Прекалциране на ставите или обратното

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Marini
Потребител
Регистриран: ср авг 16, 2006 1:44 pm

Мнение от Marini » вт яну 16, 2007 12:25 pm

Може би се казва "Сър".

Аз ли съм единствената, на която й става весело, когато види името freya с ново мнение във форума, още преди да го е прочела?

Така и няма да разберем сега с тази липса на кирилица CYR - Цир (Цур) или Кир (...) се казва....доайена?
:lol: :lol: :lol:
Сигурно не е Кир, много ми е смешно това предположение 8)

Richi
Потребител
Регистриран: пон юли 10, 2006 7:49 pm

Мнение от Richi » вт яну 16, 2007 2:55 pm

Не сте само вие! Като видя това име, бързам да отворя съответната тема и аз! :lol:

danna
Потребител
Регистриран: съб яну 13, 2007 8:38 pm

Помогите определить пол волнистика

Мнение от danna » вт яну 16, 2007 8:48 pm

елси нагло пифдите ставьте хоть копарайты (с) видел 2 цитаты с bash. org (не до цитирования щас) но кем начать там про линейку ващет. Как мы убивали Ониксию ЛР – лидер рейда. МТ Отвечу цититой Свами Криянанды может это будет полезно: брахмачарья – самоконтроль или более дословно “наполнение Брахмой (Высочайшим Духом)”. Обычно эту установку соотносят с практикой полов
Последна промяна от danna на съб яну 09, 2010 10:50 pm, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » ср яну 17, 2007 4:22 am

Не, за съжаление изобщо не става по-разбираемо... поне пиши на чиста латиница, щом толкова не можеш да инсталираш кирилицата. В момента пишеш на някаква смесица от латински букви (част от които използваш като кирилски) и цифри, което неимоверно затруднява правилното разчитане. За теб този похват може и да е добре отработен и тарикатски, ама за "непросветените" е като древноегипетски...
ako ne mojete da pro4etete Cyr , procto e jalko ve4e cme v Evropa
- ако сега кажеш къде точно в Европа пишат и четат така, може и ние да се справим.

Това не е заяждане - наистина не се чете... инсталация на кирилица или Кредор отнемат секунди. Латиницата пък я има на всяка клавиатура.

freya
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 12:43 pm

Мнение от freya » ср яну 17, 2007 9:13 am

Това, че вече сме в Европа не отменя кирилицата :evil:
Тя си е нашата българска азбука и ще си остане преди и след ЕС.
И точно след влизането на България в ЕС кирилицата стана първата нелатинска и негръцка азбука в съюза.
Жалко, че не сте или не искате да се запознаете с начините за писане на български в България.
Аз поне повече няма да си пиша с вас щом ще се обиждаме на азбуки и Европа! :x
Пишете си на латинобуквено-цифров "български", ако има кой да ви чете!
4ао
Всички гризат, някои гризат повече!

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран: ср ное 09, 2005 10:40 pm

Мнение от Peter_Topsi » ср яну 17, 2007 10:32 am

Анализирайки начина на писане на госпожата, аз виждама няколко възможни имена на въпросното куче, а това са:
Сър, Цър, Сир, Цир, Сур Кур...остава да разберем кое всъщност е истинското му европейско име :lol:

danna
Потребител
Регистриран: съб яну 13, 2007 8:38 pm

Начинаю все сначала

Мнение от danna » ср яну 17, 2007 10:57 am

После моего последнего» сообщения всплыла некоторая информация к размышлению. Поэтому не посчитав зазорным вернуться к обсуждению привожу ее ниже. Под определенным общественным давлением да и соб а Безнадежность я вижу в этом форуме т. к. обращаясь за советом к якобы опытным и знающим людям получаешь предвзятый и необоснованный ответ. Ваше нежелание разобраться в проблеме и списать все на нар
Последна промяна от danna на съб яну 09, 2010 10:27 pm, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК

Мнение от Красен » ср яну 17, 2007 11:05 am

danna написа:po tosi na4in ci pichem vci4ki bg koito n9mame kirilitsa
Изобщо не Ви вярвам, щото аз пиша доста по-различно като нямам кирилица.
danna написа: podigravkite c imeto na moeto ky4e procto me naran9vat ,pri9tno prodaljenie na dickyci9ta
Не мисля, че някой е искал да обиди кучето Ви - просто не стана ясно как се казва то всъщност.
danna написа:isvinete me sa neydobctvito , tarc9 kontakti c po chiroko ckroeni xora
Повечето от нас тук са доста широко скроени - което се вижда от факта, че никой още не се е обидил на Вашите писания. Напротив, Вие се обиждате за нещо, което сама предизвикахте.

Аз пак не виждам причина за дрязги - спокойно си пишете тук... просто се опитайте да пишете по-разбираемо, иначе рискувате хората да не разбират какво точно пишете...

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК

Мнение от Красен » ср яну 17, 2007 11:07 am

Между другото - темата беше за прекалцирането... може ли да се върнем към нея?

Marini
Потребител
Регистриран: ср авг 16, 2006 1:44 pm

Мнение от Marini » чет яну 18, 2007 10:15 am

Наистина ли ако калцият се дава в по-продължителни периоди - например 14 дни калций, 7 дни почивка, има опасност на кучо да му остане малко черепчето за сметка на по-силно развилата се костна система на торса и крайниците?
Доста хора, които се занимават с отглеждане (а и обучение) на средни и големи породи кучета, са ни съветвали изобщо да не даваме калций на Хара, защото може да се получи така?
Към каква система на приемане на калций се придържате всички? И коя смятате, че най-добре влияе на кучето?

Потребителски аватар
деска
Потребител
Регистриран: вт ное 21, 2006 6:34 pm
Контакти:

Мнение от деска » чет яну 18, 2007 10:35 am

на нас доктора ни каза да даваме през седмицата а в почивните дни-не.Сега като сме на общо хранене ни каза да даваме вит. SA-370 мисля че бяха,а в тях са включени микроелементи и калций съответно и спряхме калциевите таблетки,от което малко се притеснявам:(
Вие какво бихте ме посъветвали,че с това хранене....все го мисля милият дали всичко е наред :(
Всеки миг е важен,затова изживей мига...

Изображение

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК

Мнение от Красен » чет яну 18, 2007 11:22 am

Даването на калций трябва да става по лекарско предписание и по схема, изработена от лекаря. Недостиг както и предозиране на калций могат да имат неприятни последствия, ако си ги давате според максимата "така чух", или "едни хохра ми казаха".

По принцип, качествените сухи храни за кучета съдържат достатъчни количества от всички необходими витамини, минерали и хранителни вещества и не би трябвало да се дават допълнително. Ако кучето има проблем с производството или задържането на калций, това се доказва с кръвна проба (калций-фосфорен анализ) и чак тогава се предписва курс на лечение.

Потребителски аватар
деска
Потребител
Регистриран: вт ное 21, 2006 6:34 pm
Контакти:

Мнение от деска » чет яну 18, 2007 11:39 am

Аз разбирам това и го спазвам-винаги консултация с лекар и после каквото ще правим-правим.Учила съм 3 години Вет.медицина и знам какво става когато се лекуват "на своя глава" животнинките. Но когато става въпрос за твоето дете или домашен любимец преценките малко се замъгляват понякога.
А и проблема с храненето ...........малко всякаш се вманиачавам :oops:
Всеки миг е важен,затова изживей мига...

Изображение

Отговори