Проблеми на село

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
vehri_92
Потребител
Регистриран: пет дек 09, 2011 3:33 pm

Проблеми на село

Мнение от vehri_92 » пет юли 13, 2012 12:14 pm

Здравейте, понеже никъде не съм намерила такава тема реших да направя аз, защото може би само при мен е така. Тъй като прекарваме почети цяло лято на вилата на село и тази година си отидохме, но за наше съжаление (мое и на Бъди) започнаха големите кавги относно голдъна ни. Те са стари хора и им прави огромно впечатление и един косъм да видят въпреки, че доста често чистим. Все още не знам какво да правя с Бъди, но са сега съм стигнала до това решение да го дам на някой за временно гледане (може би до края на август месец). Искам да ви попитам първо какво мислите и дали правилно съм решила и второ дали въобще някои има тази възможност да помогне. :(

P.S. Бъди е на 9 месеца.

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » пет юли 13, 2012 12:26 pm

И всяко лято ли ще му търсиш дом... а догодина? А нататък?
Не става ясно кои са "Те", но ще трябва да се разбереш със тях. Най вероятно ще помърморят и ще свикнат :wink:
Да го държиш само навън е много лоша идея защото:
- през деня в момента е адска жега
- през нощта малко бебе навън само в тъмното - само си го представи
- голдънът не е дворно куче, то трябва да се учи и да свиквада живее със стопаните си в къщата им.
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

vehri_92
Потребител

Мнение от vehri_92 » пет юли 13, 2012 12:33 pm

Jolly Rodger написа:И всяко лято ли ще му търсиш дом... а догодина? А нататък?
Не става ясно кои са "Те", но ще трябва да се разбереш със тях. Най вероятно ще помърморят и ще свикнат :wink:
Да го държиш само навън е много лоша идея защото:
- през деня в момента е адска жега
- през нощта малко бебе навън само в тъмното - само си го представи
- голдънът не е дворно куче, то трябва да се учи и да свиквада живее със стопаните си в къщата им.
"Te" са баба ми и дядо ми и няма как да се разбера с тях понеже те просто не го понасят, а и много добре знам, че не трябва да го оставям на вън, а и не съм го правила!!! Не мога да кажа, че и другите лета ще е така тъй като Бъд е все още малък и много обича да дивее, а аз поне мисля, че когато порасне ще е по-спокоен и уравновесен.

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител

Мнение от Jolly Rodger » пет юли 13, 2012 12:46 pm

Да, разбира се, че ще е по-уравновесен, но ще продължава да пуска косми :lol:
От първия ти пост реших, че космите са проблема, сега да разбираме ли, че и детските му навици ги дразнят ?

Сеа е средата на юли - ти търсиш гледач, на който имаш доверие минимум за месец и половина ... трудна работа според мен.

vehri_92
Потребител

Мнение от vehri_92 » пет юли 13, 2012 1:26 pm

Jolly Rodger написа:Да, разбира се, че ще е по-уравновесен, но ще продължава да пуска косми :lol:
От първия ти пост реших, че космите са проблема, сега да разбираме ли, че и детските му навици ги дразнят ?

Сеа е средата на юли - ти търсиш гледач, на който имаш доверие минимум за месец и половина ... трудна работа според мен.
Ами всъщност да не са само космите :D. Иначе наистина е доста трудна работа първо да намеря и второ да се доверя и за това питам хората тук, защото им имам сякаш повече доверие. Сега Бъд е на другото село и там се грижи за него чичо ми, обаче е малко трудно като има немска овчарка и не може да я пуска нито през деня, нито през ноща, защото ще лае на прозореца на стаята, където спи Бъди. :?

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » пет юли 13, 2012 1:26 pm

ami, shtom ne iskat kucho, ne hodi i ti. Na tcoe mqsto bih predpochela da ne hodq nqkyde,otkolkoto da si dam kucheto na nqkogo. I moqta baba e vmaniachena na tema chistota, no znae, che ako ne tyrpi kuchetata, i az nqma da i hodq na gosti.

P.s. Pak sorry za latinicata, kato dokopam laptop shte edit-na

vehri_92
Потребител

Мнение от vehri_92 » пет юли 13, 2012 1:30 pm

Melina написа:ami, shtom ne iskat kucho, ne hodi i ti. Na tcoe mqsto bih predpochela da ne hodq nqkyde,otkolkoto da si dam kucheto na nqkogo. I moqta baba e vmaniachena na tema chistota, no znae, che ako ne tyrpi kuchetata, i az nqma da i hodq na gosti.

P.s. Pak sorry za latinicata, kato dokopam laptop shte edit-na
Ами да и аз съм на това мнение, но това е единственото време в което са тук приятелите, понеже живеят в други държави.

