Въпрос пишкане

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
max_golden_retriever
Потребител
Регистриран: вт авг 10, 2010 6:21 am

Въпрос пишкане

Мнение от max_golden_retriever » нед окт 03, 2010 11:55 am

Здравейте на всички
Ето и моята история:
Имаме ми голдънче на 4 месеца и малко, докато беше по-малък и трябваше да му свършат ваксините не излизаше и така да се каже пишкаше навсякъде(простено), веднага след като всичко беше наред и можеше да излизаме навън семейството ми и малкият заминахме на море и от тук започва историята:
След като се настанихме отидохме на морето на нашият му беше много интересно, малкият се изпишка и се започна с наградките и похвалите, че си е свършил работата навън след което се прибрахме в хотела,почивки, хапване и т.н - той си седи спокойно в стаята и когато го изведа навън и му кажа
- Хайде да пишкаме нашият си свършва работата и отново наградки, похвали-всичко което съм изчел тук го правя. Първата нощ пишна малко в стаята, но аз станах и му казах - НЕ, след което го изведох навън и отново се изпишка, от тук нататък за всичките 5 дни той веднъж не се изпишка в стаята, стискаше и чакаше да станем да се оправим и когато го изведа ООООООК отново. Следва най-интересното: Прибираме се у дома и мястото, което е определено да бъде неговото място(царство) нашият започва да си пикае в целият коридор- където спи, храни се, играе и т.н, но интересното е, че пикае по наколко пъти за един час. Когато го изведа малка разходка с мисълта да се изпишка и той го прави, но веднага щом се приберем веднага се изпишква.
Та въпросът ми е защо докато бяхме на почивката си правеше (дори може да се каже повече отколкото трябва за едно мъничко кутре), а когато се прибрахме пишкането е по всяко време и където му падне?
Ще ви бъда много благодарен за някаква помощ.
Изображение

Потребителски аватар
Макси
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 4:26 pm

Мнение от Макси » пон окт 04, 2010 12:17 pm

Много късно сте започнали да го извеждате. Няма значение кучето колко ваксини има и няма. Никой не е казал ЗАБРАНЕНО е да извеждате кучето. Ние с нашия Макс правехме така до 3-тата ваксина никакви игри навън, чак след нея, но си го извеждахме. И до 5 месец не се ли научи кучето на хигиенни навици, просто няма смисъл за по-натам. Макс не е правил нищо в къщи от 2-рия месец, началото на 3-тия (е изтърва се някой път, но е нормално).
Иначе постоянни разходки. На 1 час разходка и така.
Надявам се да съм помогнал и Успех.
Изображение

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » пон окт 04, 2010 12:23 pm

Макси написа:Много късно сте започнали да го извеждате. Няма значение кучето колко ваксини има и няма. Никой не е казал ЗАБРАНЕНО е да извеждате кучето. Ние с нашия Макс правехме така до 3-тата ваксина никакви игри навън, чак след нея, но си го извеждахме. И до 5 месец не се ли научи кучето на хигиенни навици, просто няма смисъл за по-натам. Макс не е правил нищо в къщи от 2-рия месец, началото на 3-тия (е изтърва се някой път, но е нормално).
Иначе постоянни разходки. На 1 час разходка и така.
Надявам се да съм помогнал и Успех.
Всяко куче, независимо от възрастта може да бъде научено на някакви хигиенни навици, а и не само.
Относно ваксините, има много голямо значение, особено като се има в предвид огромната популация на улични кучета, които малко или много разнасят разни болест, не за друго, ами просто нямат ваксини.

Това с постоянните разходки, също не е добър вариант, не всеки може да си остане в къщи за около 10-15 години за да извежда кучето през един час.
Добра работа върши и извеждането по едно и също време всеки ден.

Моето куче се изпускаше в къщи до осмия месец, сега може да стиска, ако се наложи и 24 часа.

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Регистриран: вт авг 11, 2009 7:25 pm
Контакти:

Мнение от gvpekov » пон окт 04, 2010 12:50 pm

Между 4 и 8 месец се научават да стискат от няколко часа до над 12 часа. Важно е да се създаде рутинно извеждане в точно определени часове или пък след точно определено действие ( хранене , игра или каквото и да е ). Има различни трикове като да се извежда всеки час , да се награждава, да се наказва, да се контролира водата и тн (ние и с двете кучета не сме бързали и ги оставихме сами да се научат да се контролират и между 7 и 8 месец спряха сами) - относно извеждането преди 3та ваксина всеки си преценява. По принцип се казва че може да излиза стига да няма контакт с други животни , защото болестите на тази възраст са много опасни . Според мен освен в собствен двор няма как да се разходи кучето без да има допир с други кучета , а и този 1 месец не е кой знае колко фатален => по-добре след 3та ваксина да се разхожда.
Георги Пеков
www.milinkamuk.com

If you think dogs can't count, try putting three dog biscuits in your pocket and then giving Fido only two of them. ~Phil Pastoret

Math is like love : a simple idea but it can get complicated.

