути от това място, но понеже се намира в градската градина и минават много хора, затова гледам да е вързана на повод. Тя знае, че с това вързване не ни приключва разходката, защото при другите кучета играем още около половин час /ако се заиграе/ и след това ходим на една голяма разходка за около още половин час, там вече е винаги на повод, защото минават коли и не смея да я пусна свободно.

Отговори