Моля за съвет относно разходките.

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Aivar
Потребител
Регистриран: чет май 03, 2012 5:09 am

Моля за съвет относно разходките.

Мнение от Aivar » съб юни 30, 2012 12:49 pm

Здравейте!
На 21.06.2012 сложихме 3-тата ваксина на кучо и доктора ни каза да изчакаме 10 дена и след това можем да започнем да го изкарваме ... Тази информация съм я чел и тук,но не успях да видя тема,от която да ми стане ясно-колко често да го изкарваме и колко дълги да бъдат разходките ? Разбира се , че в началото ще го извеждаме на кратки разходки след сън и след храна за да създадем навика да пишка и ака навън, но относоно дългите разходки като за начало,по колко време трябва да го изкарваме и колко пъти ?
Попадах и на тема,че е най-добре 2 седмици след ваксината , но вече нямаме търпение :) Ще поемем ли риск ако го изкараме на 10-тия ден след ваксината ?
Благодаря!
Изображение

Atess
Потребител
Регистриран: вт апр 17, 2012 4:40 pm

Мнение от Atess » съб юни 30, 2012 1:23 pm

Ние лично решихме да изчакаме 15 дни след 3-та ваксина и наща я сложиха на 21. 06. 2012. Знам какво е да нямаш търпение .

Все пак здравето на кученцето е по важно, на вън е пълно със зарази и боклуци, та нали като почнете да излизата само това ще правите от сега та години на ред :wink:

До колкото знам докато са мънички е хубаво да се извеждат поне по 4-5 пъти на ден, но за другото експертите да си кажат мнението :)
Изображение
Изображение

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » съб юни 30, 2012 1:42 pm

Аз изведох Кара 10 дни след третата ваксина. Това препоръчват ветеринарите и смятам, че човек може да им се довери :wink:

За разходките, трябва да изготвите график и да извеждате приблизително в едни и същи часове. За натоварването не мога да кажа нищо. Аз поне не съм се замисляла за това и не съм засичала време. По-скоро я пазех от слизането по стълби. За разходките, нека друг да каже.

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Регистриран: вт авг 11, 2009 7:25 pm
Контакти:

Мнение от gvpekov » съб юни 30, 2012 2:29 pm

Бебетата могат да излязат да се натичат и да легнат да спят 2 часа и пак да са готови за разходка. Най-добрия вариант е да гледате бебето , ако подскача и видимо има много енергия и имате възможност да го разходите го изведете.(говоря за разходка която има за цел да му изразходи енергията - вече извеждането по нужда е както ви посъветваха , правите график и го спазвате всеки ден) Вече на вън най-добрата опция е някъде на поляна на сянка (трябва да има купичка с вода при вас) и пускате бебето да тича. В един момент ще се умори и ще легне - тогава е време да го прибирате. Разбира се предполага се че поляната не е на 3 км от вкъщи. Идеята е да не се претоварва бебето, като е много важно да не се позволява да скача от високо и да се избягва слизане по стълби . След няколко разходки ще започнете да усещате кога се изморява и колко е необходимо като време и натоварване - строго индивидуално е за всяко куче .
Георги Пеков
www.milinkamuk.com

If you think dogs can't count, try putting three dog biscuits in your pocket and then giving Fido only two of them. ~Phil Pastoret

Math is like love : a simple idea but it can get complicated.

Потребителски аватар
silviya
Потребител
Регистриран: чет май 12, 2011 6:18 pm

Мнение от silviya » съб юни 30, 2012 8:51 pm

Ние изведохме кучо на 10-тия ден като първите 3-4 дена разходките включваха разходка около блока, за да свикне със света навън.След като осъзна, че навън е страхотно и асансьора не е страшен, започнахме а го извеждаме по 4 пъти на ден малко след хранене в едни и същи часове, за да създадем хигиенни навици.Разходките постепенно ги увеличавахме откъм километри и време като общо взето го чакахме да си свърши работата( задължително награда) и веднага след това го прибирахме, за да осъзнае, че излиза точно за това.За стълбите задължително го носете не му давайте да ходи сам.

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран: ср ное 09, 2005 10:40 pm

Мнение от Peter_Topsi » съб юни 30, 2012 11:18 pm

както казва Мечо Пух: Колкото повече, толкова повече :)

Само да не е след храна, защото може да се обърне стомаха.

