Жега

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Gerry
Потребител
Регистриран: чет дек 15, 2011 11:40 pm
Контакти:

Мнение от Gerry » чет юни 21, 2012 11:17 pm

Хей! :)
Тъкмо щях да поствам тема по въпроса - явно всички хронично ни мори жегата. Еди вече 15 минути лежи под душа по гръб да го поливам с вода. От два месеца си има голям кастрон за водата, че с купата много бързо стана ясно че няма да минем. И с разходките е голям зор в жегата. По три на ден - една сутрин и две вечер - в 7 и към 11. Като хвърлим пръчката 7-8 пъти и направо почва да бере душа милия.
А как се е проскубал - направо ми се плаче! Тъкмо се зарадвах на хубавата козина и за един месец стана чудо в апартамента. Освен това за този един месец кучо отслабна, а се храни и има апетит. При вас как е положеието с теглото през лятото? Ед скоро става на 9 месеца.
Изображение

А как се ходи с голдън на море при 35 градуса - направо не искам да си представям :shock:

Потребителски аватар
ГОЛДИ
Потребител
Регистриран: ср сеп 14, 2011 1:40 am
Контакти:

Мнение от ГОЛДИ » чет юни 21, 2012 11:53 pm

А има ли вариант да не е отслабнал, а просто да изглежда по-фин без цялата тази козина? :)

И всъщност сега ли трябва да сменят козина?! Голди я смени (за първи път, беше й бебешката) през зимата, като беше на годинка вече. И аз така си мислех, че е дебела, а се оказа, че бебешкият пух просто я е издувал :) При всички положения в момента не сменя козина. :?:
Малката Голди вятъра гони... Всичко е само игра, ха-ха...

Потребителски аватар
Gerry
Потребител
Контакти:

Мнение от Gerry » пет юни 22, 2012 12:25 am

Не мисля че е от космопада. Като е къпан най-личи. Моя критерии е като намачкам кучо, да има какво да стисна - е в момента няма :( А се храни нормално и е енергичен както винаги си е бил. За това питам това отслабване да не би да е от жегите? :( А бебешката козина много бързо се смени. Тъкмо стана перест и красив и се проскуба :cry: :cry: :cry:

Потребителски аватар
monkata95s
Потребител
Регистриран: нед мар 08, 2009 2:08 pm

Мнение от monkata95s » нед юни 24, 2012 9:14 pm

Родихеме се с легена, но не за дълго :(. Кая вече не си разлива водата, но пък шляпа в легена и отново прави наовднение на пода. Не пропуска след това мокра да се изметка на леглото ми :(. Голям проблем ми е, защото пода е с дъски и едва ли ще издържат дълго да са накиснати по цял ден, плюс това в стаята ми мирише на мокро куче и влага, защото леглото на което спя е винаги мокро. Моля ви за съвет, защото и майка ми прави проблем, а и на мен не ми е никак комфортно. Камъка в купичката едва ли ще предотврати шляпането вътре.
Благодаря ви предварително :)
Кучетата са като човека , но с по-малко недостатъци

Потребителски аватар
ГОЛДИ
Потребител
Контакти:

Мнение от ГОЛДИ » нед юни 24, 2012 9:39 pm

ana_crime написа:На прима виста ми идва голям леген с вода и нещо тежко (камък) на дъното. Има и едни автоматични поилки с голям контейнер с вода отгоре, но нямам идея колко са читави:
http://zoomagazin.eu/products/vsitshko- ... a-3-l-7088
поилка :)

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » ср юни 27, 2012 9:34 am

Gerry написа:А как се ходи с голдън на море при 35 градуса - направо не искам да си представям :shock:
оо, изобщо не им пречи- цял ден лежат на сянка, а сутрин и вечер се къпат в морето за разхлаждане (сутрешното им държи влага поне до обяд в буквалния и преносен смисъл на думата :lol: )

Проблемът е само с хората- трябва ви безлюден плаж или странни часове (например 6 сутринта и 9 вечерта), защото във всяко друго време се започва едно четене на лекции, четене, докато станете спциалисти на тема "Как кучето пречи на децата и другите плажуващи" :lol:

Потребителски аватар
silviya
Потребител
Регистриран: чет май 12, 2011 6:18 pm

Мнение от silviya » чет юни 28, 2012 9:46 pm

Ние затова бяхме на плаж в Гърция, там никой не прави проблеми, даже му се радват хората.Тук в Бг са много злобни всички, дори пред блока им е проблем да видят куче да си играе....

