Пишка кръв

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
max_golden_retriever
Потребител
Регистриран:вт авг 10, 2010 6:21 am
Пишка кръв

Мнение от max_golden_retriever » вт май 17, 2011 9:53 am

Здравейте на всички.
След търсене в сайта не успях да намеря нищо и затова питам вас, тези които разбирате повече от нас незнаещите.
Имам много конкретен въпрос - нашият MAX до преди 2 седмици му готвехме у дома храна с даване на необходимите му витамини смесени заедно с храната, поради причината, че не искаше да яде сухата храна. Но преди 2 седмици решихме да му вземем Роял канин и по съвет на продавача каза точно(ориентировъчно) по колко да му даваме на ден. На следващият ден излизайки да пишкаме видях, че пишка кръв, стреснат от ситуацията веднага му спрях гранулките и пак му сготвихме, след 2 дни следене нямаше никакъв проблем. Отново след това въпреки че всички казват, че роял канина е най-добрата, реших да му взема Фрискис. Е отново същият резултат.
Въпросът ми е кратък - Ако не съм му взимал хубава храна може да кажете: -Ти си взел най-гадната!; Но в моя случай пробвам с най-доброто и нещо по-ниско като качество, но имам един и същи проблем.
Не че ми е проблем да му готвя, но при положение, че вече яде гранулките и може, защо да не си го позволя, но притеснението е ясно.
Питах във ветеринарната клиника и ми казаха, че не би трябвало да има проблем, но....; Някой би казал - Щом няма проблем с домашно сготвеното, готви му.
Но мен ме притеснява защо започва да пишка кръв?
Ще съм Ви много благодарен ако някой е имал такъв проблем или има някакво становище да помогне.
Изображение

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран:нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » вт май 17, 2011 10:05 am

Заведете кучето на лекар!

Занесете урина за изследване и направете ехограф. Не е нормално от суха храна да пишка кръв!

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Регистриран:вт ное 22, 2005 10:52 am
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » вт май 17, 2011 1:08 pm

Как може да видиш кръв в урината и да го свържеш с храната!?!? За в бъдеще- видите ли да изтича от което и да е място кръв от кучето- ВЕДНАГА ПРИ ВЕТЕРИНАР!!! Освен при разгонено женско куче и придружаваящото кървене от вулвата, което и да е друго кръвотечение- НЕ Е НОРМАЛНО! Аз ви съветвам да отидете в някоя от големите ветеринарни клиники, където имат нужното оборудване, за да ви направят всички необходими изследвания! Сигурна съм, че гранулите не са причина за кървенето! Информирайте ни за диагнозата, която са ви поставили! Ще бъде полезно!
GOLDEN RETRIEVER AGILITY TEAM
Изображение

Потребителски аватар
max_golden_retriever
Потребител

Мнение от max_golden_retriever » вт май 17, 2011 1:14 pm

Как може да видиш кръв в урината и да го свържеш с храната!?!? ->> Разбира се, че ще го заведа на ветеринар, то е ясно. НО КАК ЩЕ МИ ОБЯСНИШ - ЯДЕ ГРАНУЛКИ ИМА КРЪВ, СПИРАМ ГИ НЯМА!!!!!!!!!!!!!!
Изображение

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител

Мнение от eli i maxi » вт май 17, 2011 1:19 pm

Това ще ти го обяснят лекарите!

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран:нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » вт май 17, 2011 3:38 pm

Възможно е да има проблем с бъбреците, затова проблемът да се проявява с гранулите :roll: Но това в сферата на гадаенето...Заведете го на лекар!

Кръв в урината, хематурия

Ако забележите кръв в урината на вашето куче (хематурия), заведете го на лекар още същия ден - това може да е признак за сериозно състояние.

Какви са причините за появата на кръв в урината

Медицинските причини за появата на хематурия включват:

* Травми;
* Тежко възпаление на отделителната система;
* Камъни в бъбреците или пикочния мехур;
* Отравяне с кумаринови отрови за мишки, какъвто е варфаринът;
* Автоимунна хемолитична анемия;
* Тумори на половите пътища.

http://www.evropea.com/medicina/istinsk ... D0%B5.html
Изображение

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » вт май 17, 2011 5:20 pm

И двете сте ме изпреварили... но да- и аз свързвам гранулите с бъбреците.. Но както и да е! Не гледай сам да разбереш първо от какво е, а остави лекарите да остановят на какво се дължи!
P.S. Няма нужда да пишеш с големи букви в червен шрифт! Аз ги виждам и без тях... Аз съм написала най-важното с червени букви, за да могат бъдещи такива случаи да реагират адекватно и навреме! Какво ти казаха докторите все пак??
Изображение

