Най-подходящата храна за Голдънчето ;)

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
kostadinoff
Потребител
Регистриран:съб яну 08, 2011 12:53 pm
Най-подходящата храна за Голдънчето ;)

Мнение от kostadinoff » пон яну 17, 2011 4:46 pm

Здравейте! :) Много ми е интересна тази тема,въпреки че търсех с търсачката и не намерих нищо с такава тематика.Та интересно ми е не перфектната храна,а коя ще задоволи кученцето в различните периоди,през които преминава (бебе,тийнейджърче,улегнало и старо).Искам да знам като е малко кученцето с каква храна трябва да се храни (Роял ? ) и другото което искам да знам.Купувах преди на Йорк (хъски) Дарлинг на Пурина.Много я обичаше.Искам да знам тя пълноценна ли е за Голдънчето ?

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран:нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » пон яну 17, 2011 5:57 pm

Търсете храна висок клас за малки кученца от големи породи. Иначе Royal Canin и Eukanuba имат специализирани серии за голдъни. Friskies, Pedigree и подобни са много нисък клас храни и не са пълноценни. Гледайте състава на храната, когато е 3% месо и останалото зърно ясно че няма как да е полезна. А това колко я харесва и яде не е критерии, защото евтините храни обикновено са силно овкусени и имат последствия в бъдеще. В тези теми е писано по въпроса:

http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=1361
http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=1295
http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=60
http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=1519
Изображение

kostadinoff
Потребител
Регистриран:съб яну 08, 2011 12:53 pm

Мнение от kostadinoff » пон яну 17, 2011 5:59 pm

Мерси за информацията и линковете към темите,а относно моята тема,моля да бъде заключена,изтрита или каквото преценят модераторите ;)

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран:ср ное 09, 2005 10:40 pm

Мнение от Peter_Topsi » пон яну 17, 2011 11:54 pm

Както вече съм писал неведнъж, за нас и нашите кучета има две храни - Хилс и всички останали

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран:вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » ср мар 23, 2011 8:44 pm

Здравейте и от нас - новаци сред собствениците на голдъни, но стари пущки сред кчелюбителите.
От както се помня живея с куче - първо пудел, последван от кокер, а сега - Веселия Роджър :)
Май защото почвам да остарявам, с всяко следващо куче напълно превъртам на тема здраве, така че настоящия ми 5 месечен мърльо яде само и единствено Екануба или РоялКанин ... пробвахме и Хилс, но й се цупи и не я иска
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Потребителски аватар
IKKbg
Потребител
Регистриран:нед юли 13, 2008 9:46 pm
Контакти:

Мнение от IKKbg » чет мар 24, 2011 8:10 am

Maxi junior - едри породи /26-45кг, 5-15 месеца/ - RoyalCanin

Junior Lamb & Rice - за кучета от 4 до 15 месеца - на Belcando

нашето куче го храним с Belcando и сме страшно доволни, няма проблеми със здравето. Препоръчвам ви втората храна.
[ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран:нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » чет мар 24, 2011 10:12 am

Аз ви препоръчвам Нутрам и ние минахме през много марки, но само тя ни устройва като качество и като цена.
Изображение

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Регистриран:вт юни 17, 2008 6:18 am
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » чет мар 24, 2011 10:38 am

А защо искате да сменяте Royal Canin и Eukanuba?

Потребителски аватар
Ushko
Потребител
Регистриран:ср апр 06, 2011 8:25 am
Контакти:

Мнение от Ushko » нед апр 10, 2011 9:57 pm

Jolly Rodger написа:Здравейте и от нас - новаци сред собствениците на голдъни, но стари пущки сред кчелюбителите.
От както се помня живея с куче - първо пудел, последван от кокер, а сега - Веселия Роджър :)
Май защото почвам да остарявам, с всяко следващо куче напълно превъртам на тема здраве, така че настоящия ми 5 месечен мърльо яде само и единствено Екануба или РоялКанин ... пробвахме и Хилс, но й се цупи и не я иска
Според мен Роял Канин е най-добрата! Пробвахме и с Проплан, и тя му харесва. Хилс само я души и не я иска. Явно и на него не му харесва...

Skipar
Потребител
Регистриран:съб ное 13, 2010 7:46 pm

Мнение от Skipar » пет юни 03, 2011 2:26 pm

Lenard написа:Аз ви препоръчвам Нутрам и ние минахме през много марки, но само тя ни устройва като качество и като цена.
Ние също сме на Нутрам,и сме много доволни!!!Наистина като качество и цена е най-добра :D

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран:вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » пет юни 03, 2011 4:44 pm

И ние сме на Нутрам и сме доволни. :)
ИзображениеИзображение

Отговори