Агресивност

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
lusi4ka
Потребител
Регистриран: нед яну 22, 2012 9:49 am

:)

Мнение от lusi4ka » вт апр 03, 2012 2:53 pm

Аз искам да се похваля с доста голям напредък.В къщи вече е доста послушен,явно разбра,че АЗ командвам :) .Имахме проблем с разходката не иска и не иска да върви или се дърпа напред,или пък сядаше и неще да върви.НО взехме си строг нашийник и му го сложихме на обратно (много ми е жал,има страшно големи пирони ли как се казват..) и понеже той се затяга като върви и го души,вече му идва на акъла,че трябва да върви до мен.Доста ме беше страх да го разхождам след като ме влачи пред блока :D , но вече съм много по спокойна :P .Много е послушен вече миличкият ми.Само дето днес е направил голяма беля... - изкопал си е огромна дупка до входната врата,(до като спах) и като ставам... мазилка из целия апартамент... :shock: , някакъв студиопор .... ужас.Почистих,сега трябва да замажем иии готово.

danielamarinova1998
Потребител
Регистриран: вт яну 24, 2012 10:32 pm

Мнение от danielamarinova1998 » вт апр 03, 2012 7:13 pm

И ние слава Богу вече имаме напредък. Днеска на разходката е послушен не се дърпа толкова. Хапе ме ама леко и като му кажа "Не" се кротва. Днеска на разходката почна да "качва" едно мъжко кученце и чак се изумих и веднага го дръпнах :D :D ама то онуй малкото не спря след нас да ходи. Благодаря Ви за съветите много!!! Най-накрая и моя кучо ще стане послушничък :lol: :wink: Обаче неще и неще с тез боклуци от земята, не ги пускааа :evil: днес една мокра кърпичка налапа от земята навън, обаче го хванах и я изкарах.
На какво мнение сте за строгия нашийник (да знам дали да му вземем)?

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Регистриран: вт авг 11, 2009 7:25 pm
Контакти:

Мнение от gvpekov » вт апр 03, 2012 7:20 pm

След месец, два ще свикне и кожата на врата му ще загрубее и ефекта ще изчезне (поне преди много години това се случи с овчарката ни) :) всичко е до това как да накарате кучето да ходи до вас и ако се наложи корекция как се прави тя. :) Ако не може да ходите на училището може да ми пишете на лично съобщение да се опитам да дам някой съвет (има и доста други хора които могат да помогнат , но не мога да предложа помощ от тяхно име :))
Георги Пеков
www.milinkamuk.com

If you think dogs can't count, try putting three dog biscuits in your pocket and then giving Fido only two of them. ~Phil Pastoret

Math is like love : a simple idea but it can get complicated.

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител
Регистриран: нед яну 25, 2009 10:31 am

Мнение от ana_crime » вт апр 03, 2012 8:03 pm

Дани, имам спомени, че във Варна имаше едно момиче, което доста прилично помагаше в обучението на кученца. Сещам се за Деси, Криси или Вели, които може да имат информация и да те насочат към подходящ човек във Варна, дори 2-3 занятия могат да помогнат много.

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » вт апр 03, 2012 9:31 pm

Дани,

В никакъв случай строг нашийник!!!
На този етап сте само с обикновен нашийник и повод, нищо друго, ама нищо! Просто се учите да ходите заедно, корекцийка се прави с леко подръпване на повода, не назад, а встрани, колкото да извадиш кучето от равновесие.

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » ср апр 04, 2012 10:02 am

хмммм не знам дали е точно агресивност, но определено имаме ново 20 в нашата къща :x

Когато се скарам на сина ми, което изобщо не е често, но се случва, Роджър довтасва моментално и започва да ме лае. Когато се обърна към него с кървясали очи, без да кажа и гък, свива уши назад и изчезва, обаче пак лае идиота. Тази новост ни е от две, три седмици и определено не ми харесва. Тактиката ми засега е да отида при него да го накарам да седне и да не мърда от място. Получава ми се, обаче ако продължа да се карам на първия, Роджър пак става синя каска ...затварям го х в другата стая, ще изкърти вратата ... нито викам като луда, нито си удрям детето, какво му стана на Роджър не мога да разбера. Вчера мъжа ми въдвори Роджър да седне в едната стая, аз продължих да назидавам в съседната стая, ама въобще не съм викала, просто извадих строгия глас, Роджър квича и плака все едно съм някакъв звяр ...

Не ми харесва тая работа хич и не знам какво да правя. По принцип в къщи никой не вика и не повишава тон. Аз съм хладнокръвен възпитател и на дете и на куче. Много наказвам и отнемам пивилегии, но не крещя и не удрям (освен в краен случай задвратници )

Съвети приемам всякакви!

