Жега

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Жега

Мнение от Jolly Rodger » вт юни 19, 2012 12:50 pm

Как се справяте?
Ние вече ставаме в 5.30 сутрин, за да се натуткам да излезем в 6.00, че горкото Роджи пуфти като парен локомотив по жегите пък му се тича та му се плаче. Вечер излизаме към 9.30
Чудя се дали да го поливам с вода преди да излезна на работа като настанат горещниците?
Понеже вече е голямо куче :wink: и не ме е страх, че ще се метне през балкона му оставям отворена вратата, а там е сянка и подухва през целия ден.

За козината просто не ми се говори :( вече и в мозъка имам голдънски косми
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител
Регистриран: нед яну 25, 2009 10:31 am

Мнение от ana_crime » вт юни 19, 2012 2:43 pm

При нас положението е много тежко, разходките започват с бурен ентусиазъм и тежко въздишане 5 минути по-късно. На всичкото отгоре в момента ни се налагат поне 2 допълнителни излизания за пишкане и едната е в най-голямата жега. Поне вкъщи почти не напича и успяваме да поддържаме доста приятна температура.

А за капак на цялото това удоволствие, няма да имаме топла вода от 2ри до 16ти юли :)

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » вт юни 19, 2012 3:33 pm

Ани, и при нас е същото с водата...Аз мислех в този период да отидем с Кара някъде в провинцията, но май няма да стане. В най-големите жеги, без топла вода... :?

Колкото до това как се справяме с жегите - излизаме на разходка доста рано сутринта, сменям й често водата и я мокря от време на време, за да се охлажда. Но няма спасение..освен някъде високо в планината :)

Потребителски аватар
ГОЛДИ
Потребител
Регистриран: ср сеп 14, 2011 1:40 am
Контакти:

Мнение от ГОЛДИ » вт юни 19, 2012 4:28 pm

На моя куч също му е доста горещо - разбрах го в момента, в който спря да се качва по леглата и диваните. сега спи, размазана като жаба, само на плочките (дори с риск да спи цяла нощ сама в коридора) и на паркета. в двора има един продълговат леген, който пълним с вода и тя т време на време се цамбурка в него! :D но е видимо изтощена. имам чувството, че спи по 6 дни в седмицата!
Малката Голди вятъра гони... Всичко е само игра, ха-ха...

Потребителски аватар
silviya
Потребител
Регистриран: чет май 12, 2011 6:18 pm

Мнение от silviya » вт юни 19, 2012 8:52 pm

Ние излизаме към 10:30 сутрин и играем със съседския голди и понеже долу в градинката има много дървета и пазят сянка, не ми мори жегата.Като се приберем ляга в коридора на плочките и понеже става течение, спи там по цял ден, а вечер излизаме към 23:00 и така борим лятото :) Водихме го в Гърция на моренце, но там въпреки прохладното море, едвам издържа на 35 градуса на сянка :)

Потребителски аватар
monkata95s
Потребител
Регистриран: нед мар 08, 2009 2:08 pm

Мнение от monkata95s » вт юни 19, 2012 9:21 pm

Не виждам смисъл да правя нова тема, та ще пиша тук. Малката разбойничка си обръща купичката с вода. Напие се, потапя си лапичките и накрая обръща водата и ляга на мокрото. Разбирам я за жегата, карам и се когато го прави в мое присъствие, пускам я на хлад в банята, но ми е притеснено когато мен ме няма. Едно че я храним само с гранули, второ че е адска жега и тя винаги трябва да има вода за пиене. Да, но тя когато си я обърне и няма никой вкъщи седи по половин ден без вода (от 8 до към 1-2-3). Притеснявам се и ще се радвам, ако някой ми даде съвет :)
Благодаря предварително!
Кучетата са като човека , но с по-малко недостатъци

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител
Регистриран: нед яну 25, 2009 10:31 am

Мнение от ana_crime » вт юни 19, 2012 9:25 pm

На прима виста ми идва голям леген с вода и нещо тежко (камък) на дъното. Има и едни автоматични поилки с голям контейнер с вода отгоре, но нямам идея колко са читави:
http://zoomagazin.eu/products/vsitshko- ... a-3-l-7088

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » вт юни 19, 2012 9:26 pm

Легена е много добро решение, ние тук имахме същия проблем с бебетата и водата.

