"Перченето" и последствията от него?

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Gerry
Потребител
Регистриран: чет дек 15, 2011 11:40 pm
Контакти:

"Перченето" и последствията от него?

Мнение от Gerry » нед юли 01, 2012 6:27 pm

Здравейте,
Пак пиша с въпрос и много ви моля дайте ми съвет, защото вече изпадам в паника като излезем на разходка.

Еди е станал много смел, особено с пръчка в устата. Под смел разбирайте - взима си пръчката и отива да се фръцка и навира при други кучета. Вчера го захапа един огромен ротвайлер и му сдъвка ухото - почти е пробито. Козинката по средата на гръбнака беше цялата в лиги - явно ротвайлера го е щакнал там. Направо изпадам в паника и ужас, защото не знам какво да направя. Еди не е агресивен, но се перчи прекалено много. Още повече, като го нападнат и той напада да се защитава (след свадата с рота устата му беше пълна с черни косми). До сега имаме 3 инцидента - един с хъски, един с баща му и този с ротвайлера.
Умишлено го водя в другия край на поляната и му отвличам вниманието от другите по едри кучета (в нашия кучешки блок преобладават здрави породи - питбули, ротвайлери и хъскита.) но той е палав и иска да се закача и да играе.

Моля дайте съвет. Вчера така се разтреперах и се ужасих, че неможах да си извадя телефона от джоба. Рота пусна по команда а стопанина му само ми разправя "Спокойно бе, така са мъжките кучета".

Ето го момчето - с пръчката
Изображение

Потребителски аватар
silviya
Потребител
Регистриран: чет май 12, 2011 6:18 pm

Мнение от silviya » нед юли 01, 2012 9:52 pm

И ние имахме същия проблем само че в обратната ситуация - една питбулка пред блока беше така, навира пръчки и ако посегне кучо да и ги вземе се кара и напада, иначе няма проблем.Решението при нас беше да играят през зимата, когато няма пръчки, а лятото се подминаваме.Пробвайте да го оставите да играе с другите кучета без да има пръчка, и когато играят редовно и станат приятели може би няма да се карат за пръчки.А лично моето мнение е, че с ротвайлери, питбули и т.н. въобще да не играе :)

Потребителски аватар
Gerry
Потребител
Контакти:

Мнение от Gerry » нед юли 01, 2012 10:30 pm

Мерси Силвия,
Не ме разбирай погрешно - не съм го завела умишлено да играе с ротвайлера. Просто той беше на другия край на поляната със стопанина си и изобщо не обръщаше внимание на Еди. А моя хубавец бързо се изъкна и отиде да се навира с пръчката си, при което аз го повиках и тръгнах да го връзвам и докато стигна стана каквото стана.

Потребителски аватар
Gerry
Потребител
Контакти:

сагата продължи

Мнение от Gerry » съб юли 21, 2012 12:27 pm

Този сблъсък с ротвайлера в крайна сметка се оказа, че не е останал само със сдъвканото ухо на Еди, а и с мускулна херния на единия хълбук и хематом на корема. Хернията я остановихме на другия ден - след като се показа хематома. Водихме Еди при три различни ветеринари и всички казват, че мускулната херния не може да се поправи, че от сега нататък, този изтърсен мускул ще се схваща и трябва да го разтриваме.

Още повече, миналата седмица беше кошмар - Еди изяде някакъв кокал (бяхме отпуска на село), което моментално доведе до черно ако - кръв в стомаха. Още на другия ден отидохме при вета в Стара Загора, направиха снимка, изследвания и започнахме лечение за кръвоспиране и изкраване на кокала. Водили сме ако-фотодневник. Със стомаха всичко се оправи и кучо е наред.

