пазене на пръчка

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
niko
Потребител
Регистриран: чет фев 09, 2012 11:04 am

пазене на пръчка

Мнение от niko » съб юли 07, 2012 3:36 pm

Здравеите,
случвало ми се е когато кучето ми дъвче пръчка или орех и някое от кучетата с които си играе обикновено я доближи тя почва да ръмжи или излаива. обикновено извиквам НЕ.
но не съм сигорен какво е правилното в този случеи.
От една страна не искъм да я наказвам понеже е хубаво не може които мине да и вземе пръчката.
От друга срана не искам кучето ми да си мисли че може да си прави какво си иска.

това го прави само на кучетата.

даите някакъв съвет

Aivar
Потребител
Регистриран: чет май 03, 2012 5:09 am

Re: пазене на пръчка

Мнение от Aivar » съб юли 07, 2012 5:01 pm

niko написа:Здравеите,
случвало ми се е когато кучето ми дъвче пръчка или орех и някое от кучетата с които си играе обикновено я доближи тя почва да ръмжи или излаива. обикновено извиквам НЕ.
От една страна не искъм да я наказвам понеже е хубаво не може които мине да и вземе пръчката.
От друга срана не искам кучето ми да си мисли че може да си прави какво си иска.

даите някакъв съвет
Уникален правопис!
Изображение

Потребителски аватар
Raven
Потребител
Регистриран: пон юни 06, 2011 11:44 pm

Re: пазене на пръчка

Мнение от Raven » съб юли 07, 2012 9:04 pm

Aivar написа:
niko написа:Здравеите,

даите някакъв съвет
Уникален правопис!
Извинявам се за офтопика, но не се сдържах :

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » пон юли 09, 2012 10:24 am

Според мен ако ръмжи САМО при пръчки (т.е. не и когато задминава кучета или нещо подобно), няма никакъв проблем. Това им е вродено, да си пазят "своите" неща. А и много пъти ръмженето и лаят са на игра и подканващи.
Моето куче е съвсем не агресивно, даже го е страх от другите кучета и никога не ръмжи и не се бие. Но с пръчка и той става смел, затова според мен е нормално и не значи нищо лошо.

Следето го за други реакции и ако сте сигурни, че спрямо вас не се има за водач (яде по команда, не се качва по легла и никога не ви ръмжи), не е нужно да предприемате нищо според мен.

Потребителски аватар
lubomihaylov
Потребител
Регистриран: вт фев 12, 2008 9:35 pm

Мнение от lubomihaylov » вт юли 10, 2012 6:51 am

Според мен, не е нормално да ръмжи, когато ЧОВЕК се опитва да му вземе нещо. Това не е заложено в природата на тази порода. Днес по пръчка, утре по друго и накрая - беля.
Така, че коригирайте го и не му позволявайте да се налага.
Най-добре идете на училище и се консултирайте с Кили, той ще Ви даде насока за възпитанието.Успех.

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » вт юли 10, 2012 8:56 am

lubomihaylov написа:Според мен, не е нормално да ръмжи, когато ЧОВЕК се опитва да му вземе нещо. Това не е заложено в природата на тази порода. Днес по пръчка, утре по друго и накрая - беля.
Така, че коригирайте го и не му позволявайте да се налага.
Най-добре идете на училище и се консултирайте с Кили, той ще Ви даде насока за възпитанието.Успех.
Той специално е казал, че е само при кучета това ръмжене :)

Инак друг е въпросът, че на игра при силно дърпане всички кучета ръмжат по малко, дори с хора. То си личи кога е на игра и кога е агресия, освен това е важно да пуска пръчкаъа при команда. Но това не за този случай, а по принцип, тук говорим само при кучета.

Потребителски аватар
lubomihaylov
Потребител
Регистриран: вт фев 12, 2008 9:35 pm

Мнение от lubomihaylov » вт юли 10, 2012 9:41 pm

Сорри, май не сте ме разбрали Корнелия! Имайки впредвид скромния си опит по темата - не ръмжим на никой и се извинявам за офтопика. Да забравим коментара ми! Права сте. На куче може!

Отговори