Разходки под дъжда

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Raven
Потребител
Регистриран: пон юни 06, 2011 11:44 pm

Разходки под дъжда

Мнение от Raven » пет окт 14, 2011 10:26 am

Има ли някакъв шанс кучето да се простуди в това мокро и гадно време ?
Аз на Кера съм и намалил разходките на 30-40 мин. защото става вир вода ( например вчера ) . При вас как е ?

Cloud
Потребител
Регистриран: чет сеп 08, 2011 1:19 pm

Мнение от Cloud » пет окт 14, 2011 12:27 pm

Аз, например, моето си го изкарвам в това време..е разбира се не ако вали пороен дъжд, но мисля, че не е проблем. :)

Потребителски аватар
ina_bg
Потребител
Регистриран: пон окт 10, 2011 3:04 pm

Мнение от ina_bg » пет окт 14, 2011 12:35 pm

Аз обмислям да купя дъждобран, но нямам идея дали ще изтърпи или ще го изяде на момента. :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Dessi199
Потребител
Регистриран: пет яну 22, 2010 2:34 pm

Мнение от Dessi199 » пет окт 14, 2011 12:57 pm

Не знам - по мое наблдение, на голдъните страшно им харесва да са мокри - дали от дъжд, дали от море, дали от блато - все им е едно. Проблема с дъжда е основно за нас. Лично аз си разхождам Фрея и в най-поройния дъжд и не съм забелязала да и е студено или да се противи от това, че е мокра - напротив! Дори върви нарочно в образувалите се реки и ляга във всяка достатъчно дълбока локва :D

Потребителски аватар
joro9
Потребител
Регистриран: пет дек 12, 2008 11:20 pm

Мнение от joro9 » пет окт 14, 2011 4:08 pm

ina_bg написа:Аз обмислям да купя дъждобран, но нямам идея дали ще изтърпи или ще го изяде на момента. :lol:
Дъждобранът ще ви помогне да се приберете с по-чисто куче след разходка в дъждовна време. При недостига на време сутрин, Лъки го почиствам за 10 мин. когато му сложа дъждобран. Иначе се прибира като джип след офроуд състезание.
Изображение

Потребителски аватар
ina_bg
Потребител
Регистриран: пон окт 10, 2011 3:04 pm

Мнение от ina_bg » пет окт 14, 2011 4:51 pm

joro9 написа:
ina_bg написа:Аз обмислям да купя дъждобран, но нямам идея дали ще изтърпи или ще го изяде на момента. :lol:
Дъждобранът ще ви помогне да се приберете с по-чисто куче след разходка в дъждовна време. При недостига на време сутрин, Лъки го почиствам за 10 мин. когато му сложа дъждобран. Иначе се прибира като джип след офроуд състезание.
Точно това ми е идеята, защото в това време си е почти къпане, всяко почистване след разходка...
Изображение

Потребителски аватар
silviya
Потребител
Регистриран: чет май 12, 2011 6:18 pm

Мнение от silviya » пет окт 14, 2011 7:06 pm

Марли първия път като излезе на дъжд го беше много страх и се катереше по мен да го гушкам, сега като порасна малко вече не се катери, но само се тръска и е много неспокоен,бърза да си свърши работата и да се прибира.Дали с времето ще свикне или да купувам дъждобран и да избягвам разходки в лошо време?

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Регистриран: вт авг 11, 2009 7:25 pm
Контакти:

Мнение от gvpekov » нед окт 16, 2011 4:06 pm

след време ще се кефи на дъжда и още повече ако има кална локва
Георги Пеков
www.milinkamuk.com

If you think dogs can't count, try putting three dog biscuits in your pocket and then giving Fido only two of them. ~Phil Pastoret

Math is like love : a simple idea but it can get complicated.

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » нед окт 16, 2011 9:12 pm

gvpekov написа:след време ще се кефи на дъжда и още повече ако има кална локва
... а след още повечко време ще започне да заобикаля или прескача локвите, както да гледа по-бързо да си свърши нуждите и да дърпа към дома, бягайки от дъжда.

Минали сме вече всички фази.

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » нед окт 16, 2011 9:15 pm

Красен написа:
gvpekov написа:след време ще се кефи на дъжда и още повече ако има кална локва
Красен написа:... а след още повечко време ще започне да заобикаля или прескача локвите, както да гледа по-бързо да си свърши нуждите и да дърпа към дома, бягайки от дъжда.

Ние сме постоянно в тази фаза.Започвам да се чудя голдън ли е, не е ли... :D :wink:

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » нед окт 16, 2011 9:18 pm

В коя от двете, че нещо сте дали два противоречащи си цитата...? :lol:

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » нед окт 16, 2011 9:24 pm

Красен написа:... а след още повечко време ще започне да заобикаля или прескача локвите, както да гледа по-бързо да си свърши нуждите и да дърпа към дома, бягайки от дъжда.

Ние сме постоянно в тази фаза.Започвам да се чудя голдън ли е, не е ли... :D :wink:[/quote]

bari7007
Потребител
Регистриран: съб яну 24, 2015 2:08 pm

Мнение от bari7007 » нед фев 01, 2015 6:56 pm

има найлонови дъждобрани и не са скъпи. нашият го взехме за 13лв. и трябва да ви кажа че върши много добра работа. Пази гърба и гърдите.

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » нед фев 01, 2015 7:02 pm

99% от кефа на голдъните е да се намокрят и накалят. Такава им е породата. Има си изключения, разбира се, но може да се каже, че любовта към водата им е породна характеристика. Ако ви мързи да го миете, разбира се, тогава дъждобранът е опция :)

Отговори