Потребителски аватар
ГОЛДИ
Потребител
Контакти:

Мнение от ГОЛДИ » пет юни 29, 2012 12:25 am

Не знам при вашите кучета как е, ама Голди веднага усети лекото понижаване на температурите. Което ще рече, че пак спи по леглата и диваните. :)

О, и вече й пада козината. Мда, честито. :?

Потребителски аватар
Gerry
Потребител
Контакти:

Мнение от Gerry » нед юли 01, 2012 6:40 pm

korneliq написа:
Gerry написа:А как се ходи с голдън на море при 35 градуса - направо не искам да си представям :shock:
оо, изобщо не им пречи- цял ден лежат на сянка, а сутрин и вечер се къпат в морето за разхлаждане (сутрешното им държи влага поне до обяд в буквалния и преносен смисъл на думата :lol: )
... :lol:
Корнелия, за тази влага да те питам - нашата ветеринарка твърди, че козината трябва да се подсушава много добре, защото иначе кожата на кучо се спарвала. В момента козината между пръстите на Еди е станала червеникава именно от изпотяване и спарване (поне вета така казва).
При вас това случвало ли се е?

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » пон юли 02, 2012 4:28 pm

Хм, относно запарването- май межу пръстите му отдолу е леко кафеникаво, не се бях замисляла, че може да е от влага.
Но тъй или иначе ми се вижда абсурд да е винаги идеално подсушен- най-малкото навън с часове седи мокър...
Честно казано ние не винаги го бършем щателно, но не казвам, че е правилно. Ако имаш много време и кърпи сигурно е хубаво подсушаването.
Инак е червеникаво и на сгъвката на предните лапи,но за там ми казаха, че е от лежане и протриване.
Този уикенд пак бяхме на море и не сме имали проблеми- след къпане в морето, го мием с маркуч да махнем солената вода, след което той сам се суши, като се търка в тревата, тича, тръска се и т.н.

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » пет юли 06, 2012 3:33 pm

Нова успешна идея за борба с жегата :D . Да не си приписвам авторството - даде ми я доктор Тейче (наша приятелка Вет.). Мокра кърпа на балкона. Роджо умрЕ от кеф. Ляга си по цялата дължина като госпойца по монокини на варненския плаж. Трябва да снимам и да ви покажа :lol: :lol:
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » пон юли 09, 2012 10:20 am

Много добра идея е това с мократа кърпа. А и току виж се изчистила някоя кална лапа :lol: Ще го опитаме!
Ние мислим да правим кучешка колибка на терсата...някакви идеи как да е по-устойчива на жеги/влага? Зимата едва ли ще се ползва, но останалите сезони може там да си прави цялаъа кочина- пръчки, играчки и т.н....

Brego
Потребител
Регистриран: пет фев 10, 2012 9:56 am

Мнение от Brego » нед юли 15, 2012 2:43 pm

Ето така се охлаждаме ние в тия горещи дни : \

Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » вт юли 17, 2012 11:03 am

ехее, тази душ кабина все едно за него е създадена :) Много готин!

А вашите кучета влизат ли самички в банята за миене на лапи след разходка? Дейв хич не обича тази процедура, но така е свикнал, че сам си влиза или ляга пред вратата и не мърда оттам, докато не го измием (а понякога се мотаем и го оставяме да си чака по 5-10 минути).

Та, той е по-дисциплиниран от нас вече :D

Потребителски аватар
hellmare
Потребител
Регистриран: пет юни 12, 2009 8:52 pm

Мнение от hellmare » съб юли 28, 2012 2:38 am

Моята влиза, без да се противи, но само когато и кажа - ако се е изцапала с кал или нещо, което трябва да се измие...

Отговори