ПС
Черпя ви със заканите на нахалния ми син "Така е Роджи, така е, това са ужасни родители - не ни дават торта и ни мият всеки ден, но нищо, ние ще станем истински магьосници и ще видят те " :lol: :lol:
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран: ср ное 09, 2005 10:40 pm

Мнение от Peter_Topsi » ср апр 04, 2012 11:04 am

Просто кучето се опитва да възстанови баланса, това е нормално

Потребителски аватар
ГОЛДИ
Потребител
Регистриран: ср сеп 14, 2011 1:40 am
Контакти:

Мнение от ГОЛДИ » ср апр 04, 2012 12:23 pm

И според мен иска мир в семейството. Като бях по-малка и баща ми ме гъделичкаше и въобще като се борехме двамата на шега, миналото ни куче винаги идваше и започваше да лае и да скача по баща ми. По принцип него обичаше повече, даже си беше вманиачено по него, та винаги сме си мислели, че се застъпва за мен, понеже усеща, че съм физически по-слаба. :)

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » ср апр 04, 2012 3:01 pm

хмм ще ги балансирам аз :twisted:

Проблем ми е това ... не искам Роджър да смята, че може да се налага.
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

danielamarinova1998
Потребител
Регистриран: вт яну 24, 2012 10:32 pm

Мнение от danielamarinova1998 » чет апр 05, 2012 3:25 pm

Здравейте и от мен!! :) :) :)
Благодаря ви за съветите отнова. Марк вече слушка и не ме хапе. Днес наобед като го разхождах беше най-най-най-хубавата ни разходка досега. Намерих една полянка близо до нашия блок, която е чиста и няма боклуци та да не може да налапа някой. Пак си лапа пръчки, щото нищо друго не може да немери да лапне :D :D :D. Още не съм му купила нашийник, с нагръдник сме, просто не ми остава време, но мисля тази събота или неделя да отида понеже излизаме във ваканция. Почнахме и командата "дай лапа" и още на втория ден почна да изпълнява :D . Вече и топка носи, ама не ме хапи като му я взема да я хвърля пак. Общо взето имаме напредък и много се радвам 8) :lol: :D . Книгата, която поръчах за обучение още не е дошла ама в скоро време трябва да я получа :D.
P.S кажете малко команди, на които мога да го науча
P.S2 накратко ми викайте Диди 8) :D

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Контакти:

Мнение от gvpekov » чет апр 05, 2012 3:48 pm

Най-много наблегнете на обучението на "ела тук" , на "не" и "място/стой" ще са ви много полезни :)
Георги Пеков
www.milinkamuk.com

If you think dogs can't count, try putting three dog biscuits in your pocket and then giving Fido only two of them. ~Phil Pastoret

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » пет апр 06, 2012 8:57 am

Jolly Rodger написа:хмм ще ги балансирам аз :twisted:

Проблем ми е това ... не искам Роджър да смята, че може да се налага.
И според мен си защитава приятелчето,нормално е. И Дейви полудява, като се боричкаме, започва се лай, скачане по нас, не се знае дали играе, или иска да защити някого...А котката ми пък директно нападаше (много болезнено), ако някой повиши глас в семейството :lol: Големи миротворци са четирикраките...

Според мен постъпвате правилно,като го поставяте под команда в такъв момент. Иначе аз бих се радвала, че защитава детето, защото може да се наложи в друга ситуация да е полезно. Разбира се без да прекалява и като му дадете да разбере, че вие сте господарите.

Винаги ми звучат мнгоо сладко вашите истории, страхотен си е кучо, не мисля, че имате особен проблем ;)

