Отказва гланули

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
ana_crime
Потребител
Регистриран: нед яну 25, 2009 10:31 am

Мнение от ana_crime » съб авг 11, 2012 6:44 pm

На каква възраст е кучето?

Потребителски аватар
Hristiyana
Потребител
Регистриран: пет окт 07, 2011 8:38 pm

Мнение от Hristiyana » съб авг 11, 2012 6:48 pm

Вече е на една годинка

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител

Мнение от ana_crime » съб авг 11, 2012 7:04 pm

А каква суха храна й давате? В момента в жегите доста кучета отказват всякаква храна.

Потребителски аватар
Raven
Потребител
Регистриран: пон юни 06, 2011 11:44 pm

Мнение от Raven » съб авг 11, 2012 7:12 pm

Hristiyana написа:Здравейте.
Аз имам същия проблем с моето куче,отказва всякакви гранули :( Вече сам се отказала изобщо да пробвам, не става и не става! Ходих при ветеринар и той също ми каза,че щом веднаж ги е отказала няма да ги яде. Пробвах да и давам само ориз с консерви,но сега и това отказва да яде.Вече не знам какво да и давам,моля помагайте.
В момента може да е от жегите. Аз лично минах по този път, и в интерес на истината се предадох :( Започнах да и готвя , но повярвай ми - няма по голямо удоволствие, да видиш как припка към мястото за хранене :lol:.
Но започнеш ли да готвиш, забрави за гранулите :!: , и задължително попитай ветеринарния си лекар, какво да даваш като добавки към храната.

П.П. И в никакъв случай, не слагай лук и картофи в яденето :!:

Потребителски аватар
Hristiyana
Потребител

Мнение от Hristiyana » съб авг 11, 2012 7:18 pm

Пробвала сам с какви ли не,вече дори не ги помня :roll: Това че не иска да яде,не се дължи на жегата,този отказ от гранула е от месеци . Аз не живея в БГ и тук през повечето време не е повече от 25 гр :) От много време не сам опитвала да я храня със суха храна,и днес реших да пробвам,но...без резултат

Потребителски аватар
Hristiyana
Потребител

Мнение от Hristiyana » съб авг 11, 2012 7:26 pm

Точно за това питам ,какво да готвя за да видя отново да припка към паничката,но искам и да е полезно за нея.Добавки вече купих,ветеринар ми каза че са задължителни щом не яде гранули

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител

Мнение от ana_crime » съб авг 11, 2012 7:29 pm

Не знам тук дали някой храни натурално, но тази тема от дог.бг може да ти е полезна:

http://forum.dog.bg/topic/16479-%D0%BD% ... %82%D0%B8/

Попрегледай я, иначе със сигурност има литература на тема натурално хранене.

Потребителски аватар
Hristiyana
Потребител

Мнение от Hristiyana » съб авг 11, 2012 8:33 pm

Благодаря ,непременно ще го разгледам.

Потребителски аватар
silviya
Потребител
Регистриран: чет май 12, 2011 6:18 pm

Мнение от silviya » съб авг 11, 2012 10:20 pm

Аз реших проблема като спрях да му давам гранули. Сега му давам ориз с консерва или с месо, както и купувам дробчета, гръкляни и т.н. Понякога взимам кокали като добавка към основното и яде без проблеми.Като цена не излиза по-скъпо, а като си взима и витамини редовно, мисля че си набавя всичко необходимо

Потребителски аватар
Hristiyana
Потребител

Мнение от Hristiyana » съб авг 11, 2012 10:56 pm

Така правех и аз ,ориз и консерви ... и тях спря да яде.Тази вечер и направих дробчета с хляб и засега ги яде :) Утре ще и направя пилешка супичка и така... :) Мисля за сега това да пробвам ,пък каквото стане :roll:

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител

Мнение от ana_crime » нед авг 12, 2012 7:30 am

В горната темичка със сигурност има точните пропорции протеини-въглехидрати-мазнини. Да не забравяме, че в крайна сметка кучето е хищник. Слагам едно мнение от темата на Мила Демирева, за да добиете някаква представа за разликата между натурално хранене и просто готвене на кучето:
Аз също приготвям натурална храна за кучетата.
Ето количествата, продукти, цени.

За 1 месец за куче Лабрадор ретривър, 42кг., мъжко, 5г.

20 цели пилета
1кг. ориз
2кг. макарони
2кг. риба цаца
12 пакетчета по 350гр. извара
40 айца
28 средно големи моркова
14 средно големи краставици
8 ябълки
зехтин