Aivar
Потребител

Мнение от Aivar » нед юли 01, 2012 7:21 am

Peter_Topsi написа:както казва Мечо Пух: Колкото повече, толкова повече :)

Само да не е след храна, защото може да се обърне стомаха.
Нали целта е да се изкарва след храна за да си свърши работата на правилното място :) ? Аз мислих след хранене да го изкарвам за да направи нещата и да го пребирам след това ... А голямата разходка да бъде 30-60 мин след хранене?
Изображение

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » нед юли 01, 2012 8:48 am

Кученцето не трябва да се разхожда, играе, тича и скача минимум два часа след хранене. В противен случай има голяма опасност от превъртане на стомаха. Най-добре е първо да се разходи, прибирате го и след около 30-40 минути го храните.

Потребителски аватар
ГОЛДИ
Потребител
Регистриран: ср сеп 14, 2011 1:40 am
Контакти:

Мнение от ГОЛДИ » нед юли 01, 2012 11:20 am

marin4eto_50 написа:Кученцето не трябва да се разхожда, играе, тича и скача минимум два часа след хранене. В противен случай има голяма опасност от превъртане на стомаха. Най-добре е първо да се разходи, прибирате го и след около 30-40 минути го храните.
И аз така знам.
Малката Голди вятъра гони... Всичко е само игра, ха-ха...

Atess
Потребител
Регистриран: вт апр 17, 2012 4:40 pm

Мнение от Atess » нед юли 01, 2012 6:29 pm

Да не забравите да разкажете как мина 1-та разходка :D
Изображение
Изображение

Aivar
Потребител

Мнение от Aivar » съб юли 07, 2012 5:07 pm

Atess написа:Да не забравите да разкажете как мина 1-та разходка :D
И 1-вата и 2-рата и 10-тата и т.н. минават все по-добре :).
Опитваме се да се научим ,че да пишкаме навън не е страшно,но май ще ни отнеме доста време. До момента имаме само едно успешно пишкане и то в последствие на голяма радост от човек,който го погали :). Надявам се по-скоро да започне да се престрашава(или по-скоро да се сеща) че му се пишка и да го прави за да получава наградки и похвали:). Ако имате полезни съвети .... ДОБРЕ ДОШЛИ СТЕ! :)
Благодаря Ви!
Изображение

Pufffyyy
Потребител
Регистриран: пет ное 23, 2012 11:03 am

Мнение от Pufffyyy » чет дек 20, 2012 9:53 am

Здравейте! Днес беше голям ден за нас- дойде време за първата разходка :) Та... излязохме ние навън, но малкият ми Чарли беше бая страсиран :( Аз потоянно му говорих, спирахме се да го гушкам да види,че няма нищо страшно и,че съм до него и няма от какво да се тревожи,но той се поуспокояваше само в момента,в който го гушках! Също така в моментите,в които различни хора се спираха да му се радват (много обича хората миличкият ми) :) Та постояхме навън около половин час и го прибрах...ссега е бая унил, легна си веднага и заспа :( Нормално ли е това и кога да го изведа пак? Не искам да го стресирам напълно,но искам да го запозная с околния свят и да разбере,че навън е хубаво и няма от какво да се страхува... Моля някой да ми даде някакъв съвет... Благодаря ви предварително!

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител
Регистриран: пон сеп 26, 2011 3:58 pm

Мнение от KraaaS » чет дек 20, 2012 10:06 am

Ако сте от София, силно ви препоръчвам да посетите училището в Ловния парк след 7ми Януари. Гушкане и милване, когато го е страх не е препоръчително.

Pufffyyy
Потребител
Регистриран: пет ное 23, 2012 11:03 am

Мнение от Pufffyyy » чет дек 20, 2012 10:25 am

Да, в София живеем... Четох за това и мислихме с моя приятел да посетим Ловния парк и задължително ще го направим... А сега ми е притеснено да не да се разболее,макар,че му купихме едно пуловерче и беше облечен,но навън е доста студено и сега взе да киха нещо :(

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » чет дек 20, 2012 6:05 pm

Голдъните имат двуслойна козина, пуловер не му е необходим в никакъв случай. Биха могли да настинат по-скоро, ако ядат сняг. Или пък пипнат така популярната напоследък кучешка кашлица (или друг вирус).

Отговори