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител

Мнение от Jolly Rodger » пет юли 13, 2012 1:58 pm

хммм пробвай с "Щом не го искате махам се и аз" - но това единствено ако наистина можеш да го направиш и ще го направиш. На втория ден вероятно ще кандисат ...
Иначе, където кучето ми не е добре дошло, не ходя и аз ... това важи за вили, хотели и пр., роднински къщи Не защото правя фасони или се фръцвам или искам да прая демонстрации, а просто защото то си ми е част семейството и като пътуваме заедно някъде или почиваме сме си заедно.
Малката подробност все пак е че, аз съм на 40 години и мога да диктувам определени правила, а доколкото разбирам ти си детето в семейството :) Затова ти предложих варианта от първото ми изречение - моят син така работи баба си и дядо си и винаги му връзва :lol:

M&R
Потребител
Регистриран: пет окт 14, 2011 10:02 am

Мнение от M&R » пет юли 13, 2012 5:37 pm

Съгласна съм с две ръце с всичко написано дотук. И аз не бих отишла някъде , където кучето ми не е желано :D Доколкото разбрах прекарвате на вилата всяко лято, т.е. ако баба ти и дядо ти не го искат сега, то по-скоро няма да го искат и занапред. Моето мнение е ,че трябва да се опиташ да ги омилостивиш сега, иначе какво - всяко лято ще търсиш кой да гледа кучо :( Понеже моята майка има фобия от косми, аз най-тържествено и отговорно обещах, че поемам цялата отговорност, когато са двамата под един покрив, да се грижа за обезкосмяването на дома. Резултатът - щастливо куче и майка, която не дава една дума да му кажеш по-строго. Опитай нещо такова, все пак те са ти баба и дядо, а всички знаем , че дават мило и драго за внучетата си :D
Изображение

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » вт юли 17, 2012 11:15 am

И аз съм на това мнение. Принципно ако има много сериозни причини, ще се намери кой да го гледа за един месец, но това не е сериозно решение. Представи си какъв стрес е за кучо да си смени собственика, тъкмо да свикне с новите и после пак при теб, и така всяка година... Опитай друго решение- съкрати си престоя на село и убеди баба и дядо, че не можеш без кучо, че ти е най-добрият приятел и т.н., можеш да ги изманипулираш ;) Друг вариант е повече да сте навън с него по горите (на сянка) или да стоите на двора и само нощем да влиза и да спи при теб. Това ще е компромисен вариант, който би трябвало да ги удовлевтори.

Иначе няма как всичко да е лесно и идеално, вече знаеш- като вземеш куче, се налагат някои лишения, но си заслужава ;)

Потребителски аватар
joro9
Потребител
Регистриран: пет дек 12, 2008 11:20 pm

Мнение от joro9 » вт юли 17, 2012 12:25 pm

korneliq написа: Друг вариант е повече да сте навън с него по горите (на сянка) или да стоите на двора и само нощем да влиза и да спи при теб. Това ще е компромисен вариант, който би трябвало да ги удовлевтори.
Иначе няма как всичко да е лесно и идеално, вече знаеш- като вземеш куче, се налагат някои лишения, но си заслужава ;)
Корнелия е права - още повече на село да държиш кучето вътре е безсмислено. Ние отиваме на село за да може кучето да е почти през целия ден навън. За това сме кръстили мястото "рая на Лъки". Няма по-щастливо същество от него по време на престоя ни там. Китките и другите насаждения по двора са трудни за опазване, но не и невъзможни.
Изображение

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » вт юли 17, 2012 12:26 pm

Така си е, ние като сме на вилите Дейв почти не влиза вътре, освен ако ни няма, тогава ни е страх да го оставим сам на двора, знам ли го дали няма да излезе и да се загуби...За тях най-хубаво е да са навън, ако ще и само да си лежат и пръчка да гризат :lol:

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » вт юли 17, 2012 12:59 pm

Недей да го оставяш. Ако беше за седмица и имаш пълно доверие на някой да го гледа щеше да е различно, но месец и половина...
Баба ми също не му беше голям фен в началото, а сега след мен тя е човека, който полага най-много грижи за Рей!
Мислела съм си ако се наложи да отида на село с Рей, знам че роднините ми няма да са много доволни да го вкарам в къщата, но за сметка на това имат чудесен навес с маса и пейка с матрак, та ако се наложи аз и кучето ще спим навън, но не и отделно!
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Atess
Потребител
Регистриран: вт апр 17, 2012 4:40 pm

Мнение от Atess » вт юли 17, 2012 1:39 pm

Не бих си оставила кучето никога и то защото ня някои му пречят космите му....

Опитай се да поговориш с тях или както другите каза не ходи ако не може да излезете на глава. Има и друг варянт - една палатка в двора..

На моя Крис баща му почина преди 1 седмица и той миналата седмица трябваше да замине за Холандия, аз не успях да отида в този тежък момент, защото нямаше кой да се грижи за нашето малко момиченце за 1 седмица. Да така се случи момента, че родителите ми бяха на почивка, но когато взимаш животинче много добре знаеш, че с него идват и много отговорности.... и не че нямам доверие на приатели, имам, но не е съсщото и само щях да мисля дали е добре и дали си има всичко.

Та пак казвам помиси добре и успех, дано ги убедиш.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » вт юли 17, 2012 2:03 pm

Атес, взели сте си кученцето едва на седмица? Не е ли твърде рано за отделяне от майката, какво е станало?

Ако беше поне на 6-8 седмици, можеше да пътува с теб в самолета примерно, за леки животни не е проблем,защото се возят в купето, но май до 10 или 15 кг беше само...

Отговори