Пилетата се сваряват и обезкостяват. Чисто месо от 31кг. излиза 18кг. като месото е цедено за поне 1 час! Има една особеност. Трябва да се сварят много добре, почти до разкапване, за да падат и хрущялите от костите, които са много полезни. Освен това не остава никакво месо и така използвате всичко налично!
Оризът и макароните варя и оставям да донабъбнат докато приготвям другите продукти. Тях също цедя за около 20 мин.
Сварява се и рибата.
Яйцата поставям във вряща вода за около 3 мин, след което с пасатор ги разбивам заедно с черупките, които стават на "сол".
Морковите, ябълките и краставиците в суров вид настъргвам.
Всичко се смесва и разбърква много добре! Аз слагам зехтин на око, нещо от рода на 1с.л. на 1кг. готов продукт. Но може да се добавя във всяка порция в последствие.
Всички варени продукти са цедени, не е нужно да слагате излишна вода във фризера, като можете да добавите в последствие при хранене. Слагала съм по ч.л. сол във водите на по 1кг. макарони/ориз, а рибата си беше осолена, но само тази сол, никъде другаде.
Излиза 38кг. готов продукт.
Разпределям в пакетчета по 1кг. и слагам във фризера.
Кучето ми яде дневно 1.5кг. през лятото, 2кг. зимата.
Отделно черпя ежедневно със сухари, приготвени от останал обикновен домашен хляб. Дробя на хапки според устището и оставям да съхне. Давам по 2-3 хапки през деня като се завъртим през кухнята.
Държа да отбележа, че количеството готов продукт не съвпада точно с количеството на порциите, за да стигне за 1 месец, понеже понякога пропускам умишлено ядене, когато е много жега например, защото го усещам, че е по-добре да се плацика в кофата с вода, не че ще ми откаже хапване. Или след много интензивна тренировка оставям организма да почине вечер и сутрин с по-малка разходка, когато се е наспал давам по-стабилно количество. Така че всичко е въпрос на куче!

Като цена горното ми излезе миналият уикенд 174лв.
Пилета 115лв. (намерила съм си замръцени, които не дават повече от 20гр. фира на парче)
Ориз - 2лв.
Макарони 2кг. - 4лв.
Краставици, Моркови, Ябълки - 12-15лв. (според сезона и цените)
Извара от най-скъпата в Била, 12 пакетчета Маджаров- 22лв.
Яйца 40бр. по 13 ст. - 5.20лв.
Риба цаца - 2кг. - 4лв.
Зехтин 7лв.

Аз приготвям пилетата на два пъти в голям казан на огън. Отнема ми 1 ден с помощ от "приятел" цялата процедура :) Но ако сте на ток, по-добре не се хващайте! Много "солено" ще излезе.
Успех!

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител
Регистриран: пон сеп 26, 2011 3:58 pm

Мнение от KraaaS » нед авг 12, 2012 11:02 am

Преди доста години имах малко куче, пекинез. Относно яденето майка ми го беше разглезила много и то ядеше само "лакомства" за хляб и подобна храна да не говорим. Веднъж ме бяха оставили 4-5 дена само аз да го гледам, обаче бях свършил парите (като нормален тийнейджър) и лакомствата и викам, ще ядеш хляб. 3 дни и давах хляб, отказваше. Нищо друго не и давах, стоя гладно 3 дни и на 4тия прояде хляб.
Лично аз си мисля че това с готвенето специално за кучето е голям филм и аз не бих го допуснал никога.
Както видяхме по-нагоре, не може да му даваш готвеното на хората, понеже има доста подправки и рискуваш кучето да хване гастрит.
Отваряш темата за храненето, виждаш кои са наистина хубавите марки храни (Ориджен, Арден Грандж, Акана, Нутрам, Хепи Дог, Белкандо, Оливърс, и т.н.) и действаш малко по-настоятелно.
Аз лично ползвам Белкандо и им знам цялата гама, има една храна, за кучета с капризен апетит -> http://www.zoomagazin.eu/products/vsits ... 15-kg-8725
Не съм я ползвал, понеже моя е адски лакомник.
Въпреки това, лятото в големите жеги отказваше да яде гранули, и аз му накисвах храната със студено прясно мляко и си изяждаше всичко, даже и в големите жеги.
Моето мнение е, малко повече упорсто от ваша страна и в началото някой жокер - накисване с мляко, някисване с бульон от варени сърца, дробчета, месо или мулти крок-а на белкандо.

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител

Мнение от ana_crime » нед авг 12, 2012 11:24 am

Краси е много прав, важно е да сте упорити. Няколко дни ако не хапне, нищо няма да му стане на кучето. И другото важно - паницата се слага, изчакват се 10-15 минути, ако не яде се вдига и се прави нов опит след няколко часа или направо вечерта, ако сте на работа - кучето не трябва да има неограничен достъп до храна.

Може също така към гранулата да се добави лъжица консерва риба тон, омешвате добре, за да му мирише по-хубаво и може и да се получи :)

Потребителски аватар
pekovi
Потребител
Регистриран: пон авг 17, 2009 10:32 pm

Мнение от pekovi » нед авг 12, 2012 2:00 pm

На нашите глезльовци към гранулите добавяме месце, сирене или извара, ябълки, краставици или каквото се сетим друго. След 3-4 дни им омръзва и пак отказват да ядат. Тогава пробваме с друго. Последното откритие е хляба - натрошаваме черен хляб на трохи в гранулите и всичко се омита .

Atess
Потребител
Регистриран: вт апр 17, 2012 4:40 pm

Мнение от Atess » нед авг 12, 2012 6:01 pm

Оуу и Кара отказваше гранули като беше по малко но си мисля, че беше от марката Еукануба с агнешко не искаше да ги яде чисти и затова и слагах малко кисело мялко. Реших да сменя марката с Пурина пиле с ориз и всичко си омита без проблем без никакви добавки. Сега от време на време и давам малко кашкавал или кренвирш, парченце хляб, но само като наградки :D
Изображение
Изображение

Отговори