Потребителски аватар
max_golden_retriever
Потребител

Мнение от max_golden_retriever » чет окт 07, 2010 5:20 pm

Съгласен съм с вас, но ако вземете предвид, че правим абсолютно едно и също всеки ден, а т.е след събуждане веднага отвън с думите "Хайде да пишкаме", след нахранване "Хайде да пишкаме" за да схване идеята и когато се изпишка Бравооооооо, наградка, погалване - всичко както е описано, но веднага щом влезем вкъщи и го оставя дори да си съблека якето или да се събуя връщайки се при него вече имаме голяяяяяма локвичка. Пробвал съм да не се събличам, а умишлено седя при него и го чакам, но той нашият си ме гледа толкова мило(все едно е единственото куче на света :D ) и не става нищо, но веднага щом вляза в стаята и се върна - вече споменах локвичкааааа.
Та в първият пост споменах, че мен ме озадачава това, че когато бяхме на тази почивка всичко си беше ОООККК, дори не можех да повярвам, че нещата се случват толкова бързо да не пикае вътре а да си чака да излезе и когато се завърнахме от почивката все едно не е моето куче. Повярвайте пробвал съм какво ли не, изчитайки всичко което е написано тук и по други форуми, но не става и не става, пишка си навън и когато се приберем отново.
Изображение

terious

Мнение от terious » вт окт 12, 2010 8:02 am

Поинтересувайте се в зоомагазините за спрей за неутрализиране на миризмите - вероятно миризмата от предишни пишкания също е един от факторите за тази реакция на кутрето. След като сте навън и си е свършил каквото трябва не бързайте да го прибирате а го разходете още. Ще се научи, трябва малко търпение и постоянство :)

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » вт окт 12, 2010 8:39 am

Има по-евтин вариант от спрея. Просто във водата, с която миете пода, сложете малко оцет. Вярно, апартаментът ще мирише известно време на салата, но ще се неутрализират миризмите.

Потребителски аватар
max_golden_retriever
Потребител

Мнение от max_golden_retriever » пон окт 18, 2010 6:47 am

Много благодаря Melina, поради причината, че сме на ламинат се чудех с какво да го обезмирися, но това много ще ми помогне и на мен ми мина това на ум, но не бях сигурен. Ще опитам непременно и ще пиша отново!
Желая хубав ден на всички ви.
Изображение

t3ss
Потребител
Регистриран: нед окт 31, 2010 9:13 am

здравейте

Мнение от t3ss » нед мар 20, 2011 4:49 pm

Виждам че е отдавна темата. Но...
имам същия проблем ( като на Карина). Моята е на 7 мес. почти. Ака навън, пишка вън и вътре. Пробвала съм всичко. Сменях препарата, с който чистя с такъв, който маха миризмите, смених подредбата на мебелите, така че там където от малка пишкаше, под масата, да не може и да е покрито. Тя пишка на др място вече. Крах се, имам двор и я пускам почти постоянно. Удрях я, навирах и носа в пишканото. Няма ефект. След като промеинх мястото на мебелите й, защото тя живее в отделна стая към двора, спря да пишка и ака за около седмица, сега и за 3 часа да я оставя опишква всичко. Намалих водата. Давам само след хранене. Не знам какво да правя. Отчаяна съм. Последното нещо, което мисля да направя е с клетка и да я затварям там вечер, за да се научи да стиска. Прави и други поразии, които също беше престанала да прави. А сега наново! Просто е ужасна и ме изкарва извън нерви. За седмица сякаш показа,че може да бъде идеалния ми приятел-куче, а после всичко наопаки. Помогнете ми!

Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Регистриран: съб яну 28, 2006 8:14 pm
Контакти:

Мнение от Чарли » нед мар 20, 2011 7:56 pm

marina kojuharova написа:Моля Ви,не удряйте кучето(знам,че сигурно не е силно,но все пак..),не го оставяйте гладно и не го затваряйте навън.То няма да разбере защо го правите.Само ще е нещастно.Имайте търпение.С женските кучета понякога е по-трудно с пишкането.Може би чисто физиологически.Неприятно е,но това не е начина.Оставяйте кучето,щом имате двор,навън по-дълго през деня,ако е хубаво времето.Хем ще се наиграва.Имате голям коз с двора-ползвайте го.Така би трябвало да намалеят белите.Ако на такова мрачно и дъждовно време го затворите навън(особено нощем)може и да се разболее.Голдъните болезнено обичат хората и кучето ще страда изолирано.Прибирайте го задължително.Търпение и само търпение,както бе казал един герой.
Всичко е до куче, някои се научават и спират да пишкат и акат вътре до 6-тия месец, други до 8-ми, трети до 9-тия и т.н. Никое куче не обича да си цапа там, където живее. Просто му е по-трудно да устисква. Търпение, въоръжете се с него. Не мисля, че трябва да подхождате по такъв краен начин, както описвате, лишаване от храна, затваряне в клетка навън и т.н. Имайте малко повече търпение. И в никакъв случай не удряйте животното. Приемете нещата по този начин - опитайте се да обясните на едно едногодишно дете да не се напишква в памперса - не можете. То ще си пишка там, докато вие го приучите на това и докато израсне. И да набиете бебето какво ще разбере то, единствено ще го стресирате. Затова бъдете по-търпеливи към любимеца си, след време ще ви върне любовта и търпението :)
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран: ср ное 09, 2005 10:40 pm

Re: здравейте

Мнение от Peter_Topsi » пон мар 21, 2011 12:38 pm

t3ss написа:Виждам че е отдавна темата. Но...
имам същия проблем ( като на Карина). Моята е на 7 мес. почти. Ака навън, пишка вън и вътре. Пробвала съм всичко. Сменях препарата, с който чистя с такъв, който маха миризмите, смених подредбата на мебелите, така че там където от малка пишкаше, под масата, да не може и да е покрито. Тя пишка на др място вече. Крах се, имам двор и я пускам почти постоянно. Удрях я, навирах и носа в пишканото. Няма ефект. След като промеинх мястото на мебелите й, защото тя живее в отделна стая към двора, спря да пишка и ака за около седмица, сега и за 3 часа да я оставя опишква всичко. Намалих водата. Давам само след хранене. Не знам какво да правя. Отчаяна съм. Последното нещо, което мисля да направя е с клетка и да я затварям там вечер, за да се научи да стиска. Прави и други поразии, които също беше престанала да прави. А сега наново! Просто е ужасна и ме изкарва извън нерви. За седмица сякаш показа,че може да бъде идеалния ми приятел-куче, а после всичко наопаки. Помогнете ми!
Горкото куче

Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Регистриран: съб яну 28, 2006 8:14 pm
Контакти:

Мнение от Чарли » пон мар 21, 2011 12:48 pm

Да помогнем на стопанина, а оттам и на кучето.
И аз навремето въпреки желанието ми всичко да е както трябва правих грешки, но благодарение на форума и на всички, които помагаха и даваха съвети научих много неща. Сега вече кучетата ни са големи, но всеки е минал по този път и най-малкото може да даде пример и съвет от личен опит.
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

Потребителски аватар
Олеся
Потребител
Регистриран: съб яну 22, 2011 6:37 pm
Контакти:

Мнение от Олеся » пон мар 21, 2011 1:11 pm

Да попитам и аз,как трябва да реагирам като видя че тя е клекнала да се изпишка вкъщи?Милата е толкова нежна и чувствителна,че ме е страх да й се скарам,иначе сега като я хвана,пляскам с ръце,от звука тя спира да пишка, хващам я и я изкарвам навън,ама тя почва да играе и забравя че й се пишкало.Другия проблем при нас е че като излезем на разходка,тя ака на полянка,ама пишкане държи до вкъщи и като се приберем върши си я тази работа в хола,вече мих с оцет,с тризон за да убия миризмата ама не помага,купих и "STOP INDOOR",но и той не помага.И наградки й давам ако се изпишка навън и хваля я,обаче това че се изпишква навън много рядко се случва.Пробвах да я чакам до последно,но има и такива моменти че я чакам по 3 часа,а ефекта никакъв,тя се наиграе,изака се,умори се се и ляга да почива на тревичка милата и както казах горе ,носи пиш вкъщи. :(
Изображение

Отговори