Atess
Потребител
Регистриран: вт апр 17, 2012 4:40 pm

Мнение от Atess » вт юни 19, 2012 9:41 pm

И при нас е така с водата, но поне не я обръща, но я излива с лапи от вън и се търкаля после. Пускам климатика от време на време да охлаждам стаята за малко, но не мога да го държа много, че пък аз се разболявам от него :D

Brego
Потребител
Регистриран: пет фев 10, 2012 9:56 am

Мнение от Brego » ср юни 20, 2012 7:03 am

Брего се разхожда сутрин в 7, после в 12 на обяд (все още го извеждам на обяд, защото е на 6 месеца и храненетата са 3 и така или иначе се прибирам в обедната почивка, за да му дам да хапне, поне и да го изведа), и към 7 вечерта е последната разходка. Разхлаждаме го всеки ден, като го поливаме с душа (не го къпем изцяло, само го понамокряме). Вкъщи сме без климатик, но въпреки това е приятно прохладно. Отваряме всички прозорци, за да става течение. Иначе когато имаме повече време го водим на реката, разтапя се от кеф :). Абе справяме се с жегата, за сега :).

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » ср юни 20, 2012 10:55 am

О, каква купичка с вода, ние сме с кофа и пак всеки ден се сменя, че се изпразва наполовина за броени часове :lol: Голяма кофа или леген, това е истината ;)

На Дейви са му по-къси разходките, наистина се изморяваме по-бързо всички в жегите и не можем да издържаме по цял час. Сутрин излиза към 7.30-8 за 30-40минути, вечер към 7 пак за толкова. Иначе наистина спи повече през деня, вчера имаше нова играчка и като се прибрах вечерта- си седеше непокътната в леглото му.

При нас най-страшно вкъщи е вечер между 6 и 8, слънцето напича ужасно и гледаме тогава да ни е разходката, а през останалото време- мокър лежи в коридора и диша тежко.
Иначе моят е малко луд, и в най-голямата жега обича да си легне на слънце на терсата поне за малко, явно е голям кеф да ти пече козината :)

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » ср юни 20, 2012 12:46 pm

АНИИИИИИИИИ гениалните идеи винаги са прости ... още от утре Роджо ще е собственик на леген с вода на балкона ...

Ще му предам на кого принадлежи идеята, ще съчини песен с вой и лай в чест на бебетата :wink:
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Регистриран: вт авг 11, 2009 7:25 pm
Контакти:

Мнение от gvpekov » ср юни 20, 2012 1:17 pm

Изображение
Георги Пеков
www.milinkamuk.com

If you think dogs can't count, try putting three dog biscuits in your pocket and then giving Fido only two of them. ~Phil Pastoret

Math is like love : a simple idea but it can get complicated.

Потребителски аватар
silviya
Потребител
Регистриран: чет май 12, 2011 6:18 pm

Мнение от silviya » ср юни 20, 2012 5:06 pm

Марли има поилка 3 литрова и съм много доволна от нея.Всяка сътрин се пълни и до другия ден си има вода.Легена е добро решение, но моя куч е много капризен и ако си изцапа водата не иска да я пие, затова поилката за нас е идеална :)

Потребителски аватар
monkata95s
Потребител
Регистриран: нед мар 08, 2009 2:08 pm

Мнение от monkata95s » чет юни 21, 2012 1:30 pm

оооо родихме се с тоя леген :). Много благодаря за простата идея. Имах притеснения че и него ще го обръща, но и е голям. Прави си само басейнче и хапе водата:)
Кучетата са като човека , но с по-малко недостатъци

Отговори