ОБАЧЕ..... на рентгеновата снимка освен стомаха се вижда и сърцето на кучо. Вета каза, че сърцето е прекалено голямо и че щяло да създава проблеми - някакъв вид сърдечна недостатъчност, щял да се изморява бързо и трябвало да намалим емоциите.
Едва се сдържах да не ревна - кучето ми е почти на 10 месеца, 35 кг и има още на къде да расте, диво и щастливо, жизнерадостно и добродушно. До момента никога не е давал признаци в поведението си да му има нещо - нито при мускулната херния, нито при кокала в стомаха, нито при настинки и тнт. Сега ще правим изследвания и снимки. Мечтая всичко да е една голяма грешка и на Еди да му няма нищо.

Някой с подобен сърдечен статус?
:cry:

Потребителски аватар
Dessi199
Потребител
Регистриран: пет яну 22, 2010 2:34 pm

Мнение от Dessi199 » съб юли 21, 2012 4:15 pm

Гледала съм две кучета със сърдечна недостатъчност, но и при двете се появи когато бяха на 12 - 13 години. При възрастни кучета това е често срещано заболяване и няма проблем - поддържат се с медикаменти и водят нормален живот. И двете не починаха от това. Но да се появи при толкова младо куче - не е нормално. Може да е нещо вродено. Най - добре направете по - подробни изследвания , да няма и нещо друго, което да е причината за заболяването.

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » съб юли 21, 2012 8:04 pm

Повторете изследването в друга клиника. Особено това за сърцето.
Изследвахте ли кръвта - сърд. ензими
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Потребителски аватар
Gerry
Потребител
Контакти:

Мнение от Gerry » съб юли 21, 2012 10:53 pm

Ще ходим в Син кръст за снимка, изследвания на кръвта и сърдечен ензим следващата седмица. Ще пиша какъв е резултата.

Потребителски аватар
Gerry
Потребител
Контакти:

Щастлива съм!

Мнение от Gerry » съб юли 28, 2012 7:00 pm

Щастлива съм да споделя, че резултатите от изследванията на кръвта и ехографа показаха че сърцето на нашия Еди е напълно здраво и ще тупка за нас още дълги години, да ни е жив и здрав! :))))
Спокойни сме че момчето ни е добре!
Направихме даже изследване за дирофилария (една съседка ми пусна мухата)
И всичко е наред!!!
Целувки от Ед
Изображение

Atess
Потребител
Регистриран: вт апр 17, 2012 4:40 pm

Мнение от Atess » съб юли 28, 2012 8:51 pm

Чудесна, прекрасна, страхотна новинааа!!! :)

Изгубил си е пръчката на последната снимка май :D Много е сладък Ед!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Gerry
Потребител
Контакти:

Мнение от Gerry » съб юли 28, 2012 9:20 pm

Направо камък ми падна от сърцето :)))))))

В момента мигрираме от пръчки на фризби, но Едката още не успява да го хваща във въздуха и му се мръщи.

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » съб юли 28, 2012 10:02 pm

Е това е най-най-важното нещо!!! :) :) Супер!
ИзображениеИзображение

M&R
Потребител
Регистриран: пет окт 14, 2011 10:02 am

Мнение от M&R » нед юли 29, 2012 7:56 am

Поздравления за чудесната новина :D Аз малко се очудих, когато казахте,че са му открили проблем първия път :oops: Мисля си, че ако има родилен проблем, то би следвало да се забележи нещо много по-рано. Още веднъж поздравления :D Много се радваме за това прекрасно момче :D
Изображение

Потребителски аватар
Gerry
Потребител
Контакти:

Благодарим :)

Мнение от Gerry » нед юли 29, 2012 11:27 am

Благодарим за подкрепата и добрите думи :))))
След цялото психическо премеждие сега знаем, че без кучо просто сме за никъде!

Целувки на всички кучове! :))))

Днес играхме в парка срещу Академик
Изображение

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » пон юли 30, 2012 12:48 pm

Оооооо честито! Това си е голямо облекчение ... наистина без тях сме за никъде ...
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Отговори