Потребителски аватар
max_golden_retriever
Потребител

Мнение от max_golden_retriever » вт май 17, 2011 9:23 pm

Здравейте,
след като писах, веднага след това отидох до ветеринарната клиника и обясних на лекаря за моята ситуация, му направиха ехография и нищо му нямаше, за пишкането не успях защото нали се сещате - :) молих му се, молих му се но не пожела да пишка и в края на краищата и лекаря ми каза да му готвя и след една седмица пак да му дам гранулки и ако се появи същият проблем тогава да отида отново и той нямал обяснение защо се получава. Попита ме да не съм му давал в повече и да съм го претоварил, но яз му обясних, че му давам около 380 на ден за 3 хранения и това беше.
Повярвайте ми нямам идея какво става.
Изображение

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител

Мнение от eli i maxi » вт май 17, 2011 9:28 pm

пригответе си дълбока правоъгълна пластмасова кутийка, утре сутринта като излезете с кучо, който трябва да е на повод, му вземете урина, като се нагласи да пиша, подлагате кутийката и готово, може да пресипете съдържанието в нещо с капак - по-удобно е за пренос. Тази урина трябва да се занесе до 60 мин. след взимането.

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран:вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » чет май 19, 2011 3:42 pm

за да не правя реклама на конкретна клиника - има 3 такива в Сф, отидете при ветеринари, където правят лабораторни изследвания на място. Направете пкк и биохимия задължително и го заведете при опитен ехографист. Ако искате пишете ми на лични, пак за да не правя реклама

успех
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » пет май 20, 2011 10:17 am

Ние във форума не рекламираме доктори и клиники по този начин за който говорите, но никога не си пестим имената на най-добрите специалисти, независимо къде се намират- дали в България или извън нея!
Преди 8 години, когато взех Ашли, докторите бяха под сякаква критика! Да не говорим, че нямаше НИТО ЕДНА клиника! Едни долнопробни гаражчета и доктори с опит само във ваксинирането, меренето на температура и некадърно изстискване на анални жлези. Вече се знаят специалистите в различни направления- очи, вътрешни болести, хирургия, дисплазия и т.н и т.н... Ясно е, че един доктор не става за всичко! А това, че направиха толкова хубави и добре оборудвани клиники е повече от чудесно! Ако искате да споделите добро или лошо мнение за някой д-р, според мен ще бъде полезно за всички! Което в никакъв случай не означава, че един доктор направил лошо впечатление на някой, не е най-добрия д-р за друг, чието куче е спасил или излекувал!
Изображение

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител

Мнение от Jolly Rodger » пет май 20, 2011 2:43 pm

ами беше ми неудобно :oops:

Централна Ветеринарна Клиника и Син Кръст са двете клиники от които аз лично от опит съм много доволна за:
- 24 часова помощ и
- всички видове лабораторни и рентгенови изследвания на място, веднага и с ветеринарни реактиви.

Иначе се доверявам на преценката и хирургията на д-р Димов и д-р Тейче от Бес Вет. Когато Хъки се разболя, отидохме в ЦВК в неделя в два след обяд и всички изследвания бяха готови за 3 часа. Там обаче не можаха да определят точното местоположение на тумора, макар че гледаха Хъко 30 минути на ехограф (беше много гадно). Много коректно обаче и според мен професионално постъпиха, когато казахме, че Димов е нашият лекар, зявиха, че по тяхно мнение той е най-добрият хирург в София и е добре за кучето ни да оперира той. Така и направихме. За съжаление тумора беше дал разсейки навсякъде .... айде пак ревнах

Когато пък Роджо беше заподозрян в изяждане на гирлянд и играчка - Димов ни прати на изследвания в ЦВК и оттам с резултатите се върнахме при него. Той свали обвиненията от невинното Роджи :wink:

За мен извода е:
- изследвания ЦВК и Син Кръст
- диагностика и хирургия - Бест Вет

ПС
Гледам куче от 25 години (майкооооо колко съм дърта вече) :lol:. Права сте, на времето не можехме да си помислим за вет. клиника. Но тогава наш доктор беше Иван Попов, за който горчиво съжалявам че изостави докторлъка. Поне ни остана приятел :))))
Последна промяна от Jolly Rodger на пет май 20, 2011 2:47 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител

Мнение от eli i maxi » пет май 20, 2011 2:46 pm

Мое лично мнение, получено покрай доста опит е, че в голяма част от случаите е по-добре кръвните изследвания да се правят в човешки лаборатории.

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител

Мнение от Jolly Rodger » пет май 20, 2011 2:49 pm

не знам ... сигурно сте права, но понякога е въпрос на време и тогава вет.клиниките са по-добрия вариант, защото иначе даваш кръв сутрин, докато го занесат, резултатите получаваш най-рано след 24 часа

абе да не се налага ...

Отговори