Кои са любимите игри на голдъните?

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
ГОЛДИ
Потребител
Регистриран: ср сеп 14, 2011 1:40 am
Контакти:

Кои са любимите игри на голдъните?

Мнение от ГОЛДИ » вт юни 19, 2012 10:47 pm

Хрумна ми, че всеки може да разкаже кои са любимите игри на кучето му! Когато играят, верните ни приятели са най-щастливи (освен като ядат) и са ужасно красиви! :D Та кажете какви игри практикува вашето куче у дома и навън с компания - човешка или четиринога! :P
Малката Голди вятъра гони... Всичко е само игра, ха-ха...

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » ср юни 20, 2012 8:19 am

Ами ние играем шах, сантасе и чат-пат "Не се сърди човече"...

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » ср юни 20, 2012 10:17 am

Ами любимите им игри са спрямо породата им- да връщат предмети. Особено във вода да връщат пръчки според мен им е любимо.

С моето куче играем и на "търси"- оставям го на място в една стая и крия играчка в друга и после го карам да я търси.

Освен това и ние самите се крием от него понякога навън,но това го кара да скимти и е повече с възпитателна цел (като не се сеща за нас и не се връща), отколкото като игра.

Обичат и като всички кучета дърпане и теглене на големи играчки.

В общи линии не са толкова разнообразни опциите, всички обичат едни и същи игри :)

Потребителски аватар
silviya
Потребител
Регистриран: чет май 12, 2011 6:18 pm

Мнение от silviya » ср юни 20, 2012 5:11 pm

Най-любимата ни игра е да носи топката. Аз в началото го учех с пръчка да му хвърлям и да ми я носи, но не беше много въодушевен, само я гонеше и лягаше да я дъвче. После обаче "откри" топката и сам се научи, че ако я донесе пак ще му бъде хвърлена и сега види ли топка тръгва да я гони, а най-лошото от цялата работа са майките с деца в градинката, които имат топки :)

Потребителски аватар
antoniob
Потребител
Регистриран: чет яну 29, 2009 8:57 am

Мнение от antoniob » ср юни 20, 2012 6:51 pm

а аз го уча на челна стойка :D

Потребителски аватар
ГОЛДИ
Потребител
Регистриран: ср сеп 14, 2011 1:40 am
Контакти:

Мнение от ГОЛДИ » ср юни 20, 2012 7:10 pm

silviya написа:Най-любимата ни игра е да носи топката. Аз в началото го учех с пръчка да му хвърлям и да ми я носи, но не беше много въодушевен, само я гонеше и лягаше да я дъвче. После обаче "откри" топката и сам се научи, че ако я донесе пак ще му бъде хвърлена и сега види ли топка тръгва да я гони, а най-лошото от цялата работа са майките с деца в градинката, които имат топки :)
И при моето куче е точно така: в началото опитвах с пръчки, но тях просто обича да си ги дроби на парченца. Тенис топките обаче са друга работа! :P Не само че ги гони и връща, но с тях играем и на футбол. Много е смешна Голди, точно като вратар на дузпа е, а понякога дори се мешаме :D

Много обича също да гони мухи и комари. Не знам дали го приема като игра, но се вживява и скача навсякъде.

А това "Търси" никога не съм го пробвала, но ще опитам. :)
Малката Голди вятъра гони... Всичко е само игра, ха-ха...

Потребителски аватар
Valski
Потребител
Регистриран: пет авг 19, 2011 9:57 pm

Мнение от Valski » нед юли 01, 2012 12:49 pm

Оооо и ние с моя мъжкар сме същата работа :lol: От пръчките няма отказване - мятам му; отива да я гони и след това се отделя нейде самостоятелно и я ръфа. Ако продължаваме така след много време ще да сме с изпилени зъби :?
Иначе с тенис топките сме голяма мания; още по-интересно става ако му дам пък някоя пластмасова бутилка и т.н.

Отговори