Вече не се издържа помагайте !!!!!!

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Reni4ka
Потребител
Регистриран: пон юни 09, 2008 7:13 pm

Вече не се издържа помагайте !!!!!!

Мнение от Reni4ka » пон окт 04, 2010 1:27 pm

Бари ще стане на 9 месеца ,а характера му е отвратителен как ли не сме опитвали да го възпитаме ,но той не подлежи на дресиране. Никога каквото и да направя както и да се държа и да го викам никога не се връща на команда ела ,а точно обратно бяга на където си поиска. преди беше бебе ама сега вече не се търпи той е 30 кг. сърди се хапе става агресивен , а уж е умен. Инъче знае седни, стани, легни , дай лапа. Но командата Ела не я изпълнява ,никога каквото и да става .Отчаяна съм , помагайте
Изображение Изображение

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » пон окт 04, 2010 1:32 pm

Препоръчвам ви да си купите дълъг повод и да започнете с обучението от начало.
Също така трябва да му изясните и кой е шефа.

Ето малко за четене http://forum.dog.bg/topic/2945-%D0%B0%D ... %B8%D0%B5/

Inkas
Потребител
Регистриран: пон мар 01, 2010 6:03 am

Мнение от Inkas » ср окт 27, 2010 4:26 am

Реничка, не се притесявай. И Рекс е на толкова ама и той е същия. Само, че той не хапи и като му кажа "Ела" уж идва ... ама доста се колебае.

Потребителски аватар
magdalena
Потребител
Регистриран: съб окт 02, 2010 3:42 pm

Мнение от magdalena » ср окт 27, 2010 8:40 pm

за проблема с "ела" си вземете дълъг повод и както да кажем си седи вземете малко храна и го викаите ако дойде брабо и му дажате лакомството ако не иска да идва го издърпвате до вас и пак му го даите .. моят дивак също не идваше при мен но така се научи :wink: надявам се да ви помогнах с нещо :wink: :wink:
Изображение

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » съб окт 30, 2010 6:16 pm

Дарина е побъркала всички вкъщи!
Бяга, лае по всеки, не слуша ...
Точно се чух с майка ми и направо не знам какво да и кажа да прави, качила се е на главите на цялото семейство + тези на съседите!
Прескача оградата, която бе сложена специално за нея, прескача парапета, които също бе сложен, за да възпрепядства нейното излизане, изкопала е дупка под оградата, прегризала е мрежата на оградата ... Някой от вас чувал ли е за куче което скача в контейнери? Е аз сега чух! Вчера сутринта отново я е нямало вкъщи, баба ми я намерила в контейнера до нашия двор, след като я пуснала от там, Дари влезнала в съседния и отново капака я затворил вътре ...
Лае по всеки - мъжки с деца, възрастни хора, страх ни е че някои ще я отрови, ако го уплаши повече!
Слага ли й наморник, отново оправяли оградата, извеждат я по 2 пъти на разходка ( когато успеят да я хванат вкъщи ) яде повече от Рей, (все си мисля че не би имала причина да обикаля кофите), но тя продължава да скита из целия квартал...
Аз не знам какво да им кажа да направят... Помагаите моля ви, на какво мислите се дължи това хипер активно поведение, как може да я контролират?
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
lubomihaylov
Потребител
Регистриран: вт фев 12, 2008 9:35 pm

Мнение от lubomihaylov » съб окт 30, 2010 6:53 pm

Питай Пепи и Ели.А за овчарките(май беше такава) може би Краси/Красини!

Отговори