Frontline или каишка против бълхи?

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Riv
Потребител
Регистриран: пон юли 09, 2012 10:13 am

Frontline или каишка против бълхи?

Мнение от Riv » нед юли 15, 2012 12:49 pm

Здравейте отново,
имам и още един належащ въпрос. Преди 3 дни бяхме на 3-та ваксинка, което означава, че скоро (след 10 дни) ще можем да излизаме навън. По тази причина трябва да се предпазим от бълхите и кърлежите по някакъв начин. Ветеринаря ми предлага 2 варианта - Фронтлайн комбо и каишка от следните видове: Scalibor, Kiltix, Advantix.
Въпросът ми е кой е по-добрия вариант - каишката или фронтлайна?
Някъде четох, че каишката против бълхи не е подходяща за малки кученца и е по-добре да се ползва Фронтлайн или друг препарат. Като се замисля, може би ще му станат прекалено много две каишки и ще го дразнят здраво, особено в тея горещини. Така че, моля ви дайте съвет кой е по-добрият и практичен вариант? Благодаря предварително! :)

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » нед юли 15, 2012 12:59 pm

Моля да четете, преди да пускате нови теми. Темата за каишките и препаратите е разисквана толкова много пъти... за ваше улеснение има и търсачка, която търси по термин и/или автор.

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » вт юли 17, 2012 11:07 am

Според мен е до куче- на всяко куче действат различни неща.

На Дейв му помага само Адвантикс- маже се на гърба на няколко места и със седмици не хваща кърлежи. Един път опитахме с друг препарат- напълни се целият. Оттогава само Адвантикс и рядко хващаме по някой заблуден кърлеж.

Фронтлайн и каишки не го пазят от кърлежи.

От други собствениви съм чувала обратното- Адвантикс не им действа, а каишка или друг препарат примерно- да.

Тъй че опитайте различни варианти и вижте кое е удачно за неговата кожа/козина. Аз бих започнала с Адвантикс за мазане.

Riv
Потребител

Мнение от Riv » вт юли 17, 2012 4:14 pm

Благодаря за отговора! :) Ние сега се изкъпахме и вече сме купили Фронтлайн. Мисля да му капна от него на вратлето, сега след като вече е съвсем чистичък. В неделя вече ще можем да излизаме навън, предполагам, че ще започне да действа до тогава?

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител
Регистриран: нед яну 25, 2009 10:31 am

Мнение от ana_crime » вт юли 17, 2012 4:26 pm

Изчакайте 2 дни след банята преди да капете - трябва да се възстанови естественият слой мазнина по кожата, за да има ефект препаратът.

Riv
Потребител

Мнение от Riv » вт юли 17, 2012 5:13 pm

ana_crime написа:Изчакайте 2 дни след банята преди да капете - трябва да се възстанови естественият слой мазнина по кожата, за да има ефект препаратът.
О, много ви благодаря! Тъкмо се чудех дали няма да сбъркам нещо, ако му го сложа веднага. Добре, че не избързах! :) Благодаря още веднъж! :D

Отговори