M&R
Потребител
Регистриран: пет окт 14, 2011 10:02 am

Мнение от M&R » вт юни 26, 2012 4:53 pm

Предварително се извинявам за дългия роман, който ще напиша.
Ще започна с това, че ми е изключително неприятно да поствам този си въпрос - най0вече от срам, защото винаги съм мислела, че е прекрасен, но ето че дойде момента, в който с Ривър започнахме да имаме проблем.
Та от известно време наблюдавам поведение, което не ми харесва. Когато беше малък Ривър беше нахапан на поляната от по-голямо мъжко куче, от което последствията бяха, че много се страхуваше от него и всеки път като го видеше, започваше скимтене, ръмжене, криене и т.н. и следователно си го хващах и си тръгвахме от полянката. Сега обаче вече е голям и аз реших, че не може повече така и трябва да се помирят. Ефект има. Вече стоят заедно на поляната през цялото време, много рядко си изръмжават, а когато се случи ги прекъсваме веднага. Та проблема е, че Ривър започна да се кара на по-малки от него кучета - по-малки и на възраст и като порода. Това е момента да кажа ,че не на всички обае. Единият пример е с едно бигълче на около 9 месеца мисля. Срещат се двете, подушват се , Ривър върти опашка, другото започва да се омилква. И тук е проблема - то започва да го ближе по муцуната с подскоци и да се вре в него. И тогава нашия решава, че трябва да го сдъвче. Аз се намесвам веднага де и нахапани не е имало, ама то... Сноши например пак - с едно кокерче, мъжко на околопак толкова - 10 месеца. Срещат се върти опашка, онова скача по него да го ближе, той започна да ръмжи, аз го извиках и той тръгна към мен, но кокерчето тръгна по Ривър неразбрало предупреждението и пак опит за сдъвкване.Аз пак го гепих, обърнах на другата страна, сложих да седне, но май не е това варианта. Не знам какво да направя. Дайте съвет. Определено не мисля, че трябва да спрем да ходим на поляната, но и някак си трябва да спре да се опитва каквото не му харесва да реагира така.
Оф много дълго стана :(
Ще съм благодарна за всякакви съвети :D
Изображение

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Контакти:

Мнение от gvpekov » вт юни 26, 2012 5:39 pm

Въпроса е доста сложен :) Без да се види кучето и реалното му държание няма как да се каже със сигурност къде е проблема. Може проблема да не е в Ривър, а другите кучета да не са се научили как да общуват и да не разчитат правилно посланията му. Може да ви пази или пък просто да усеща слабост в другите кучета и да иска да ги доминира.

А под сдъвкване какво имате предвид. Бързо клопване със зъби и отдръпване или захапване, държане и опити да разкъса другото куче (предполагам че не се е стигало до там но то се вижда какво си мисли кучето). Разликата е в това че първото е по-скоро доминантно поведение ,а второто е агресия.

Предполагам че е е доминантно поведение (отново казвам само догатка , няма как да се знае без да се види кучето). Моя съвет е да работите в посока да ви слуша дори в такива моменти. Когато усетите напрежение или несигурност извикайте го или се погрижете да му отклоните вниманието. Наблюдавайте го внимателно и вижте какви сигнали дава към другите кучета , дали всъщност той не предизвиква конфликтите. Ако той е виновния го следете и коригирайте /пренасочете/ , ако пък пък другите кучета са млади и те провокират конфликта поговорете с другите стопани и обяснете как вие виждате нещата и обмислете вариант кучетата да се разберат (може да ги оставите просто да се разберат{ако е доминантно поведение, а не агресия} или пък да си организирате една дълга разходка заедно - ходенето заедно и принадлежността към една обща група може да успокои нещата).

ПП.
За мен лично собственика винаги трябва да команда парада и когато има конфликт да се намеси и да го разреши по някакъв начин. В същото време говорим за мъжки кучета нормално е кучето да е гордо и да не се дава да го доминират , НО и в никакъв случай не трябва да му се позволява да се опитва то да доминира. Или иначе казано аз лично никога не позволявам на моите кучета да опитват да доминират , но и нямам против ако някой се опитва да ги доминира да се защитят докато успея да стигна до тях и да се намеся.
Георги Пеков
www.milinkamuk.com

M&R
Потребител
Регистриран: пет окт 14, 2011 10:02 am

Мнение от M&R » вт юни 26, 2012 7:34 pm

gvpekov благодаря за бързия и изчерпателен отговор. Ами всъщност някои от нещата, които даде като съвети ги правя - например извиквам го при себе си, когато усетя, че е напрегнат, разигравам го, за да разбере, че се случва нещо хубаво и след това, когато въпросното куче дойде при него няма проблем. А до сега до захапване не се е стигало, всъщност не съм убедена, че основно иска да захапе, но ако не се намеся може и това да се случи. По-скоро реда е: кучето започва да скача по муцуната му и да го ближе, той изръмжава предупредително, но другото не разбира и продължава и тогава Ривър го погва и аз се намесвам. В случая от снощи аз го извиках, той тръгна към мен, но и онова тръгна по него. Прави ми впечатление, че след една такава разправа с бигълчето Ривър си го посреща въртееки опашка, но и с поза "Аз съм по-голям и внимавай", та то вече спря така да му налита, а и май си го хареса още повече, защото само ходи при него да му демонстрира покорство. Ще работя по въпроса и със сигурност няма да се откажа докато не постигна това, което искам. С други мъжки по-малки от него пък си играе.
П.П. Не съм убедена обаче, че ще получа разбиране на предложение за дружна разходка :(
Изображение

Отговори