Трябва ли възрастното куче да се храни по-малко?

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Veselin
Потребител
Регистриран: чет юни 18, 2009 10:34 am

Трябва ли възрастното куче да се храни по-малко?

Мнение от Veselin » пон авг 27, 2012 12:21 pm

Преди седмица Димка имаше проблеми, опитваше се да ака, а не успяваше, а когато успееше, излизаше все едно течно и тъмно. Водихме я в клиниката на д-р Карагьозов и там ни казаха, че като е възрастна, трябва да я храним по-малко и то само със сварен ориз и пилешко, без други неща, дори и без гранули. Започнахме така да я храним, проблемът и мина, обаче сега ми се вижда поотслабнала и се тревожа да не стане недохранена. А докторите ни казаха, че едно възрастно куче трябва да се храни колкото се може по-малко. :?
Вие как мислите?

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » пон авг 27, 2012 7:08 pm

Не съм ветеринар,но мисля,че някоя хубава консерва няма да навреди на кученцето. :) И ако си е добре,като хапва повечко,като увеличавате полека,не е необходима да яде много по-малко.Ако си има апетит,нека хапва,само не гранули,щом са казали.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Veselin
Потребител

Мнение от Veselin » пон авг 27, 2012 9:00 pm

Работата е там, че докторите ни казаха, че по принцип трябва да и даваме по-малко храна, щом е възрастна. Колкото до апетит, има си апетит за много повече и ме е страх така с по-малко храна да не и навредим пък. Тя си е доста лакомка и все си иска, даже първите няколко дена се правеше на леко обидена.

topsi
Потребител
Регистриран: пон ное 21, 2005 6:02 pm

Мнение от topsi » нед окт 14, 2012 5:24 pm

Нормално е да и даваш по-малко храна едно възрастно куче не е толкова активно , и физиологично няма нужда от толкова храна.Аз имам две вече кучета на години и ако преи това на месец едното изяждаше 1 човал -15 кг. суха храна, сега един ни стига за месец и нещо за двете кучета.Направо икономия стана:)

Потребителски аватар
Veselin
Потребител

Мнение от Veselin » вт окт 16, 2012 3:42 pm

Благодаря, topsi!

Отговори